SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

logo

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl
W 2015 roku Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" przekazało naszej placówce 3143 zł. Kwota ta pozwoliła zakupić nowy Sztandar szkoły.

 

WAKACJE CZAS ZACZYNAĆ!

 

Wakacje 2017 baner

 

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje
– czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy.

Wszystkim UCZNIOM, NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY
życzymy w tegoroczne WAKACJE słonecznej aury, podróży do wymarzonych zakątków świata, odpoczynku na łonie natury oraz wielu nowych, cennych doświadczeń.

Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrekcja
Szkoły Podstawowej nr 41

w Bydgoszczy

 

 

 

 

PODSUMOWANIE I UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Publikacja1

Nadeszły wakacje, czyli zasłużony czas odpoczynku po dziesięciu miesiącach nauki. Nim jednak usłyszeliśmy ostatni dzwonek roku szkolnego 2016/2017, w czwartek, 22 czerwca 2017 roku dokonaliśmy analizy wyników nauczania i zachowania za II semestr oraz wyróżniliśmy najbardziej zdolnych i uspołecznionych uczniów z klas 0-6 naszej szkoły. Każdemu uczniowi, który uzyskał bardzo dobre wyniki w nauce oraz z sukcesem reprezentował szkołę na konkursach różnego szczebla i/lub wykazywał się samorządową lub artystyczną pracą na rzecz szkoły, dyrekcja naszej placówki w osobach pani Hanny Matuszewskiej i pana Wojciecha Konarskiego pogratulowała sukcesu i zaangażowania, ścisnęła dłoń i wręczyła słodki upominek. Elementem wyróżnienia były wspólne, pamiątkowe zdjęcia, które prezentujemy poniżej. Na końcu apelu klasy młodsze mogły obejrzeć przedstawienie pn. "Z folklorem wzdłuż Wisły", które przygotowali uczniowie uczęszczający w tym roku szkolnym do świetlicy, a uczniowie klas starszych zostali nagrodzeni za udział w samorządowym konkursie pt. "Rozpoznaj swojego nauczyciela".

 

DSC02593

DSC02606

DSC02608

DSC02595

DSC02597

 

DSC02611

 

DSC02601

 

DSC02616

DSC02617

DSC02622

DSC02623

DSC02625

DSC02624

DSC02627

DSC02632

DSC02638

DSC02643

 

 

NAJLEPSI UCZNIOWIE I ŚREDNIE KLAS 4-6 W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 

 

poprawione

 

Jutro popłyniemy daleko, jeszcze dalej niż te obłoki,
pokłonimy się nowym brzegom, odkryjemy nowe zatoki;

nowe ryby znajdziemy w jeziorach, nowe gwiazdy złowimy w niebie,
popłyniemy daleko, daleko, jak najdalej, jak najdalej przed siebie.

Starym borom nowe damy imię, nowe ptaki znajdziemy i wody,
posłuchamy, jak bije olbrzymie, zielone serce przyrody.

- Konstanty Ildefons Gałczyński

W piątek, 23 czerwca 2017 roku w sali gimnastycznej odbyły się uroczyste akademie z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. O godz. 9.00 rok szkolny pożegnali uczniowie klas 4-6. Akademię przygotowała klasa 4 a pod okiem wychowawcy, pani Beaty Nowickiej wraz chórem szkolnym, który do występu przygotował pan Gracjan Czapiewski. Tematyka części artystycznej nawiązywała do obchodów Roku Rzeki Wisły, dlatego nie mogło zabraknąć dekoracji, wierszy i pieśni związanych z wakacjami nad wodą i Królową Polskich Rzek. Jednym słowem królowały szanty, także w tanecznej odsłonie. Na końcu wspólnego spotkania poznaliśmy laureata tegorocznego tytułu Primus Inter Pares. Tytuł ten otrzymała Hanna Kapela - uczennica klasy 6 a.

Akademię dla klas 0-3, która odbyła się o godz. 11:00 przygotowała klasa 1 a wraz z panią Jadwigą Salus. Dzieci powitały wakacje ze śpiewem na ustach w bardzo wesołej i tanecznej atmosferze. W części oficjalnej odbyło się wręczanie świadectw, wyróżnień i podziękowań uczniom klas trzecich i ich rodzicom. Ostatnim punktem obu akademii było przejście do sal, gdzie wychowawcy wręczyli swoim uczniom świadectwa i życzyli słonecznych, beztroskich im bezpiecznych WAKACJI.

Nagłośnieniem całej imprezy zajęli się chłopcy z klas szóstych, tj.: Robert Kamiński i Gracjan Niezbecki. Dekoracje stworzyli: pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Przygotowaniem sali gimnastycznej do akademii zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego, czyli: pani Joanna Rochowska, pan Piotr Olszewski oraz pan Miłosław Kędzierski. Fotorelację z uroczystości, którą mogą Państwo obejrzeć poniżej stworzyła pani Ilona Bukowiecka.

 

DSC02644

DSC02648

DSC02649

DSC02651

DSC02654

DSC02656

DSC02658

DSC02661

DSC02665

DSC02669

DSC02671

DSC02672

DSC02673

DSC02674

DSC02676

 

 

DSC02679

DSC02682

DSC02684

DSC02687

DSC02689

DSC02694

DSC02699

DSC02704

DSC02702

DSC02705

DSC02707

DSC02708

DSC02709

DSC02710

 

 

 

 

OTRZYMALIŚMY KOLEJNY CERTYFIKAT I PODZIĘKOWANIE

 

gratulacje baner

Szanowni Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy!

Z przyjemnością informujemy, że nasza placówka otrzymała certyfikat SZKOŁY ŁOWCY TALENTÓW oraz PODZIĘKOWANIE za udział w akcji W DARZE SERCA DZIECI - DZIECIOM. Uzyskane dyplomy, które prezentujemy poniżej, otrzymaliśmy z dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli w rozwijanie talentów wychowanków oraz dzięki wrażliwości na los innych dzieci, dobremu sercu, otwartości naszych uczniów i rodziców. Są one na pewno wyróżnieniem i powodem do dumy.

 

Scan

 

Scan1

 

 

 

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018

 PODRĘCZNIKI 201718

 

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że podręczniki i ćwiczenia na nowy rok szkolny 2017/2018 wszystkim uczniom zapewnia szkoła. Pod linkiem prezentujemy listę podręczników, które uczniowie otrzymają w nowym roku szkolnym.

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2017/2018

 

 

 

INNOWACJE W RAMACH PILOTAŻOWEGO WDRAŻANIA NAUKI PROGRAMOWANIA

 

REALIZACJA INNOWACJI W RAMACH PILOTAŻOWEGO WDRAŻANIA NAUKI PROGRAMOWANIA W EDUKACJI FORMALNEJ W OPARCIU O INNOWACJE PEDAGOGICZNE W SZKOŁACH.

Rozpoczynając dorosłe życie uczniowie będą przygotowani do podjęcia obowiązków i wyzwań, jakie stawia przed nimi XXI wiek, czyli będą znać podstawowe metody informatyki i umieć stosować je w praktycznych sytuacjach w różnych obszarach zastosowań. Informatyka jest tą dziedziną, która stwarza ogromne możliwości na przyszłość, bez względu na obrany kierunek kształcenia i zawodowe zainteresowania. Dzięki zastosowaniu informatyki tworzone są nowe zawody i miejsca pracy.

