SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

logo

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY POŁĄCZONY Z AKCJĄ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2018

 

WOŚP 2018

 

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS MUZYCZNY KOMPOZYTOR - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 2018

 

vivaldi konkurs muzyczny2018

 

Miło mi poinformować, że Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy
- wzorem lat ubiegłych - organizuje wojewódzki konkurs muzyczny,
który w tym roku będzie poświęcony wybitnemu włoskiemu skrzypkowi
i kompozytorowi epoki późnego baroku

- ANTONIO VIVALDIEMU.

Celem konkursu jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych
sylwetki i twórczości barokowego kompozytora Antonio Vivaldiego,
z okazji 340. rocznicy urodzin artysty.

ANTONIO VIVALDI urodził się 4 marca 1678 roku w Wenecji, a zmarł w 28 lipca 1741 roku w Wiedniu, to jeden z najwybitniejszych muzyków późnego baroku, włoski kompozytor, wirtuoz skrzypiec, dyrygent, pedagog oraz ksiądz katolicki. Już za życia cieszył się ogromną sławą i uznaniem na europejskich dworach, a w rodzimej Wenecji otaczano go niemal boska czcią. Jego nowatorska technika gry na skrzypcach oraz niepohamowana wyobraźnia zrewolucjonizowały europejska muzykę początku XVIII wieku. „Rudy ksiądz”, bo tak nazywano go z powodu płomiennego koloru włosów, był najbardziej płodnym kompozytorem swojej epoki, a jego dorobek obejmuje niemal wszystkie gatunki muzyczne uprawiane w tym okresie.

Każdy zna jego muzykę  -  Cztery pory roku” to ikona baroku, może nawet w ogóle „muzyki klasycznej”, rozpoznawalna, jak symbole kultury masowej.  Przez długi czas interesowano się przede wszystkim muzyką instrumentalną Antonia Vivaldiego, głównie koncertami skrzypcowymi, którymi sam popisywał się przed publicznością, wielbiony, jako niezrównany wirtuoz (to aż 230 z blisko 500 jego koncertów). Przy dość konserwatywnych sonatach były polem eksperymentów. To on ustalił trzyczęściową budowę formy, z charakterystyczną wolną, niemal statyczną częścią środkową. Pisząc koncerty wiolonczelowe, sprawił,  że instrument ograniczany dotąd do roli akompaniatora, przemówił wreszcie pełnym i od razu wirtuozowskim głosem. To samo dotyczy fletu - koncerty op. 10 były pierwszymi pokazującymi w pełni możliwości tego instrumentu. Pisał także koncerty na fagot, obój, wiolę d’amore i mandolinę, czasem łącząc solistów w pary (koncerty podwójne) i większe grupy, niekiedy obsadzając w roli solistów cały zespół (koncerty smyczkowe). Vivaldi miał niezwykłą wyobraźnię. Wiele swoich koncertów opatrzył zapowiadającymi ukryty program tytułami (np. Burza morska”, „Niepokój”, „Szczygieł). Doskonale operował kontrastami (tempa, dynamiki, nastroju), wciąż zaskakując słuchaczy i dostarczając im bardzo silnych emocji. Jego muzyka instrumentalna, to wciągający także dzisiejszych słuchaczy barokowy teatr uczuć.

Twórczość Vivaldiego, całkowicie zapomniana przez blisko dwa stulecia, została ponownie odkryta dzięki transkrypcjom niektórych koncertów dokonanych przez Jana Sebastiana Bacha. Ale Prawdziwy renesans Vivaldiego rozpoczął się w 1939 roku w Sienie. Wtedy to muzykolodzy z tego miasta zorganizowali tygodniowy kongres poświęcony wyłącznie Vivaldiemu. Po raz pierwszy do długiego czasu wykonano wtedy operę „L’Olimpiade”, „Stabat Mater”, i „Gloria RV 589”. Po drugiej wojnie światowej fundacja Istituto Italiano Antonio Vivaldi oraz wydawca Ricordi podjęli trud publikacji kompletnej edycji dzieł Vivaldiego. Wobec tak szerokiej dostępności praktycznie nieznanych dotąd utworów ogromna rzesza słuchaczy błyskawicznie zakochała się w prostej, radosnej i pełnej ciepła muzyce, która odtąd święci triumfy na całym świecie.

Drodzy Uczniowie klas 4-7!

Rezultatem waszego udziału w ww. konkursie będzie nie tylko pogłębianie wiedzy o muzyce i życiu Antonio Vivaldiego, ale przede wszystkim satysfakcja i dla laureatów atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz w rezultacie końcowym ocena celująca z muzyki! Zatem warto poczynić wysiłek, który może być miłym doświadczeniem i spełnieniem. Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmuję do końca stycznia 2018 roku.

PRZECZYTAJ INFORMACJE O KONKURSIE NA STRONIE INTERNETOWEJ FILHARMONII POMORSKIEJ

 

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W KONKURSIE O JEDNYM
Z NAJWYBITNIEJSZYCH WŁOSKICH MUZYKÓW!

mgr Gracjan Czapiewski

 

 

 

„A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO I ZAMIESZKAŁO MIĘDZY NAMI” – JASEŁKA 2017

 

DSC03786

 

„Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony;
Ogień krzepnie, blask ciemnieje, ma granice Nieskończony:
Wzgardzony okryty chwałą, śmiertelny Król nad wiekami!
A Słowo ciałem się stało, i mieszkało między nami.

Pieśń o Narodzeniu Pańskim, Franciszek Karpiński.