 

l2

 

„PROGRAMOWANIE NA ZAJĘCIACH KOMPUTEROWYCH”

Innowacja realizowana w klasie 5b

Celem ogólnym założonych działań było:

 • Rozumienie, analizowanie i rozwiązywanie problemów na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia, myślenia algorytmicznego i sposobów reprezentowania informacji.
 • Programowanie i rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera oraz innych urządzeń cyfrowych: układanie i programowanie algorytmów.
 • Organizowanie, wyszukiwanie i udostępnianie informacji, posługiwanie się aplikacjami komputerowymi.
 • Posługiwanie się komputerem, urządzeniami cyfrowymi i sieciami komputerowymi.
 • Rozwijanie kompetencji społecznych, takich jak: komunikacja i współpraca w grupie w tym w środowiskach wirtualnych, udział w projektach zespołowych oraz organizacja i zarządzanie projektami.
 • Przestrzeganie prawa i zasad bezpieczeństwa.
 • Respektowanie prywatności informacji i ochrony danych, praw własności intelektualnej, etykiety w komunikacji i norm współżycia społecznego; ocena zagrożeń związanych z technologią i ich uwzględnienie dla bezpieczeństwa swojego i innych.

Działania:

 1. Stworzenie komiksu.
 2. Projekt „Przyrodnicze wędrówki”.
 3. Stworzenie animacji.
 4. Projekt „Muzyka minionych epok”.
 5. Wykorzystanie wiedzy i umiejętności matematycznych podczas wykonywania zadań.
 6. Wykorzystanie „chmury” w celu udostępniania i prezentacji prac.

Cele innowacji zostały spełnione, uczniowie wykonując zadania korzystali z programów LOGOMOCJA oraz SCRATCH. Oprócz zaplanowanych działań uczniowie mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu „Czwartkowe kodowanie” w ramach Tygodnia Kodowania w Polsce CodeWeekPL oraz w warsztatach z robotyki, w Centrum Edukacyjnym ROBOProjekt.

 

mgr Katarzyna Fredyk

 

„JESTEM TWÓRCĄ”

Innowacja programowania o tytule „Jestem twórcą” została wprowadzona dnia 1.09.2017 r. i trwa do 23.06.2017 r. w klasie 4a. Zasadą tego projektu jest dążenie nauczyciela do stymulowania aktywności poznawczej i rozwijanie twórczej strony uczniów. Innowacja miała na celu pobudzenie zainteresowań, ale również właściwe ukierunkowanie ciekawości poznawczej uczniów. Zajęcia były ukierunkowane na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni, rozumowania i wnioskowania. Cele które zostały postawione na początku roku szkolnego dotyczyły przygotowania do życia w społeczeństwie informacyjnym.

Było to m.in.:

 • wprowadzenie do nauki programowania,
 • zdobycie określonej wiedzy z zakresu informatyki,
 • stymulowanie rozwoju intelektualnego ucznia,
 • zaznajomienie uczniów z możliwościami cyfrowej rejestracji obrazu, jego opracowania i obróbki w komputerze, wydruku oraz estetycznej prezentacji, a także z możliwościami łączenia fotografii w ciekawe prezentacje multimedialne

Cele zostały osiągnięte. Po całym roku pracy dzieci nauczyły się:

 • posługiwać się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi,
 • wykonać grę i prostą animację z programie Scratch,
 • pracować w grupie, wykazywać poczucie odpowiedzialności za wynik drużyny,
 • dokumentować swoją pracę,
 • podejmować decyzje, oceniać, komunikować się z innym.

mgr Hanna Forbot

 

 

prog1

prog2

prog3

prog4

prog5

Prog.6

Prog.7

prog8

 

 

 

 

WARSZTATY WIŚLANE NA ZAPROSZENIE STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW STAREGO FORDONU

 

RRW2017C

Z okazji obchodów Roku Rzeki Wisły na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu zorganizowano wycieczkę, której celem było przybliżenie historii Starego Fordonu, z uwzględnieniem roli jaką odegrała rzeka Wisła w jego rozwoju. Przewodnik nawiązał do bardzo odległych czasów, kiedy północną część naszego kraju pokrywała gruba pokrywa lodowa, a z południa uwolnionego od lodu płynęły ku północy rzeki, w tym nasza „bohaterka” Pra-Wisła. To właśnie tu napotkawszy na wysoką lodową barierę, skierowała swój bieg na zachód, żłobiąc głęboką i szeroką dolinę rzeczną, którą dziś nazywamy Pradoliną Toruńsko-Eberswaldzką. Większa część Bydgoszczy leży na terenie tej pradoliny, zaś dzielnica Szwederowo na skraju jej wysokiego brzegu.
Stary Fordon znajduje się mniej więcej na 774 kilometrze, licząc od źródła rzeki, w miejscu, gdzie Wisła tworzy wielkie zakole, zwane przełomem Wisły. To tutaj zmienia kierunek z zachodniego na północno-wschodni i kieruje się do Gdańska. Odegrała ogromną rolę w historii Polski, spławiano nią drewno do Gdańska, przewożono zboże… Wisła tętniła życiem. W XV–XIX w. pobierano tu opłaty celne i kontrolowano ruch statków. Od pobieranego podatku wodnego „fordon”, zwanego także czwartym groszem pochodzi nazwa miasta, które powstało w sąsiedztwie przeprawy w XIV wieku. W XV wieku zlokalizowano tu lokalną komorę celną, a od 1594 r. komorę królewską Zygmunta III Wazy. Każdy przepływający statek na Wiśle miał obowiązek przybić do brzegu i dokonać opłat celnych, stosownie do wartości przewożonego towaru. Spoglądaliśmy na tę piękną rzekę, podziwiając wynurzające się piaszczyste wyspy zwane ławicami i ostrowy porośnięte roślinnością. Przewodnik przedstawił nam również ciekawą historię mostu, który powstał pod koniec XIX wieku i był… o wiele dłuższy niż obecny.

A tak wycieczkę odebrali uczniowie biorący udział. Oto jedna z relacji, którą napisała Hania Kapela z klasy 6 a:

„Dnia 13 czerwca br. wszystkie szóste klasy naszej szkoły uczestniczyły w Warsztatach Wiślanych zorganizowanych w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły 2017. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Miłośników Startego Fordonu. W lekcji nad Wisłą uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Fordonie.
Pan Damian Rączka, który prowadził zajęcia pokazał nam tę część Fordonu, która leży nad Wisłą. Swój marsz rozpoczęliśmy od mostu fordońskiego. Poznaliśmy jego długą historię oraz liczne zmiany, jakie przeszedł na przełomie wielu lat. Idąc dalej przez Hafę, wzdłuż brzegu Wisły, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o Królowej Polskich Rzek. Ciekawostką dla nas i dużym zaskoczeniem był fakt, że Wisła dawniej przepływała przez Szwederowo!
Nasza wycieczka nie polegała na samym marszu i słuchaniu historycznie zarysowanych opowieści naszego przewodnika. Mieliśmy również okazję się wykazać - rozwiązywaliśmy ćwiczenia i łamigłówki dotyczące rzeki. Podczas wycieczki poznaliśmy także historię więzienia i kościołów pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty i św. Mikołaja. Na koniec pozostało zwiedzanie starej synagogi... Ten dawny żydowski kościół wydał się nam naprawdę tajemniczy i mroczny.
Wycieczka bardzo nam się podobała i liczymy na więcej takich wyjść, na których będziemy mogli poznać historię naszego miasta i rodzimego regionu.”

 

ZAPRASZAMY NA STRONĘ STOWARZYSZENIA MIŁOSNIKÓW STAREGO FORDONU

 
Wisła-warsztaty

20170613 105742

20170613 110055

20170613 110102

20170613 110512

20170613 110708

20170613 111119

20170613 111602

20170613 112112

20170613 112007

20170613 112210

20170613 112745

20170613 113624

20170613 113819

20170613 113954

20170613 114013

20170613 114027

20170613 114254

20170613 114417

20170613 115154

20170613 114806

20170613 115351

20170613 115044

20170613 115618

20170613 115811

20170613 120028

20170613 120146

20170613 121609

20170613 122235

20170613 124332

20170613 124445

20170613 124545

20170613 124801

20170613 125013

20170613 123910

 

 

 

 

Więcej artykułów…

 1. PODSUMOWANIE ZBIÓRKI BATERII W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
 2. NABÓR DLA NAUCZYCIELI W RAMACH PROJEKTU „PO CO? DLACZEGO? JAK?"
 3. UWAGA! PREZENTUJEMY PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI REKRUTACYJNEJ ERASMUS+
 4. DZIEŃ PUSTEJ KLASY 2017 - SKORZYSTALIŚMY Z ZAPROSZENIA OD PRZYRODY!
 5. NASI UCZNIOWIE LAURATAMI KONKURSU PN. "MÓJ INNOWACYJNY WYNALAZEK"
 6. SUKCESY POLONISTYCZNE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH
 7. WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU YOUNG MASTER OF ENGLISH
 8. NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI SAMORZĄDOWEGO KONKURSU PN. "LIDER KREATYWNOŚCI"
 9. CO SIĘ DZIAŁO W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA 2017 W NASZEJ SZKOLE?
 10. POZNALIŚMY JUŻ NAJPIĘKNIEJSZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
 11. KONKURSY ZORGANIZOWANE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KOTA ZOSTAŁY ROZSTRZYGNIĘTE!
 12. „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” RÓWNIEŻ NA BOISKU SZKOLNYM
 13. UWAGA! WAŻNA INFORMACJA O OBIADACH
 14. ZAJĘCIA OTWARTE UCZNIÓW KLASY 2C Z AKTYWNYM UCZESTNICTWEM RODZICÓW
 15. SZKATUŁKA DLA MAMY - UCZNIOWIE NA WARSZTATACH DECOUPAGE W MDK NR 2
 16. SPOTKANIE OTWARTEJ SZKOŁY – MAJ 2017 ROK
 17. CO ROBILIŚMY NA MAJOWYCH WARSZTATACH TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ?
 18. NASZE UCZENNICE LAUREATKAMI MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO!
 19. SUKCESY MATEMATYCZNE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
 20. UCZYMY SIĘ NIE TYLKO W SZKOLE – WYCIECZKA DO TORUNIA
 21. UWAGA! EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2017
 22. NASZA SZKOŁA UZYSKAŁA DYPLOM W RAMACH PROGRAMU „SZKOŁY UCZĄCEJ SIĘ”
 23. 8 MAJA – ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ
 24. WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 25. JAK ZROBIĆ ROBOTA? ODPOWIEDŹ UZYSKALIŚMY NA ZAJĘCIACH Z ROBOTYKI
 26. RECYTATORSKI SUKCES UCZENNICY Z KLASY 3D
 27. MAMY SIĘ CZYM POCHWALIĆ – SUKCES W KONKURSIE „MAŁA LIGA ZADANIOWA”
 28. „PIĘKNO DRZEMIĄCE W WULKANACH” – PROJEKT PLASTYCZNO-GEOGRAFICZNY
 29. UCZCILIŚMY 226. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
 30. POZNALIŚMY JUŻ LAUREATÓW XVIII BYDGOSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
 31. SUKCES W KONKURSIE "BYDGOSZCZ – KANAŁ BYDGOSKI WCZORAJ I DZIŚ"
 32. UWAGA! RUSZA REKRUTACJA DO KLAS SPORTOWYCH!
 33. SZKOLNE KOŁO NAUKOWE NA WARSZTATACH "KOLOROWA CHEMIA" W ZSCH
 34. REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018
 35. AKCJA „KREDKI DLA AFRYKI” W NASZEJ SZKOLE JEST CHWILOWO ZAKOŃCZONA, RÓWNOCZESNY POCZĄTEK NOWEJ ZBIÓRKI…
 36. DZIECKO NA WARSZTAT – KWIECIEŃ I KWIATY - ZAJĘCIA W GALERII MIEJSKIEJ BWA
 37. WEŹ UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ „W DARZE SERCA – DZIECI DZIECIOM”
 38. VII EDYCJA RODZINNEGO KONKURSU KULINARNEGO
 39. NASZ NOWY BLOG - ODWIEDŹ GO KONIECZNIE!
 40. KOLOROWO, ZDROWO I SMACZNIE - DZIEŃ ZDROWIA 2017 W NASZEJ SZKOLE
 41. ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2017
 42. NIE PRZEGAP! NASZA SZKOŁA W POLSKIM RADIO PiK!
 43. 21 MARCA - WAGARY, ALE TYM RAZEM INACZEJ...
 44. KWIETNIOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI
 45. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2017
 46. RYWALIZACJA O PUCHAR PRZECHODNI RADY RODZICÓW SP41 – ROZSTRZYGNIĘTA!
 47. 17 MARCA 2017 ROKU OKAZAŁO SIĘ ILE ODCIENI MOŻE MIEĆ ZIELEŃ!
 48. ZIELONO MI! ZAPROSZENIE NA SZKOLNY DZIEŃ ŚW. PATRYKA 2017
 49. I NASI UCZNIOWIE CHCĄ "BYĆ JAK IGNACY"!
 50. ŚWIETLICOWY KIERMASZ WIELKANOCNY 2017
 51. ZAPRASZAMY NA WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ 2017
 52. KWIATEK DLA WSZYSTKICH PAŃ – DZIEŃ KOBIET 2017 W NASZEJ SZKOLE
 53. ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE
 54. VIII RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
 55. NASZ KOLEJNY SUKCES W RAMACH EDUKACJI PROZDROWOTNEJ
 56. XVIII BYDGOSKI KONKURS EKOLOGICZNY
 57. JUŻ CZAS POZNAĆ PATRONÓW ROKU 2017
 58. PĄCZKOWE ŚWIĘTOWANIE W NASZEJ SZKOLE!
 59. NASZA NIEDZIELNA PRZYGODA Z „DZIADKIEM DO ORZECHÓW”
 60. BRALIŚMY UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SYNAPSIK "MEN"
 61. PÓŁMETEK ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 JUŻ ZA NAMI!
 62. PODZIĘKOWANIE DLA SPONSORÓW! NOWE STROJE SPORTOWE PREZENTUJĄ SIĘ WSPANIALE
 63. BAL KARNAWAŁOWY I SZKOLNA AKCJA WOŚP 2017 PRZESZŁA DO HISTORII!
 64. ONE TEŻ PRAGNĄ MIEĆ SWÓJ DOM - 17 LUTEGO - ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
 65. OSTATNIA W TYM SEMESTRZE ZBIÓRKA BATERII I AKUMULATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH
 66. ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE - SZKOLNA ZBIÓRKA KRWI 2016
 67. MOC SUKCESÓW MATEMATYCZNYCH
 68. ZAPRASZAMY NA STYCZNIOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI
 69. SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEJ AKCJI GÓRA GROSZA 2016
 70. ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE I NOWOROCZNE 2016
 71. KOLĘDOWANIA NADSZEDŁ CZAS… - JASEŁKA 2016
 72. BYŁY ŁZY I WYRAZY ZACHWYTU - "SZLACHETNA PACZKA" TO NASZA SPECJALNOŚĆ!
 73. ZAPRASZAMY NA GRUDNIOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
 74. MIKOŁAJKOWY KONKURS MATEMATYCZNY 2016
 75. ZARASZAMY NA ŚWIETLICOWY KIERMASZ OZDÓB ŚWIATECZNYCH
 76. […] ALE ZIMA Z MIKOŁAJEM JEST PACHNĄCYM, CIEPŁYM MAJEM![…] - MIKOŁAJKI 2016
 77. KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW Z KLASY 2 C
 78. KIERMASZ NA RZECZ GÓRY GROSZA ZAKOŃCZONY SUKCESEM!
 79. MILUTKA WYSTAWA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA
 80. SPOTKANIE Z DYREKTOREM BYDGOSKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT
 81. PO RAZ KOLEJNY REALIZUJEMY OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”
 82. ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA 2016
 83. GOŚCILIŚMY NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z INTEGRACYJNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 25
 84. RUSZAJĄ ZMAGANIA W TRIATHLONIE MATEMATYCZNYM
 85. MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY „AS 5 KLAS"
 86. BOŻE NARODZENIE TUŻ, TUŻ, DLATEGO RUSZA "SZLACHETNA PACZKA" 2016
 87. „PANOWIE CZAPKI Z GŁÓW…”, OTO NASI UCZNIOWIE W SZAFARNI!
 88. ANDRZEJKI - W NAJBLIŻSZY CZWARTEK ŚWIETNA MUZYKA I DOBRA ZABAWA!
 89. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "SZWEDEROWO W OBIEKTYWIE"
 90. SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016
 91. DWA KONKURSY ARTYSTYCZNE ZAKOŃCZONE SUKCESAMI!
 92. KOLEJNY ŻUŻLOWY SUKCES UCZNIA KLASY 2C
 93. BEZPIECZNA+ = LEKKI TORNISTER I POZNAJ BEZPIECZNY INTERNET
 94. LISTOPADOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI I AKCJA MIKOŁAJKOWA
 95. PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKOWYCH AKCJI I KONKURSÓW DLA NASZYCH PUPILI
 96. OGŁASZAMY KONKURS SZKOLNY NA NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE LOGO PROJEKTU ERASMUS +
 97. WESOŁA I KOLOROWA JESIEŃ - PAŹDZIERNIKOWE ZAJĘCIA "OTWARTEJ SZKOŁY" ZA NAMI
 98. PROMOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA WŚRÓD DZIECI W RAMACH PROJEKTU BEZPIECZNA +
 99. BEZPIECZNIE WOBEC ZWIERZĄT Z BEZPIECZNĄ +
 100. EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
 101. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH JUŻ ZA NAMI
 102. ANKIETA OCENIAJĄCA DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z PROMOCJĄ PROGRAMU
 103. POCHWAL SIĘ SWOIM PUPILEM W DNIU KUNDELKA!
 104. III EDYCJA STOP PUSTYM MISKOM - WSPOMÓŻ SCHRONISKO!
 105. NOWY BLOG ERASMUS+ 2016
 106. PIERWSZA DYSKOTEKA W TYM ROKU SZKOLNYM
 107. DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W RAMACH PROJEKTU BEZPIECZNA +
 108. "ZA TRUD, ZA SERCE, ZA UŚMIECH..." - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016
 109. FINAŁ KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO W RAMACH PROJEKTU BEZPIECZNA +
 110. PRZYRODNICZY SUKCES UCZENNIC Z KLASY V B
 111. REALIZUJEMY PROGRAM PN. „ŚNIADANIE DAJE MOC”
 112. PIERWSZE ZAJĘCIA WE WSPÓŁPRACY Z FUNDACJĄ ODDECH NADZIEI ZA NAMI
 113. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W III EDYCJI KONKURSU "NAUCZYCIEL NA SZÓSTKĘ"
 114. ŚLUBUJEMY! UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA 2016
 115. PKO BIEG CHARYTATYWNY – POMAGAMY Z KAŻDYM KROKIEM
 116. MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO W RAMACH PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁY"
 117. SPORTOWE SUKCESY UCZNIÓW KLASY II C
 118. WYBRALIŚMY JUŻ RADĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 119. UCZESTNICZYLIŚMY W OBCHODACH 77. ROCZNICY AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ
 120. BEZPIECZNI NA DRODZE - PIERWSZE ZAJĘCIA PROJEKTU BEZPIECZNA + ZA NAMI
 121. BEZPIECZNA, OTWARTA I PRZYJAZNA SZKOŁA - PROGRAM BEZPIECZNA +
 122. WIELKI SUKCES FORMACJI BAILAMOS
 123. ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017
 124. WRZEŚNIOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI
 125. ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
 126. ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ NA ROK SZKOLNY 2016/2017
 127. WAKACJE - UPRAGNIONY CZAS ODPOCZYNKU!
 128. UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
 129. PODSUMOWANIE I ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
 130. ZGŁOŚ SWÓJ POMYSŁ NA INWESTYCJĘ - BYDGOSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2017
 131. PODSUMOWANIE CAŁOROCZNEJ ZBIÓRKI ZUŻYTUCH BATERII
 132. SKŁADAMY GRATULACJE!
 133. ZA NAMI MINI TURNIEJ TAŃCA O PUCHAR DYREKTORA NASZEJ SZKOŁY
 134. „ZŁOTE ŁANY” ZAINTERESOWAŁY NAS FOLKLOREM!
 135. WEŹ UDZIAŁ W LOTERII CHARYTATYWNEJ I WYGRYWAJ NAGRODY!
 136. KREATYWNOŚĆ NIE JEDNO MA IMIĘ! PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SU 2016/2017
 137. JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!
 138. I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MAŁYM RATOWNIKIEM
 139. XVII BYDGOSKI KONKURS EKOLOGICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!
 140. FESTYN RODZINNY 2016 PRZESZEDŁ DO CHLUBNEJ HISTORII
 141. PADEREWSKI NA SZÓSTKĘ – FINAŁ ZMAGAŃ MUZYCZNYCH ZA NAMI
 142. LITERACKI SUKCES UCZENNICY KLASY CZWARTEJ
 143. KONKURS YOUNG MASTER OF ENGLISH
 144. VIII MIEJSKI KONKURS WIEDZY O NATO
 145. JUŻ PO RAZ SIÓDMY WYBRALIŚMY MISS I MISTERA NASZEJ SZKOŁY
 146. SUKCESY UCZNIÓW KLAS 1-3
 147. UWAGA! NIEDŁUGO EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