Tradycyjnie w jedno popołudnie przed świętami Bożego Narodzenia sala gimnastyczna naszej szkoły zamienienia się w scenę, a na niej odgrywana jest w różnych odsłonach historia, która miała miejsce na ziemi palestyńskiej przeszło 2000 lat temu. W tym roku opowieść o narodzinach Jezusa w bardzo ciekawy i barwny sposób przedstawiła klasa 5a, która do występu przygotowywała się pod okiem naszych katechetów, czyli: pani Sylwii Przybysz i pana Marcina Mareckiego. Przed godz. 15:00, w czwartek, 21 grudnia 2017 roku w sali gimnastycznej zgromadzili się: dyrekcja, emerytowani i obecni pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice, aby obejrzeć tegoroczne jasełka i w ten sposób oficjalnie rozpocząć szkolne bożonarodzeniowe świętowanie. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznych życzeń, które społeczności szkolnej przekazał dyrektor szkoły, pan Wojciech Konarski. Następnie zabrzmiała angielska pieśń: „Deck the halls”, którą w polskiej wersji językowej wykonał chór szkolny pod kierunkiem pana Gracjana Czapiewskiego. Kolęda wprowadziła widzów w opowieść o Herodzie Wielkim i jego niecnych zamiarach wobec nowonarodzonego Władcy; o pastuszkach, którym blask gwiazdy i głos anioła ogłaszały narodziny Jezusa oraz o Trzech Królach, którzy zdążali, wiedzeni gwiazdą do Betlejem, aby oddać pokłon i złożyć drogocenne dary Mesjaszowi. Każda scena przeplatana była odpowiednio dobranymi kolędami i pastorałkami, które swoją treścią dopowiadały narrację jasełek. Wykonywał je – oczywiście – chór szkolny. Swój występ miał także utworzony w tym roku szkolnym zespół flażoletowy. Uczniowie z klas czwartych zgrali pastorałkę pt. „Gdy śliczna Panna”. Była to bardzo udana i miła prezentacja. Dzieci do występu przygotowała pani Hanna Forbot. Wszyscy wykonawcy byli wspaniali - włożyli sporo umiejętności i wysiłku, aby powierzone im zadanie w tym przedstawieniu było wykonane perfekcyjnie i przyniosły widzom niebywałe wrażania estetyczne. Należy podkreślić profesjonalizm, swobodę sceniczną i wspaniałą dykcję aktorów. Na końcu zabrzmiała pastorałka „Bosy pastuszek”, którą w towarzystwie chóru brawurowo wykonała Weronika Siwak.

Dodatkowo świąteczną atmosferę w sali gimnastycznej stworzyła odpowiednio dopasowana dekoracja. Zaprojektowali i wykonali ją: pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie zapewnił pan Jan Szafrański, który od lat pomaga nam w realizacji bożonarodzeniowego przedstawienia. To dzięki panu Janowi nasze przedstawienie co roku nabiera bajkowego charakteru. Za współpracę bardzo dziękujemy. Przygotowaną muzykę i podkłady włączali: Robert Kamiński z klasy 7a i Antoni Gburek z klasy 5c. Całą uroczystość fotograficznie udokumentowała pani Ilona Bukowiecka. Jej dzieło możecie Państwo oglądać pod artykułem. Po jasełkach, w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie opłatkowe dla gości i pracowników szkoły.

Następnego dnia, czyli w piątek, 22 grudnia miało miejsce klasowe świętowanie. W ten dzień uczniowie spotkali się z wychowawcami na wigiliach klasowych, które poprzedziło wspólne kolędowanie w sali gimnastycznej. Uroczystość prowadziła pani Sylwia Przybysz. Pani katechetka przedstawiała historię kolędy, którą później wszyscy wykonali pod przewodnictwem chóru szkolnego. Zaśpiewaliśmy następujące kolędy i pastorałki: „Czas radości”, „Północ już była”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem” i „Bosy pastuszek”.

Po kolędowaniu został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Inspiracje Nadwiślańskie – zabytki, które oglądają Wisłę”, który został ogłoszony w ramach Projektu „Patroni Roku”. Miło nam poinformować, że:

 • I miejsce otrzymał Robert Kamiński z klasy 7a;
 • II miejsce zdobyła Kamila Zbytniewska z klasy 6b;
 • III miejsce przypadło Amelii Just z klasy 4a.

Wyróżnienia otrzymały: uczennica z klasy 4a - Oliwia Charczenko oraz Hanna Kapela z klasy 7a.
Wręczyliśmy także dyplomy oraz nagrody za szczególne zaangażowanie w konkurs dla uczniów klasy 4a, czyli: Julii Bartkowiak, Agaty Jóźwiak, Izabeli Krzemińskiej oraz Wiktora Żydaka.


ZWYCIEZCOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

Szkolne kolędowanie upłynęło w miłej, radosnej i uroczystej atmosferze i tego również na święta Bożego Narodzenia i Nowy 2018 Rok życzymy wszystkim przyjaciołom naszej placówki; niech blask płynący z betlejemskiej stajenki zawsze pomaga nam odszukać dobrą drogę.

 

DSC03793

DSC03792

DSC03795

DSC03803

DSC03806

DSC03811

DSC03814

DSC03824

DSC03821

DSC03829

DSC03825

DSC03831

 

DSC03864

DSC03866

 

DSC03863

DSC03878

 

 

 

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA O OBIADACH

 

Szanowni Państwo,

Przedpłatę na obiady za styczeń 2018 roku w wysokości 59,40(22 obiadów x 2,70 zł) wpłacamy na konto szkoły: 35 1240 6452 1111 0010 4797 2132 Pekao SA w terminie 2-8 stycznia 2018 roku (data wpływu na konto szkoły). Dzieci na obiad można zapisywać u intendenta w sekretariacie szkoły. Osoby, które nie opłaciły obiadów w terminie nie będą otrzymywały posiłków do czasu uregulowania płatności. Odpisy można zgłaszać nie później niż na dwa dni robocze przed końcem miesiąca (zgłaszamy nieobecność powyżej 3 dni). Jeżeli rezygnujemy z obiadów w przyszłym miesiącu - zgłaszamy to na koniec obecnego miesiąca (niezgłoszenie rezygnacji skutkuje obciążeniem kosztami obiadów w następnym miesiącu). Osoby, które mają odpisy lub nadpłaty proszone są o uzgodnienie wpłacanej kwoty z intendentem. W tytule przelewu wpisujemy: imię nazwisko dziecka, za jaki miesiąc i nr obiadowy. Proszę, żeby nie wpłacać przypadkowych kwot za obiady.

mgr inż. Marzena Kowalewska
- intendentka szkoły

 

  

WIZYTA W NASZEJ SZKOLE „PANI ZIMY”

 

20171221 081949 

 
Nagie konary drzew liściastych i coraz krótsze dni sygnalizują koniec panowania jesieni. Przed nami najdłuższa noc w roku. 22 grudnia zagości w naszym klimacie i naszych domach zima. Do naszej szkoły przybyła dzień wcześniej, z samego rana, tuż przed Jasełkami. Odziana w białe szaty, przyozdobiona w błyszczące, lodowe sople. We włosach jasnych jak śnieg miała upięty lodowy wianek. W prawej dłoni trzymała srebrną różdżkę roztaczającą wokół mroźny nastrój. Odwiedziła dzieci, aby poczęstować je pysznymi piernikami i przypomnieć, iż niedługo nadejdą najpiękniejsze w roku święta – Święta Bożego Narodzenia. Przedstawiła się wierszem:

„MROŹNYMI WICHRAMI SMAGAM DRZEW GAŁĘZIE,
BIAŁY SZRON ROZRZUCAM NA POLACH WSZĘDZIE,
TWARDYMI LODAMI KUJĘ RZEKI, JEZIORA,
DLA ZWIERZĄT I LUDZI JEST TO TRUDNA PORA.
SOPLE PRZEPIĘKNE ROZWIESZAM POD DACHAMI,
CO JAK DIAMENTY MIENIĄ SIĘ BARWAMI
W PROMIENIACH SŁOŃCA NISKO PŁYNĄCEGO
NAD HORYZONTEM NIEBA WIECZORNEGO.
LIŚCIE Z DRZEW ZRZUCAM BY CHŁODNĄ PORĄ
BYŁY NA ZIEMI DLA ZWIERZĄT OSŁONĄ,
BY ŚWIAT PRZYRODY ODPOCZĄĆ RACZYŁ,
WYCISZYŁ SIĘ, ZAMARŁ I WE ŚNIE ZATRACIŁ”.