 148. RYWALIZACJA W RAMACH KONKURSU MAT-BIT 2016 ZAKOŃCZONA SUKCESEM!
 149. ENGLISH MASTER OF WORDS 2016 JUŻ ZA NAMI!
 150. JUTRO KOLEJNA ZBIÓRKA BATERII I AKUMULATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH
 151. MATEMATYCZNY "AS PIĄTYCH KLAS" 2016
 152. NASZE UCZENNICE WYWALCZYŁY WYJAZD NA PLENER PLASTYCZNY DO WIĘCBORKA
 153. WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURU "KANGUR MATEMATYCZNY"
 154. HISTORYCZNY(E) SUKCESY UCZNIÓW KLASY II D
 155. JAK UCZCILIŚMY MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE?
 156. SUKCESY W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE "GREAT BRITAIN IN MY EYES"
 157. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BYDGOSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM 2016
 158. BYDGOSKI BĄBEL MATEMATYCZNY W NASZEJ SZKOLE
 159. WYSYP SUKCESÓW ARTYSTYCZNYCH NASZYCH UCZNIÓW
 160. OBCHODY 670-LECIA BYDGOSZCZY W RAMACH PROJEKTU OTWARTA SZKOŁA
 161. KLASA 3 C ODKRYWAŁA TAJEMNICE ŻYCIA OWADÓW
 162. SPRAWOZDANIE Z MARCOWEJ ZBIÓRKI BATERII
 163. CELEBRUJEMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 2016
 164. DYSKOTEKA DLA UCZNIÓW KLAS 4-6
 165. WIELKI SUKCES UCZNIÓW Z KLAS DRUGICH W "LICZYDEŁKU"
 166. GOŚCILIŚMY GIMNAZJALISTÓW
 167. OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA 2016
 168. HISTORYCZNY SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ JUŻ ZA NAMI
 169. FINAŁY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH Z MATEMATYKI JUŻ ZA NAMI!
 170. WIELKANOCNE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ ZA NAMI
 171. PROŚBA O PRZEKAZANIE NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY 1% Z PAŃSTWA PODATKU
 172. ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2016
 173. ZNAM TRADYCJE WIELKANOCNE - KOLEJNE ZAJĘCIA "OTWARTEJ SZKOŁY" ZA NAMI
 174. ZIELONO MI, CZYLI DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 2016 W NASZEJ SZKOLE
 175. NASZ UCZEŃ W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LIGA ZADANIOWA
 176. UWAGA! W NAJBLIŻSZY PIĄTEK ZBIÓRKA BATERII I AKUMULATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH
 177. UWAGA! INFORMACJE O NABORZE DO PRZYSZŁOROCZNEJ KLASY SPORTOWEJ
 178. (TY)DZIEŃ KOBIET 2016 W NASZEJ PLACÓWCE
 179. WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA W PRZEDMIOTOWYCH KONKURSACH KURATORYJNYCH
 180. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2016
 181. OFERTA ZAJĘĆ W RAMACH PROGRAMU "ZDOLNI ZNAD BRDY"
 182. WOJEWÓDZKI KONKURS MUZYCZNY KOMPOZYTOR - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 2016
 183. PATRONI ROKU 2016
 184. MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
 185. SZKOLNA AKCJA KRWIODAWSTWA JUŻ ZA NAMI!
 186. TEGOROCZNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „ŚWIĘCI WSPÓLNEJ EUROPY” JUŻ ZA NAMI!
 187. SAMORZĄDOWA POCZTA WALENTYNKOWA
 188. CZAS NA WYPOCZYNEK, RELAKS I ZABAWĘ
 189. DZIĘKUJEMY ZA WŁĄCZENIE SIĘ W SZKOLNĄ AKCJE WOŚP 2016
 190. ZAPROSZENIE NA TANECZNY KARNAWAŁ 2016
 191. PRZEDSZKOLANDIA 2016 JUŻ ZA NAMI
 192. PODSUMOWANIE ZBIÓRKI BATERII I AKUMULATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH DO 2,5 KG
 193. PRZED NAMI FINAŁY PRZEDMIOTOWYCH KONKURSÓW KURATORYJNYCH
 194. OBCHODY ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 2015
 195. NASZA "SZLACHETNA PACZKA" DOTARŁA DO POTRZEBUJĄCYCH
 196. ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE JUŻ ZA NAMI
 197. JUŻ SPORO WIEMY O JANIE DŁUGOSZU!
 198. CÓŻ TO BYŁY ZA WARSZTATY!
 199. SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ZORGANIZOWAŁO MIKOŁAJKI W SZPITALU
 200. MIKOŁAJKOWY CZAS
 201. KONTYNUUJEMY PROJEKT PN. "NA ŚCIEŻKACH ZDROWIA"
 202. WEŹ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM PROSPEKTY
 203. GŁOŚNY SUKCES UCZENNICY KLASY CZWARTEJ
 204. DOŁĄCZ DO SZKLACHETNEJ PACZKI I ZOSTAŃ DAROCZYŃCĄ
 205. „PODZIEL SIĘ Z INNYMI” - ZBIÓRKA DARÓW DLA UBOŻSZYCH UCZNIÓW
 206. TURNIEJ WIEDZY O ŻYCIU MARIANA REJEWSKIEGO JUŻ ZA NAMI
 207. LISTOPADOWE ZAJĘCIA "OTWARTEJ SZKOŁY" JUŻ ZA NAMI
 208. ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS 4-6 NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ
 209. KOLEJNA EDYCJA KONKURSU „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI” ROZPOCZĘTA
 210. ZBIÓRKA ZABAWEK NA MISJE ZAKOŃCZONA WIELKIM SUKCESEM!
 211. SZKOŁA ZŁOTYCH SERC
 212. KONKURS „ZGRANA KLASA” W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
 213. WEŹ UDZIAŁ W PLASTYCZNYM KONKURSIE W RAMACH PROJEKTU "PATRONI ROKU 2015"
 214. KONKURSY PRZEDMIOTOWE POD PATRONATEM KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY
 215. BIAŁO – CZERWONA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 216. APEL DO UCZNIÓW I RODZICÓW O WŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI „WEEKEND WCZEŚNIAKA”
 217. ATRAKCJE Z OKAZJI HALLOWEEN 2015 W NASZEJ SZKOLE
 218. PAMIĘTAMY...
 219. ŚWIETLICOWY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2015
 220. WIZYTA UCZNIÓW W PLANETARIUM I OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM
 221. TO JUŻ IV EDYCJA PROJEKTU WSPÓŁPRACY ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM PN. „OTWARTA SZKOŁA”
 222. ZAPRASZAMY NA PIERWSZĄ W TYM ROKU SZKOLNYM DYSKOTEKĘ
 223. WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I PODZIEL SIĘ Z BRATEM MNIEJSZYM!
 224. SUKCES UCZENNIC KLASY V A W KONKURSIE PRZYRODNICZYM
 225. UCZNIOWIE I RODZICE WYSTĄPILI DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY
 226. UDOSTĘPNIAMY BLOGA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS +
 227. WYBORY NAJBARDZIEJ LUBIANEGO NAUCZYCIELA 2015