W postać Zimy wcieliła się uczennica klasy 7a – Hania Kapela, a pomagały jej dwie wróżki z klasy 4 b – Maja i Julka oraz pani Małgorzata Ulanowska-Dylik.

20171221 081405

20171221 080343

20171221 080922

20171221 081746

20171221 082932

20171221 085311

20171221 090911

20171221 091532

20171221 091636

20171221 092324

20171221 095511

 

 

  

PROJEKT ETWINNING 2017/2018 – PUPPET TOURISTS

 

e11b60f19acc25e9f1a7f655bcedb5c4

W tym roku, już po raz kolejny (piąty), bierzemy udział w projekcie eTwinning. Na platformie tej współpracujemy z innymi szkołami z zagranicy , w tym roku - oprócz Grecji, także z Finlandią i Turcją. Wraz z naszymi partnerami realizujemy określone przez koordynatora zadania, zamieszczamy wypracowane przez nas materiały oraz uczymy się jak korzystać w bezpieczny sposób z narzędzi TIK i Internetu. Z naszymi rówieśnikami kontaktujemy się za pomocą owej platformy lub tradycyjnej poczty – snail mail.

Efekty naszych działań możecie obejrzeć na stronie projektu, na której również zamieszczono działania zeszłorocznego projektu, za który otrzymaliśmy Europejską Odznakę Jakości.

 

ZAJRZYJ NA STRONĘ PROJEKTU ETWINNING

 

 

 