 228. RADA RODZICÓW OGŁASZA II EDYCJĘ KONKURSU PN. "NAUCZYCIEL NA SZÓSTKĘ"
 229. UWAGA! ZMIANY GODZIN PRZERW OBIADOWYCH
 230. JESTEM JUŻ TRAUGUTCIAKIEM!
 231. TEATRZYK ZAGOŚCIŁ W NASZEJ SZKOLE
 232. INAUGURACJA DZIAŁAŃ W RAMACH SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU
 233. SZKOLNE ŚWIĘTO DEMOKRACJI JUŻ ZA NAMI
 234. NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA KOLEJNE CERTYFIKATY
 235. UDOSTĘPNIAMY PLATFOPRMĘ E-LEARNINGOWĄ
 236. ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016
 237. WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016
 238. ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2015/2016
 239. W KOŃCU WAKACJE!
 240. ZAPRASZAMY NA APELE, KOŃCZĄCE ROK SZKOLNY 2014/2015
 241. 55 LAT MINĘŁO...
 242. RELACJA Z CZERWCOWYCH WARSZTATÓW TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 243. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "ENGLISH MASTER OF WORDS"
 244. KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH
 245. WYNIKI KONKURSU PN. "ROMUALD TRAUGUTT NASZYM PATRONEM"
 246. NIE SPOCZYWAMY NA LAURACH - KOLEJNE MATEMATYCZNE SUKCESY
 247. WOJEWÓDZKI KONKURS PN. KOMPOZYTOR - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 2015
 248. CZERWCOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 249. UWAGA! SPOTKANIE RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW
 250. NASZA SZKOŁA MIEJSCEM ODKRYWANIA I PROMOWANIA TALENTÓW
 251. ERASMUS PLUS W NASZEJ SZKOLE
 252. „NIE MA JAK POMPA” – Z SUKCESEM ŚPIEWAMY PIOSENKI DO TEKSTÓW OSIECKIEJ
 253. WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY 2015
 254. XVI BYDGOSKI KONKURS EKOLOGICZNY JUŻ ZA NAMI!
 255. MALARSTWO JEST MILCZĄCĄ POEZJĄ – A POEZJA – MÓWIĄCYM MALARSTWEM
 256. ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI 55-LECIA SZKOŁY
 257. PRZEDSZKOLAKI ZDOBYŁY SPRAWNOŚĆ „MAŁEGO RATOWNIKA” W RAMACH ZAJĘĆ "OTWARTEJ SZKOŁY"
 258. MATEMATYCZNYCH SUKCESÓW CIĄG DALSZY
 259. ZAPRASZAMY NA OBCHODY 55 - LECIA SZKOŁY
 260. SZKOLNE OBCHODY 224. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
 261. WAŻNA INFORMACJA O ZAPISACH DO ODZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
 262. KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
 263. ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ZAJĘCIA PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA"
 264. OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
 265. BIAŁY MIŚ 2015
 266. DYSKOTEKA SZKOLNA DLA UCZNIÓW KLAS 4-6
 267. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PROZDROWOTNYM!
 268. WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE - ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY!
 269. UWAGA! ZACZĘŁY SIĘ ZAPISY DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
 270. SPOTKANIE Z GIMNAZJALISTAMI 2015 JUŻ ZA NAMI!
 271. UWAGA! OSTATNIE DNI REJESTRACJI DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ
 272. KOLEJNA EDYCJA RODZINNEGO KONKURSU KULINARNEGO
 273. KOLEJNE SUKCESY MATEMATYCZNE NASZYCH UCZNIÓW
 274. ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2015
 275. SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015 ZA NAMI
 276. PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA" JUŻ ZA NAMI!
 277. ZAPRASZAMY NA ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE
 278. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY Z OKAZJI DNIA ŚW. PATRYKA
 279. DZIEŃ KOBIET 2015
 280. MATEMATYCZNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
 281. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015
 282. WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ CZAS ROZPOCZĄĆ!
 283. WEŹ UDZIAŁ W JUBILEUSZOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM O PATRONIE SZKOŁY!
 284. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XVI BYDGOSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM
 285. VI RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO JUŻ ZA NAMI!
 286. SZKOLNE WALENTYNKI JUŻ ZA NAMI!
 287. PRZEDSZKOLIADA 2015
 288. HURRA! NARESZCIE NADSZEDŁ CZAS ZASŁUŻONEGO ODPOCZYNKU
 289. PO RAZ KOLEJNY KOLĘDOWALIŚMY W SOSW NR 3
 290. JUŻ WIEM JAK MAM DBAĆ O PIĘKNY UŚMIECH?
 291. BĄDŹ EKO - PRZYNIEŚ MAKULATURĘ DO SZKOŁY!
 292. "JESTEŚ PRZEDSZKOLAKIEM? ZOSTAŃ TRAUGUTCIAKIEM!"
 293. SZKOLNA AKCJA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY JUŻ ZA NAMI!
 294. KONKURS „ŚWIĘCI WSPÓLNEJ EUROPY – ŚWIĘTY JERZY” ROZSTRZYGNIĘTY!
 295. KOLEJNY SUKCES CHÓRU SZKOLNEGO!
 296. O ZBIÓRCE SREBRA NA POTRZEBY MISJI RAZ JESZCZE!
 297. PATRONI ROKU 2015
 298. ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY, KARNAWAŁOWY BAL CHARYTATYWNY
 299. KONKURS MATEMATYCZNY "AS 5 KLAS"
 300. GÓRA GROSZA 2014
 301. SZKOLNE KOLĘDOWANIE 2014
 302. POMAGAMY DZIECIOM ZE SZPITALA IM. DRA JURASZA
 303. MIKOŁAJKOWY KONKURS MATEMATYCZNY
 304. I W TYM ROKU ŚWIĘTY MIKOŁAJ O NAS PAMIĘTAŁ!
 305. KONKURS W RAMACH SUPERKLASY PN. "GWIAZDKA 2014"
 306. "PŁOMIENIE" CZCZĄ OSKARA KOLBERGA, A MY RAZEM Z NIMI!
 307. ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE I NOWOROCZNE
 308. KONKURS BOŻONARODZENIOWY NA NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĄTECZNY
 309. AKADEMIA PEDAGOGA - SKUTKI ROZWODU DLA DZIECI
 310. ŚWIĄTECZNE WARSZATY PLASTYCZNE JUŻ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK!
 311. ŚWIELICOWY, ŚWIĄTECZNY KIERMASZ MISYJNY
 312. UWAGA. UWAGA! "GÓRA GROSZA" PO RAZ KOLEJNY W NASZEJ SZKOLE!
 313. 20 LISTOPADA OBCHODZIMY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
 314. WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH
 315. "SREBRO NA WAGĘ ZŁOTA"