Więcej artykułów…

 1. CO SIĘ DZIAŁO W CZASIE PRZEDŚWIĄTECZNYCH WARSZATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ?
 2. SUKCESY PLASTYCZNE UCZNIÓW KLASY 1B
 3. TWORZĘ PRZEZ CAŁY ROK - OZDOBY BOŻONARODZENIOWE
 4. WARSZTATY FLORYSTYCZNE – „ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE”
 5. MIKOŁAJKOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS PIĄTYCH 2017
 6. ŚWIETLICOWY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2017
 7. "CZEKAMY NA ŚWIĘTA" - KOLEJNE SPOTKANIE "OTWARTEJ SZKOŁY" ZA NAMI!
 8. MIKOŁAJKI 2017 – SZKOLNY CZAS RADOŚCI I SŁODKICH PREZENTÓW…
 9. KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW KLASY 3C
 10. LISTOPADOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ 2017 ZA NAMI
 11. XII MIESIĄC I PRZESTWORZA: TWORZYLIŚMY SWÓJ WŁASNY KOSMOS
 12. AKTYWNIE UCZESTNICZYLIŚMY W MEDICALIACH, CZYLI W DNIACH NAUKI NA CM UMK
 13. 1 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS
 14. OPOWIEŚCI O WIŚLE I STARYM FORDONIE PODSUMOWAŁY PROJEKT "PATRONI ROKU 2017"
 15. ZAWÓD-PRACA-SUKCES - DNI KARIERY 2017
 16. DOKĄD TUPTA NOCĄ JEŻ – MOŻESZ WIEDZIEĆ JEŚLI CHCESZ… - DZIĘKI JEŻOWYM WARSZTATOM 2017
 17. ZAKOŃCZENIE SEZONU KAJAKOWEGO 2017 CWZS ZAWISZA ORAZ „PASOWANIE NA KAJAKARZA”
 18. W ŚWIEŻYCH SOKACH MOC WITAMIN! KOLEJNA AKCJA PROZDROWOTNA ZA NAMI.
 19. SZAFARSKIE ZMAGANIA Z CHOPINEM 2017 ZOSTAŁY ROZSTRZYGNIĘTE!
 20. XI MIESIĄC I X MUZA: PROJEKTUJEMY PLAKATY FILMOWE W MIEJSKIEJ GALERII BWA
 21. WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ W SP 41
 22. ZBIERAMY ODBLASKI W RAMACH AKCJI „RATOWNICY DLA AFRYKI”. POMAGAJMY INNYM I SOBIE!
 23. ODWIEDZINY KLOWNA MIETKA 2017
 24. WEŹ UDZIAŁ W SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM - CZEKAJĄ NAGRODY!
 25. OSTATNIA W TYM ROKU DYSKOTEKA - NIE MOŻE CIĘ NA NIEJ ZABRAKNĄĆ!
 26. WEŹ UDZIAŁ W SZKOLNYM KONKURSIE NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ!
 27. WĘDRÓWKA PRZEZ HISTORIĘ POLSKI W 99. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 28. CZCIMY ŚPIEWEM I MALARSTWEM NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017
 29. LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ZOSTALI NAGRODZENI!
 30. KOLEJNY SUKCES PLASTYCZNY NASZYCH UCZNIÓW
 31. „PROFILAKTYKA URATUJE CI ŻYCIE!” - LISTOPAD MIESIĄCEM PROFILAKTYKI NOWOTWOROWEJ
 32. MOC SUKCESÓW PLASTYCZNYCH KLASY 3C
 33. KOLEJNY PROJEKT ETWINNING ZA NAMI…
 34. LISTOPADOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI I AKCJA MIKOŁAJKOWA
 35. MOBILNE I BEZPIECZNE MIASTECZKO OTWIERA VI EDYCJĘ PROJEKTU OTWARTA SZKOŁA
 36. MEDYCZNA ŚRODA 2017 - WSPÓŁCZESNE OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TRANSPLANTOLOGII...
 37. SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MIEJSKIM KONKURSIE „CZYSTE POWIETRZE = ZDROWIE”
 38. OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE W NASZEJ SZKOLE
 39. MUZYKOTERAPIA W FILHARMONII POMORSKIEJ
 40. HEJŻE! CHYŻO PO SUKCESY!
 41. WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE - ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY!
 42. ROZPOCZYNAMY AKCJĘ PN. "STOP PUSTYM MISKOM - WSPOMÓŻ SCHRONISKO!" 2017
 43. BAL WSZYSTKICH ŚWIETYCH I ANIOŁÓW 2017
 44. PRZYRODNICZY PIĄTEK - WARSZTATY PN. „DRZEWA WOKÓŁ NAS”
 45. ŚWIATOWY SUKCES NASZEJ UCZENNICY!
 46. IV EDYCJA INTERNETOWEGO KONKURSU "MAKS MATEMATYCZNY"
 47. III FESTIWAL ZDROWEGO STYLU ŻYCIA
 48. RUSZYŁA SAMORZĄDOWA AKCJA "SZCZĘŚLIWY NUMEREK" 2017
 49. SUKCES NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE WIEDZY O NATO 2017
 50. CZY TWOJE DZIECKO LUBI TWORZYĆ? ZAPRASZAMY ZATEM NA WTR 2017
 51. UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 2017
 52. ŚLUBUJEMY! – UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA 2017
 53. MEDYCZNA ŚRODA 2017 - TAJNIKI KARDIOLOGII I KARDIOCHIRURGII
 54. OGLASZAMY ZBIÓRKĘ ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW!
 55. WARSZTATY PRZYRODNICZE: „PTAKI WOKÓŁ NAS-PRZYRODA CZĘŚCIĄ NAS”.
 56. RADA RODZICÓW OGŁASZA IV EDYCJĘ KONKURSU "NAUCZYCIEL NA SZÓSTKĘ"
 57. WIZYTA GOŚCI PROGRAMU ERASMUS+ ZA NAMI - ZAPRASZAMY NA BLOGA
 58. GRA MIEJSKA "BYDGOSZCZ - BEZ TAJEMNIC"; TAKA JUŻ JEST DLA KLASY 4 A
 59. WIADOMOŚCI MATEMATYCZNE: 1) ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
 60. AKCJE W RAMACH III FESTIWALU ZDROWEGO STYLU ŻYCIA - WARSZTATY KULINARNE
 61. UCZNIOWIE KLASY V B NA WARSZTATACH PN. „GRZYBY WOKÓŁ NAS - PRZYRODA CZĘŚCIĄ NAS”
 62. WIZYTA „PANI JESIEŃ” W NASZEJ SZKOLE
 63. "SPRZĄTANIE ŚWIATA" 2017 WEDŁUG KLASY 4 A I 4 B
 64. WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017/2018
 65. ZOBACZ JAK OBCHODZILIŚMY DZIEŃ KROPKI 2017
 66. VIII BIEG MĘCZEŃSTWA I PAMIĘCI NARODOWEJ NA SZWEDEROWIE
 67. JAK PO RAZ PIERWSZY ZALOGOWAĆ SIĘ DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO?
 68. WIZYTA PARTNERSKA W NASZEJ PLACÓWCE W RAMACH PROJEKTU ERASMUS +
 69. PRZEBIEG AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017" W NASZEJ SZKOLE
 70. ZBIERAJ Z NAMI ZUŻYTE SUROWCE - BATERIE, NAKRĘTKI I MAKULATURĘ
 71. WRZEŚNIOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI
 72. UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
 73. OGŁOSZENIE DLA UCZNIÓW O NABORZE DO PROJEKTU "PO CO? DLACZEGO? JAK?"
 74. PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018
 75. ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2017/2018
 76. WAKACJE CZAS ZACZYNAĆ!
 77. PODSUMOWANIE I UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
 78. WARSZTATY WIŚLANE NA ZAPROSZENIE STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW STAREGO FORDONU
 79. OTRZYMALIŚMY KOLEJNY CERTYFIKAT I PODZIĘKOWANIE
 80. INNOWACJE W RAMACH PILOTAŻOWEGO WDRAŻANIA NAUKI PROGRAMOWANIA