 316. KONKURS "ŚWIĘCI WSPÓLNEJ EUROPY - ŚWIĘTY JERZY"
 317. POMAGAMY MIESZKAŃCOM REPUBLIKI ŚRODKOWEJ AFRYKI
 318. ZAPROSZENIE NA … KOLOROWY ŚWIAT BALONÓW
 319. WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „POCZTÓWKA DO ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II”
 320. PROGRAM INICJATYW LOKALNYCH „5/6” BUDŻET OBYWATELSKI
 321. CZCIMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2014
 322. JESIENNE INSPIRACJE - ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJĄCE III EDYCJĘ PROJEKTU OTWARTA SZKOŁA
 323. V PRZEGLĄD RECYTATORSKI "POLSKIE POETKI DZIECIOM..." JUŻ ZA NAMI
 324. WSADZENIE DRZEWA OSKARA KOLBERGA W RAMACH PROJEKTU "PARTONI ROKU"
 325. SUKCES UCZNIÓW Z ZERÓWKI DRUGIEJ
 326. GRA MIEJSKA „WOJENNA BYDGOSZCZ” ZWYCIĘŻONA!
 327. ZAPRASZAMY NA ŚWIETLICOWY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 328. JESIENNE SPOTKANIE W RAMACH WARSZTATÓW TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 329. ZAPRASZAMY NA WYSTĘP KLAUNA MIECIA W NASZEJ SZKOLE
 330. DYSKOTEKA Z OKAZJI HALLOWEEN DLA UCZNIÓW KLAS STARSZYCH
 331. JUŻ NIEDŁUGO MOC ATRAKCJI Z OKAZJI HALLOWEEN
 332. STOP PUSTYM MISKOM - WSPOMÓŻ SCHRONISKO 2014
 333. ZAPRASZAMY NA PAŹDZIERNIKOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE PT. "ZABAWY Z FILCEM"
 334. PIERWSZE SPOTKANIE W RAMACH III EDYCJI PROJEKTU 'OTWARTA SZKOŁA"
 335. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014
 336. O SZKOLNYM SZTANDARZE
 337. PIERWSZOKLASIŚCI Z NASZEJ SZKOŁY SĄ JUŻ PEŁNOPRAWNYMI UCZNIAMI
 338. DYPLOM I PODZIĘKOWANIA OD UNICEF POLSKA
 339. KONTYNUUJEMY MIEJSKI PROJEKT PN. "NA ŚCIEŻKACH ZDROWIA"
 340. RADA RODZICÓW OGŁASZA KONKURS PN. „NAUCZYCIEL NA SZÓSTKĘ”
 341. WARSZTATY Z SAVOIR-VIVRE W SZKOLE JUŻ ZA NAMI!
 342. ROZPOCZYNAMY ZBIÓRKĘ ZUŻYTYCH BATERII I AKUMULATORKÓW DO 2,5 KG!
 343. WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO JUŻ ZA NAMI!
 344. AKADEMIA PEDAGOGA - RADY DLA RODZICÓW NA PIERWSZE DNI SZKOŁY
 345. ZBIÓRKA PODRĘCZIKÓW UŻYWANYCH
 346. ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
 347. ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY 2014/2015
 348. ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
 349. W KOŃCU WAKACJE!
 350. UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
 351. BĄDŹ PARTNEREM PROGRAMU BYDGOSKA RODZINA 3 PLUS
 352. IV FESTYN RODZINNY JUŻ ZA NAMI!
 353. CZAS NAUKI POZA PLACÓWKĄ, CZYLI WYCIECZKI SZKOLNE
 354. ZDOLNI ZNAD BRDY - REKRUTACJA
 355. REALIZUJEMY MIEJSKI PROGRAM WSPIERANIA UCZNIA ZDOLNEGO
 356. INFORMACJE DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH
 357. UROCZYSTY FINAŁ PROJEKTU „UNICEF” – SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA - III EDYCJA
 358. ZABAWY Z PIANKĄ NIESPODZIANKĄ ZA NAMI!
 359. KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
 360. OGROMNY SUKCES NASZYCH PIERWSZOKLASISTÓW!
 361. „CZAR 2 KÓŁEK”
 362. MALI RATOWNICY - NAGRODZENI!
 363. KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!
 364. GRATULACJE! KOLEJNY SUKCES TRZECIOKLASISTÓW!
 365. WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY 2014
 366. WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY
 367. ZDOBYLIŚMY II MIEJSCE W KONKURSIE O PATRONACH GÓRZYSKOWA I SZWEDEROWA
 368. MAŁY RATOWNIK – ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU OTWARTA SZKOŁA
 369. JUŻ NIEDŁUGO KOLEJNE WARSZTATY PLASTYCZNE. ZAPRASZAMY!
 370. PODZIĘKOWANIE ZA PRZEKAZANE LAURKI, KTÓRE TWORZYLIŚMY W RAMACH AKCJI 'BANK KARTEK'
 371. "MATEMATYCZNE ORŁY" ROZDANE
 372. ZBIÓRKA BATERII I AKUMULATORÓWMAŁOGAABARYTOWYCH DO 2,5 KG
 373. CERTYFIKAT PRZYZNANY
 374. NASZA UCZENNICA FINALISTKĄ KONKURSU PLASTYCZNEGO PN. "MÓJ ANIOŁ"
 375. KOLEJNE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA" ZA NAMI!
 376. OBCHODY KANONIZACJI PAPIEŻA JANA PAWŁA II ORAZ MAJOWYCH ROCZNIC
 377. KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI 10-LECIA POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ
 378. CO SIĘ DZIAŁO NA KWIETNIOWYCH ZAJĘCIACH ARTYSTYCZNYCH?
 379. ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI TRZECH WAŻNYCH WYDARZEŃ:
 380. EKOLOGICZNY KONKURS EKO-PISANKA I EKO-ZAJĄC ROZSTRZYGNIĘTY!
 381. ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH
 382. OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI 2014
 383. PODSUMOWANIE DOTYCHCZASOWEJ ZBIÓRKI BATERII I AKUMILATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH
 384. AUDYCJA MUZYCZNA W RAMACH OBCHODÓW ROKU OSKARA KOLBERGA
 385. ZAPRASZAMY NA KWIETNIOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 386. ŻYCZENIA WIELKANOCNE
 387. ZAPROSZENIE NA KWIETNIOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
 388. SUKCESY UCZNIÓW KLAS TRZECICH
 389. PRZYPOMINAMY O ZAPISACH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
 390. HANIA KAPELA Z KL. 3A FINALISTKĄ KONKURSU MATEMATYCZNEGO - LICZYDEŁKO
 391. TWORZYLIŚMY KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA DZIECI AUTYSTYCZNYCH
 392. SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014 JUŻ ZA NAMI!
 393. OGROMNY SUKCES NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE MEN
 394. REGIONALNE ELIMINACJE ODYSEI UMYSŁU W POZNANIU
 395. LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO INACZEJ!
 396. REKOLEKCJE WIELKOPOSTENE 2014, CZYLI DNI NAUKI I SKUPENIA PRZED OŁTARZEM
 397. GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
 398. MARCOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ ZA NAMI
 399. WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE
 400. WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH
 401. DZIEŃ ŚW. PATRYKA – IRLANDZKIE ŚWIĘTO W POLSKIEJ SZKOLE 2014
 402. WEŹ UDZIAŁ W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE MUZYCZNYM O OSKARZE KOLBERGU
 403. OBCHODY DNIA KOBIET W NASZEJ SZKOLE
 404. DRZWI OTWARTE NASZEJ SZKOŁY
 405. OGROMNY SUKCES KONRADA W KONKURSACH KURATORYJNYCH
 406. SPOTKANIE Z OLIMPIJKĄ, MEDALISTKĄ, KAJAKARKĄ
 407. PIJEMY KOKTAJLE NA ZDROWIE!
 408. POPULARYZUJEMY WIEDZĘ O PATRONACH ROKU 2014
 409. ZAPRASZAMY NA WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 410. SPOTKANIE Z GIMNAZJALISTAMI
 411. KONKURS NA NAJBARDZIEJ POMYSŁOWĄ CZAPKĘ Z OKAZJI DNIA ŚW. PATRYKA
 412. MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLAS SZÓSTYCH
 413. ZAPRASZAMY NA LUTOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
 414. BAŚŃ O DWUNASTU MIESIĄCACH Z MORAŁEM W RAMACH "OTWARTEJ SZKOŁY"
 415. „HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA” – GOŚCINNY KONCERT CHÓRU SZKOLNEGO
 416. POGRATULOWALIŚMY WYRÓŻNIAJĄCYM SIĘ UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY
 417. WOJEWÓDZKI KONKURS PN. KOMPOZYTOR - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 2014 JUŻ ZA NAMI!
 418. PEDAGOG RADZI - UZALEŻNIENIE OD ALKOHOLU WPŁYWA NA CAŁĄ RODZINĘ (*)
 419. DRUGA EDYCJA PROGRAMU INICJATYW LOKALNYCH „5/6” BUDŻET OBYWATELSKI ROZSTRZYGNIĘTA!
 420. FINAŁ II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
 421. BAL KARNAWAŁOWY I AKCJA CHARYTATYWNA NA WOŚP ZA NAMI
 422. PRÓBNY SPRAWDZIAN KLAS SZÓSTYCH Z OPERONEM ZA NAMI!
 423. POCZTA WALENTYNKOWA ZAKOŃCZONA - ROZDALIŚMY WALENTYNKI...
 424. I EDYCJA NOWOROCZNEGO KONKURSU KULINARNEGO
 425. WYNIKI STYCZNIOWEJ ZBIÓRKI BATERII I AKUMULATORÓW DO 2,5 KG
 426. SUKCES UCZENNICY Z KLASY 3A
 427. TWORZYLIŚMY I ... TWORZYMY LAURKI DLA CHORYCH DZIECI I DOROSŁYCH
 428. ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
 429. SZKOLNE KOLĘDOWANIE 2014 W RAMACH SUPERKLASY JUŻ ZA NAMI!
 430. DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU PATRON ROKU 2013 - PROF. JAN CZOCHRALSKI
 431. POLONISTYCZNE SUKCESY UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH
 432. JASEŁKA – ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE
 433. OBCHODY ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA W NASZEJ SZKOLE
 434. NOWA EDYCJA SZKOŁY Z KLASĄ 2.0...
 435. ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE
 436. ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS PLASTYCZNY ZORGANIZOWANY PRZEZ UKW
 437. ZE SPORTEM NA TY – AWANS DO PÓŁFINAŁU
 438. MATEMATYCZNY SUKCES PIĄTOKLASISTÓW!
 439. KONKURS W RAMACH SUPERKLASY "GWIAZDKA 2013"
 440. JAK CO ROKU, 6 GRUDNIA, ZAWITAŁ DO NASZEJ SZKOŁY MIKOŁAJ...
 441. SUKCES W KONKURSIE KURATORYJNYM
 442. UCZESTNICZYMY W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI PN. „BANK KARTEK”!
 443. WYNIKI GRUDNIOWEJ ZBIÓRKI BATERII
 444. ŚWIETLICOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
 445. ZAPRASZAMY NA WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I RODZICÓW!
 446. RYWALIZACJA O PUCHAR PRZECHODNI RADY RODZICÓW SP41 ROZSTRZYGNIĘTA!
 447. ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
 448. "KOLOROWY ŚWIAT BALONÓW” – KOLEJNE SPOTKANIE PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA" ZA NAMI!
 449. UWAGA! GÓRA GROSZA ZNOWU W NASZEJ SZKOLE!
 450. ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ!
 451. UDZIAŁ W "FESTIWALU MASEK" ZAKOŃCZONY WIELOKROTNYMI SUKCESAMI!
 452. MURALE Z EUROPEJSKICH SZKÓŁ W NASZEJ PLACÓWCE!
 453. REALIZUJEMY OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PN. „ŚNIADANIE DAJE MOC”!
 454. ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA JUŻ ZA NAMI!
 455. ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE WIEDZY O SZWEDEROWIE I BYDGOSZCZY
 456. UROCZYSTE APELE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
 457. "KOLORY JESIENI" – PAŹDZIERNIKOWE ZAJĘCIA "OTWARTEJ SZKOŁY" JUŻ ZA NAMI!
 458. PROGRAM PROFILAKTYCZNY „UWOLNIJMY DZIECI OD DYMU TYTONIOWEGO”
 459. KONKURS PLASTYCZNY W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO
 460. OBCHODY ŚWIĘTA HALLOWEEN
 461. WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ „MOJE TWÓRCZE DZIŚ ”- CZAS ROZPOCZĄĆ!
 462. LEKCJA Z ORNITOLOGIEM...
 463. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „BIEG TERENOWY Z ZADANIAMI – PARK NAD STARYM KANAŁEM”
 464. JESIENNY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS STARSZYCH
 465. KONKURS PLASTYCZNY O JANIE PAWLE II ROZSTRZYGNIĘTY!
 466. KONKURS NA NAJLEPSZY LAMPION Z DYNI 2013 DLA KLAS STARSZYCH
 467. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2013 JUŻ ZA NAMI!
 468. PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2013 JUŻ ZA NAMI!
 469. STOP PUSTYM MISKOM - WSPOMÓŻ SCHRONISKO!
 470. REALIZUJEMY MIEJSKI PROJEKT PN. "NA ŚCIEŻKACH ZDROWIA"!
 471. KONKURS PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA”
 472. REGIONALNY KONKURS "ZAMIEŃ PUSZKI NA PIENIĄDZE" ROZSTRZYGNIĘTY
 473. JESTEM WZOROWYM PIESZYM – PIERWSZE SPOTKANIE PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA" 2013/2014
 474. ARTYSTYCZNY SUKCES UCZENNICY KLASY III C
 475. WYBIERZ ZAJĘCIA POZALEKCYJNE!
 476. PIERWSZE SPOTKANIE PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA" W NOWYM ROKU SZKOLNYM
 477. CZYTAMY FREDRĘ...
 478. PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO JUŻ WYBRANI!
 479. PATRONI ROKU 2013
 480. PAMIĘTAMY O BOHATERACH POWSTANIA STYCZNIOWEGO
 481. WYPRAWKA SZKOLNA 2013
 482. ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2013/2014
 483. ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY 2013/2014