 81. PODSUMOWANIE ZBIÓRKI BATERII W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
 82. NABÓR DLA NAUCZYCIELI W RAMACH PROJEKTU „PO CO? DLACZEGO? JAK?"
 83. UWAGA! PREZENTUJEMY PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI REKRUTACYJNEJ ERASMUS+
 84. DZIEŃ PUSTEJ KLASY 2017 - SKORZYSTALIŚMY Z ZAPROSZENIA OD PRZYRODY!
 85. NASI UCZNIOWIE LAURATAMI KONKURSU PN. "MÓJ INNOWACYJNY WYNALAZEK"
 86. SUKCESY POLONISTYCZNE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH
 87. WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU YOUNG MASTER OF ENGLISH
 88. NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI SAMORZĄDOWEGO KONKURSU PN. "LIDER KREATYWNOŚCI"
 89. CO SIĘ DZIAŁO W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA 2017 W NASZEJ SZKOLE?
 90. POZNALIŚMY JUŻ NAJPIĘKNIEJSZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
 91. KONKURSY ZORGANIZOWANE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KOTA ZOSTAŁY ROZSTRZYGNIĘTE!
 92. „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” RÓWNIEŻ NA BOISKU SZKOLNYM
 93. ZAJĘCIA OTWARTE UCZNIÓW KLASY 2C Z AKTYWNYM UCZESTNICTWEM RODZICÓW
 94. SZKATUŁKA DLA MAMY - UCZNIOWIE NA WARSZTATACH DECOUPAGE W MDK NR 2
 95. SPOTKANIE OTWARTEJ SZKOŁY – MAJ 2017 ROK
 96. CO ROBILIŚMY NA MAJOWYCH WARSZTATACH TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ?
 97. NASZE UCZENNICE LAUREATKAMI MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO!
 98. SUKCESY MATEMATYCZNE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
 99. UCZYMY SIĘ NIE TYLKO W SZKOLE – WYCIECZKA DO TORUNIA
 100. UWAGA! EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2017
 101. NASZA SZKOŁA UZYSKAŁA DYPLOM W RAMACH PROGRAMU „SZKOŁY UCZĄCEJ SIĘ”
 102. 8 MAJA – ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ
 103. WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 104. JAK ZROBIĆ ROBOTA? ODPOWIEDŹ UZYSKALIŚMY NA ZAJĘCIACH Z ROBOTYKI
 105. RECYTATORSKI SUKCES UCZENNICY Z KLASY 3D
 106. MAMY SIĘ CZYM POCHWALIĆ – SUKCES W KONKURSIE „MAŁA LIGA ZADANIOWA”
 107. „PIĘKNO DRZEMIĄCE W WULKANACH” – PROJEKT PLASTYCZNO-GEOGRAFICZNY
 108. UCZCILIŚMY 226. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
 109. POZNALIŚMY JUŻ LAUREATÓW XVIII BYDGOSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
 110. SUKCES W KONKURSIE "BYDGOSZCZ – KANAŁ BYDGOSKI WCZORAJ I DZIŚ"
 111. UWAGA! RUSZA REKRUTACJA DO KLAS SPORTOWYCH!
 112. SZKOLNE KOŁO NAUKOWE NA WARSZTATACH "KOLOROWA CHEMIA" W ZSCH
 113. REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018
 114. AKCJA „KREDKI DLA AFRYKI” W NASZEJ SZKOLE JEST CHWILOWO ZAKOŃCZONA, RÓWNOCZESNY POCZĄTEK NOWEJ ZBIÓRKI…
 115. DZIECKO NA WARSZTAT – KWIECIEŃ I KWIATY - ZAJĘCIA W GALERII MIEJSKIEJ BWA
 116. WEŹ UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ „W DARZE SERCA – DZIECI DZIECIOM”
 117. VII EDYCJA RODZINNEGO KONKURSU KULINARNEGO
 118. NASZ NOWY BLOG - ODWIEDŹ GO KONIECZNIE!
 119. KOLOROWO, ZDROWO I SMACZNIE - DZIEŃ ZDROWIA 2017 W NASZEJ SZKOLE
 120. ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2017
 121. NIE PRZEGAP! NASZA SZKOŁA W POLSKIM RADIO PiK!
 122. 21 MARCA - WAGARY, ALE TYM RAZEM INACZEJ...
 123. KWIETNIOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI
 124. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2017
 125. RYWALIZACJA O PUCHAR PRZECHODNI RADY RODZICÓW SP41 – ROZSTRZYGNIĘTA!
 126. 17 MARCA 2017 ROKU OKAZAŁO SIĘ, ILE ODCIENI MOŻE MIEĆ ZIELEŃ!
 127. ZIELONO MI! ZAPROSZENIE NA SZKOLNY DZIEŃ ŚW. PATRYKA 2017
 128. I NASI UCZNIOWIE CHCĄ "BYĆ JAK IGNACY"!
 129. ŚWIETLICOWY KIERMASZ WIELKANOCNY 2017
 130. ZAPRASZAMY NA WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ 2017
 131. KWIATEK DLA WSZYSTKICH PAŃ – DZIEŃ KOBIET 2017 W NASZEJ SZKOLE
 132. ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE
 133. VIII RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
 134. NASZ KOLEJNY SUKCES W RAMACH EDUKACJI PROZDROWOTNEJ
 135. XVIII BYDGOSKI KONKURS EKOLOGICZNY
 136. JUŻ CZAS POZNAĆ PATRONÓW ROKU 2017
 137. PĄCZKOWE ŚWIĘTOWANIE W NASZEJ SZKOLE!
 138. NASZA NIEDZIELNA PRZYGODA Z „DZIADKIEM DO ORZECHÓW”
 139. BRALIŚMY UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SYNAPSIK "MEN"
 140. PÓŁMETEK ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 JUŻ ZA NAMI!
 141. PODZIĘKOWANIE DLA SPONSORÓW! NOWE STROJE SPORTOWE PREZENTUJĄ SIĘ WSPANIALE
 142. BAL KARNAWAŁOWY I SZKOLNA AKCJA WOŚP 2017 PRZESZŁA DO HISTORII!
 143. ONE TEŻ PRAGNĄ MIEĆ SWÓJ DOM - 17 LUTEGO - ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
 144. OSTATNIA W TYM SEMESTRZE ZBIÓRKA BATERII I AKUMULATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH
 145. ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE - SZKOLNA ZBIÓRKA KRWI 2016
 146. MOC SUKCESÓW MATEMATYCZNYCH
 147. ZAPRASZAMY NA STYCZNIOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI
 148. SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEJ AKCJI GÓRA GROSZA 2016
 149. ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE I NOWOROCZNE 2016
 150. KOLĘDOWANIA NADSZEDŁ CZAS… - JASEŁKA 2016
 151. BYŁY ŁZY I WYRAZY ZACHWYTU - "SZLACHETNA PACZKA" TO NASZA SPECJALNOŚĆ!
 152. ZAPRASZAMY NA GRUDNIOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
 153. MIKOŁAJKOWY KONKURS MATEMATYCZNY 2016
 154. ZARASZAMY NA ŚWIETLICOWY KIERMASZ OZDÓB ŚWIATECZNYCH
 155. […] ALE ZIMA Z MIKOŁAJEM JEST PACHNĄCYM, CIEPŁYM MAJEM![…] - MIKOŁAJKI 2016
 156. KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW Z KLASY 2 C
 157. KIERMASZ NA RZECZ GÓRY GROSZA ZAKOŃCZONY SUKCESEM!
 158. MILUTKA WYSTAWA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA
 159. SPOTKANIE Z DYREKTOREM BYDGOSKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT
 160. PO RAZ KOLEJNY REALIZUJEMY OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI”
 161. ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA 2016
 162. GOŚCILIŚMY NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z INTEGRACYJNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 25
 163. RUSZAJĄ ZMAGANIA W TRIATHLONIE MATEMATYCZNYM
 164. MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY „AS 5 KLAS"
 165. BOŻE NARODZENIE TUŻ, TUŻ, DLATEGO RUSZA "SZLACHETNA PACZKA" 2016
 166. „PANOWIE CZAPKI Z GŁÓW…”, OTO NASI UCZNIOWIE W SZAFARNI!
 167. ANDRZEJKI - W NAJBLIŻSZY CZWARTEK ŚWIETNA MUZYKA I DOBRA ZABAWA!
 168. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "SZWEDEROWO W OBIEKTYWIE"
 169. SZKOLNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016
 170. DWA KONKURSY ARTYSTYCZNE ZAKOŃCZONE SUKCESAMI!
 171. KOLEJNY ŻUŻLOWY SUKCES UCZNIA KLASY 2C
 172. BEZPIECZNA+ = LEKKI TORNISTER I POZNAJ BEZPIECZNY INTERNET
 173. PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKOWYCH AKCJI I KONKURSÓW DLA NASZYCH PUPILI
 174. OGŁASZAMY KONKURS SZKOLNY NA NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE LOGO PROJEKTU ERASMUS +
 175. WESOŁA I KOLOROWA JESIEŃ - PAŹDZIERNIKOWE ZAJĘCIA "OTWARTEJ SZKOŁY" ZA NAMI
 176. PROMOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA WŚRÓD DZIECI W RAMACH PROJEKTU BEZPIECZNA +
 177. BEZPIECZNIE WOBEC ZWIERZĄT Z BEZPIECZNĄ +
 178. EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
 179. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH JUŻ ZA NAMI
 180. ANKIETA OCENIAJĄCA DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z PROMOCJĄ PROGRAMU
 181. POCHWAL SIĘ SWOIM PUPILEM W DNIU KUNDELKA!
 182. III EDYCJA STOP PUSTYM MISKOM - WSPOMÓŻ SCHRONISKO!
 183. NOWY BLOG ERASMUS+ 2016
 184. PIERWSZA DYSKOTEKA W TYM ROKU SZKOLNYM
 185. DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W RAMACH PROJEKTU BEZPIECZNA +
 186. "ZA TRUD, ZA SERCE, ZA UŚMIECH..." - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016
 187. FINAŁ KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO W RAMACH PROJEKTU BEZPIECZNA +
 188. PRZYRODNICZY SUKCES UCZENNIC Z KLASY V B
 189. REALIZUJEMY PROGRAM PN. „ŚNIADANIE DAJE MOC”
 190. PIERWSZE ZAJĘCIA WE WSPÓŁPRACY Z FUNDACJĄ ODDECH NADZIEI ZA NAMI
 191. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W III EDYCJI KONKURSU "NAUCZYCIEL NA SZÓSTKĘ"
 192. ŚLUBUJEMY! UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA 2016
 193. PKO BIEG CHARYTATYWNY – POMAGAMY Z KAŻDYM KROKIEM
 194. MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO W RAMACH PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁY"
 195. SPORTOWE SUKCESY UCZNIÓW KLASY II C
 196. WYBRALIŚMY JUŻ RADĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 197. UCZESTNICZYLIŚMY W OBCHODACH 77. ROCZNICY AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ
 198. BEZPIECZNI NA DRODZE - PIERWSZE ZAJĘCIA PROJEKTU BEZPIECZNA + ZA NAMI
 199. BEZPIECZNA, OTWARTA I PRZYJAZNA SZKOŁA - PROGRAM BEZPIECZNA +
 200. WIELKI SUKCES FORMACJI BAILAMOS
 201. ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017
 202. ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
 203. WAKACJE - UPRAGNIONY CZAS ODPOCZYNKU!
 204. UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
 205. PODSUMOWANIE I ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
 206. ZGŁOŚ SWÓJ POMYSŁ NA INWESTYCJĘ - BYDGOSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2017
 207. PODSUMOWANIE CAŁOROCZNEJ ZBIÓRKI ZUŻYTUCH BATERII
 208. SKŁADAMY GRATULACJE!
 209. ZA NAMI MINI TURNIEJ TAŃCA O PUCHAR DYREKTORA NASZEJ SZKOŁY
 210. „ZŁOTE ŁANY” ZAINTERESOWAŁY NAS FOLKLOREM!
 211. WEŹ UDZIAŁ W LOTERII CHARYTATYWNEJ I WYGRYWAJ NAGRODY!
 212. KREATYWNOŚĆ NIE JEDNO MA IMIĘ! PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SU 2016/2017
 213. JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!
 214. I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MAŁYM RATOWNIKIEM
 215. XVII BYDGOSKI KONKURS EKOLOGICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!
 216. FESTYN RODZINNY 2016 PRZESZEDŁ DO CHLUBNEJ HISTORII
 217. PADEREWSKI NA SZÓSTKĘ – FINAŁ ZMAGAŃ MUZYCZNYCH ZA NAMI
 218. LITERACKI SUKCES UCZENNICY KLASY CZWARTEJ
 219. KONKURS YOUNG MASTER OF ENGLISH
 220. VIII MIEJSKI KONKURS WIEDZY O NATO
 221. JUŻ PO RAZ SIÓDMY WYBRALIŚMY MISS I MISTERA NASZEJ SZKOŁY
 222. SUKCESY UCZNIÓW KLAS 1-3
 223. UWAGA! NIEDŁUGO EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
 224. RYWALIZACJA W RAMACH KONKURSU MAT-BIT 2016 ZAKOŃCZONA SUKCESEM!
 225. ENGLISH MASTER OF WORDS 2016 JUŻ ZA NAMI!
 226. JUTRO KOLEJNA ZBIÓRKA BATERII I AKUMULATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH
 227. MATEMATYCZNY "AS PIĄTYCH KLAS" 2016
 228. NASZE UCZENNICE WYWALCZYŁY WYJAZD NA PLENER PLASTYCZNY DO WIĘCBORKA
 229. WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURU "KANGUR MATEMATYCZNY"
 230. HISTORYCZNY(E) SUKCESY UCZNIÓW KLASY II D
 231. JAK UCZCILIŚMY MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE?
 232. SUKCESY W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE "GREAT BRITAIN IN MY EYES"
 233. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BYDGOSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM 2016
 234. BYDGOSKI BĄBEL MATEMATYCZNY W NASZEJ SZKOLE
 235. WYSYP SUKCESÓW ARTYSTYCZNYCH NASZYCH UCZNIÓW
 236. OBCHODY 670-LECIA BYDGOSZCZY W RAMACH PROJEKTU OTWARTA SZKOŁA
 237. KLASA 3 C ODKRYWAŁA TAJEMNICE ŻYCIA OWADÓW
 238. SPRAWOZDANIE Z MARCOWEJ ZBIÓRKI BATERII
 239. CELEBRUJEMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI 2016
 240. DYSKOTEKA DLA UCZNIÓW KLAS 4-6
 241. WIELKI SUKCES UCZNIÓW Z KLAS DRUGICH W "LICZYDEŁKU"
 242. GOŚCILIŚMY GIMNAZJALISTÓW
 243. OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA 2016
 244. HISTORYCZNY SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ JUŻ ZA NAMI
 245. FINAŁY KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH Z MATEMATYKI JUŻ ZA NAMI!
 246. WIELKANOCNE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ ZA NAMI
 247. PROŚBA O PRZEKAZANIE NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY 1% Z PAŃSTWA PODATKU
 248. ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2016
 249. ZNAM TRADYCJE WIELKANOCNE - KOLEJNE ZAJĘCIA "OTWARTEJ SZKOŁY" ZA NAMI
 250. ZIELONO MI, CZYLI DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 2016 W NASZEJ SZKOLE
 251. NASZ UCZEŃ W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LIGA ZADANIOWA
 252. UWAGA! W NAJBLIŻSZY PIĄTEK ZBIÓRKA BATERII I AKUMULATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH
 253. UWAGA! INFORMACJE O NABORZE DO PRZYSZŁOROCZNEJ KLASY SPORTOWEJ
 254. (TY)DZIEŃ KOBIET 2016 W NASZEJ PLACÓWCE
 255. WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA W PRZEDMIOTOWYCH KONKURSACH KURATORYJNYCH
 256. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2016
 257. OFERTA ZAJĘĆ W RAMACH PROGRAMU "ZDOLNI ZNAD BRDY"
 258. WOJEWÓDZKI KONKURS MUZYCZNY KOMPOZYTOR - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 2016
 259. PATRONI ROKU 2016
 260. MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
 261. SZKOLNA AKCJA KRWIODAWSTWA JUŻ ZA NAMI!
 262. TEGOROCZNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „ŚWIĘCI WSPÓLNEJ EUROPY” JUŻ ZA NAMI!
 263. SAMORZĄDOWA POCZTA WALENTYNKOWA
 264. CZAS NA WYPOCZYNEK, RELAKS I ZABAWĘ
 265. DZIĘKUJEMY ZA WŁĄCZENIE SIĘ W SZKOLNĄ AKCJE WOŚP 2016
 266. ZAPROSZENIE NA TANECZNY KARNAWAŁ 2016
 267. PRZEDSZKOLANDIA 2016 JUŻ ZA NAMI
 268. PODSUMOWANIE ZBIÓRKI BATERII I AKUMULATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH DO 2,5 KG
 269. PRZED NAMI FINAŁY PRZEDMIOTOWYCH KONKURSÓW KURATORYJNYCH
 270. OBCHODY ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 2015
 271. NASZA "SZLACHETNA PACZKA" DOTARŁA DO POTRZEBUJĄCYCH
 272. ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE JUŻ ZA NAMI
 273. JUŻ SPORO WIEMY O JANIE DŁUGOSZU!
 274. CÓŻ TO BYŁY ZA WARSZTATY!
 275. SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ZORGANIZOWAŁO MIKOŁAJKI W SZPITALU
 276. MIKOŁAJKOWY CZAS
 277. KONTYNUUJEMY PROJEKT PN. "NA ŚCIEŻKACH ZDROWIA"
 278. WEŹ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM PROSPEKTY
 279. GŁOŚNY SUKCES UCZENNICY KLASY CZWARTEJ
 280. DOŁĄCZ DO SZKLACHETNEJ PACZKI I ZOSTAŃ DAROCZYŃCĄ
 281. „PODZIEL SIĘ Z INNYMI” - ZBIÓRKA DARÓW DLA UBOŻSZYCH UCZNIÓW
 282. TURNIEJ WIEDZY O ŻYCIU MARIANA REJEWSKIEGO JUŻ ZA NAMI
 283. LISTOPADOWE ZAJĘCIA "OTWARTEJ SZKOŁY" JUŻ ZA NAMI
 284. ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS 4-6 NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ
 285. KOLEJNA EDYCJA KONKURSU „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI” ROZPOCZĘTA
 286. ZBIÓRKA ZABAWEK NA MISJE ZAKOŃCZONA WIELKIM SUKCESEM!
 287. SZKOŁA ZŁOTYCH SERC
 288. KONKURS „ZGRANA KLASA” W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
 289. WEŹ UDZIAŁ W PLASTYCZNYM KONKURSIE W RAMACH PROJEKTU "PATRONI ROKU 2015"
 290. KONKURSY PRZEDMIOTOWE POD PATRONATEM KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY
 291. BIAŁO – CZERWONA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 292. APEL DO UCZNIÓW I RODZICÓW O WŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI „WEEKEND WCZEŚNIAKA”
 293. ATRAKCJE Z OKAZJI HALLOWEEN 2015 W NASZEJ SZKOLE
 294. PAMIĘTAMY...
 295. ŚWIETLICOWY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2015
 296. WIZYTA UCZNIÓW W PLANETARIUM I OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM
 297. TO JUŻ IV EDYCJA PROJEKTU WSPÓŁPRACY ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM PN. „OTWARTA SZKOŁA”
 298. ZAPRASZAMY NA PIERWSZĄ W TYM ROKU SZKOLNYM DYSKOTEKĘ
 299. WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I PODZIEL SIĘ Z BRATEM MNIEJSZYM!
 300. SUKCES UCZENNIC KLASY V A W KONKURSIE PRZYRODNICZYM
 301. UCZNIOWIE I RODZICE WYSTĄPILI DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY
 302. UDOSTĘPNIAMY BLOGA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS +
 303. WYBORY NAJBARDZIEJ LUBIANEGO NAUCZYCIELA 2015
 304. RADA RODZICÓW OGŁASZA II EDYCJĘ KONKURSU PN. "NAUCZYCIEL NA SZÓSTKĘ"
 305. UWAGA! ZMIANY GODZIN PRZERW OBIADOWYCH
 306. JESTEM JUŻ TRAUGUTCIAKIEM!
 307. TEATRZYK ZAGOŚCIŁ W NASZEJ SZKOLE
 308. INAUGURACJA DZIAŁAŃ W RAMACH SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU
 309. SZKOLNE ŚWIĘTO DEMOKRACJI JUŻ ZA NAMI
 310. NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA KOLEJNE CERTYFIKATY
 311. UDOSTĘPNIAMY PLATFOPRMĘ E-LEARNINGOWĄ
 312. ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016
 313. WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016
 314. ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2015/2016
 315. W KOŃCU WAKACJE!
 316. ZAPRASZAMY NA APELE, KOŃCZĄCE ROK SZKOLNY 2014/2015
 317. 55 LAT MINĘŁO...
 318. RELACJA Z CZERWCOWYCH WARSZTATÓW TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 319. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "ENGLISH MASTER OF WORDS"
 320. KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH
 321. WYNIKI KONKURSU PN. "ROMUALD TRAUGUTT NASZYM PATRONEM"
 322. NIE SPOCZYWAMY NA LAURACH - KOLEJNE MATEMATYCZNE SUKCESY
 323. WOJEWÓDZKI KONKURS PN. KOMPOZYTOR - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 2015
 324. CZERWCOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 325. UWAGA! SPOTKANIE RODZICÓW PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW
 326. NASZA SZKOŁA MIEJSCEM ODKRYWANIA I PROMOWANIA TALENTÓW
 327. ERASMUS PLUS W NASZEJ SZKOLE
 328. „NIE MA JAK POMPA” – Z SUKCESEM ŚPIEWAMY PIOSENKI DO TEKSTÓW OSIECKIEJ
 329. WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY 2015
 330. XVI BYDGOSKI KONKURS EKOLOGICZNY JUŻ ZA NAMI!
 331. MALARSTWO JEST MILCZĄCĄ POEZJĄ – A POEZJA – MÓWIĄCYM MALARSTWEM
 332. ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI 55-LECIA SZKOŁY
 333. PRZEDSZKOLAKI ZDOBYŁY SPRAWNOŚĆ „MAŁEGO RATOWNIKA” W RAMACH ZAJĘĆ "OTWARTEJ SZKOŁY"
 334. MATEMATYCZNYCH SUKCESÓW CIĄG DALSZY
 335. ZAPRASZAMY NA OBCHODY 55 - LECIA SZKOŁY
 336. SZKOLNE OBCHODY 224. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
 337. WAŻNA INFORMACJA O ZAPISACH DO ODZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
 338. KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
 339. ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ZAJĘCIA PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA"
 340. OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
 341. BIAŁY MIŚ 2015
 342. DYSKOTEKA SZKOLNA DLA UCZNIÓW KLAS 4-6
 343. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PROZDROWOTNYM!
 344. WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE - ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY!
 345. UWAGA! ZACZĘŁY SIĘ ZAPISY DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
 346. SPOTKANIE Z GIMNAZJALISTAMI 2015 JUŻ ZA NAMI!
 347. UWAGA! OSTATNIE DNI REJESTRACJI DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ
 348. KOLEJNA EDYCJA RODZINNEGO KONKURSU KULINARNEGO
 349. KOLEJNE SUKCESY MATEMATYCZNE NASZYCH UCZNIÓW
 350. ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2015
 351. SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015 ZA NAMI
 352. PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA" JUŻ ZA NAMI!
 353. ZAPRASZAMY NA ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE
 354. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY Z OKAZJI DNIA ŚW. PATRYKA
 355. DZIEŃ KOBIET 2015
 356. MATEMATYCZNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
 357. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2015
 358. WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ CZAS ROZPOCZĄĆ!
 359. WEŹ UDZIAŁ W JUBILEUSZOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM O PATRONIE SZKOŁY!
 360. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XVI BYDGOSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM
 361. VI RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO JUŻ ZA NAMI!
 362. SZKOLNE WALENTYNKI JUŻ ZA NAMI!
 363. PRZEDSZKOLIADA 2015
 364. HURRA! NARESZCIE NADSZEDŁ CZAS ZASŁUŻONEGO ODPOCZYNKU
 365. PO RAZ KOLEJNY KOLĘDOWALIŚMY W SOSW NR 3
 366. JUŻ WIEM JAK MAM DBAĆ O PIĘKNY UŚMIECH?
 367. BĄDŹ EKO - PRZYNIEŚ MAKULATURĘ DO SZKOŁY!
 368. "JESTEŚ PRZEDSZKOLAKIEM? ZOSTAŃ TRAUGUTCIAKIEM!"
 369. SZKOLNA AKCJA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY JUŻ ZA NAMI!
 370. KONKURS „ŚWIĘCI WSPÓLNEJ EUROPY – ŚWIĘTY JERZY” ROZSTRZYGNIĘTY!
 371. KOLEJNY SUKCES CHÓRU SZKOLNEGO!
 372. O ZBIÓRCE SREBRA NA POTRZEBY MISJI RAZ JESZCZE!
 373. PATRONI ROKU 2015
 374. ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY, KARNAWAŁOWY BAL CHARYTATYWNY
 375. KONKURS MATEMATYCZNY "AS 5 KLAS"
 376. GÓRA GROSZA 2014
 377. SZKOLNE KOLĘDOWANIE 2014
 378. POMAGAMY DZIECIOM ZE SZPITALA IM. DRA JURASZA
 379. MIKOŁAJKOWY KONKURS MATEMATYCZNY
 380. I W TYM ROKU ŚWIĘTY MIKOŁAJ O NAS PAMIĘTAŁ!
 381. KONKURS W RAMACH SUPERKLASY PN. "GWIAZDKA 2014"
 382. "PŁOMIENIE" CZCZĄ OSKARA KOLBERGA, A MY RAZEM Z NIMI!
 383. ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE I NOWOROCZNE
 384. KONKURS BOŻONARODZENIOWY NA NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĄTECZNY
 385. AKADEMIA PEDAGOGA - SKUTKI ROZWODU DLA DZIECI
 386. ŚWIĄTECZNE WARSZATY PLASTYCZNE JUŻ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK!
 387. ŚWIELICOWY, ŚWIĄTECZNY KIERMASZ MISYJNY
 388. UWAGA. UWAGA! "GÓRA GROSZA" PO RAZ KOLEJNY W NASZEJ SZKOLE!
 389. 20 LISTOPADA OBCHODZIMY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
 390. WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH
 391. "SREBRO NA WAGĘ ZŁOTA"
 392. KONKURS "ŚWIĘCI WSPÓLNEJ EUROPY - ŚWIĘTY JERZY"
 393. POMAGAMY MIESZKAŃCOM REPUBLIKI ŚRODKOWEJ AFRYKI
 394. ZAPROSZENIE NA … KOLOROWY ŚWIAT BALONÓW
 395. WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „POCZTÓWKA DO ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II”
 396. PROGRAM INICJATYW LOKALNYCH „5/6” BUDŻET OBYWATELSKI
 397. CZCIMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2014
 398. JESIENNE INSPIRACJE - ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJĄCE III EDYCJĘ PROJEKTU OTWARTA SZKOŁA
 399. V PRZEGLĄD RECYTATORSKI "POLSKIE POETKI DZIECIOM..." JUŻ ZA NAMI
 400. WSADZENIE DRZEWA OSKARA KOLBERGA W RAMACH PROJEKTU "PARTONI ROKU"
 401. SUKCES UCZNIÓW Z ZERÓWKI DRUGIEJ
 402. GRA MIEJSKA „WOJENNA BYDGOSZCZ” ZWYCIĘŻONA!
 403. ZAPRASZAMY NA ŚWIETLICOWY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 404. JESIENNE SPOTKANIE W RAMACH WARSZTATÓW TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 405. ZAPRASZAMY NA WYSTĘP KLAUNA MIECIA W NASZEJ SZKOLE
 406. DYSKOTEKA Z OKAZJI HALLOWEEN DLA UCZNIÓW KLAS STARSZYCH
 407. JUŻ NIEDŁUGO MOC ATRAKCJI Z OKAZJI HALLOWEEN
 408. STOP PUSTYM MISKOM - WSPOMÓŻ SCHRONISKO 2014
 409. ZAPRASZAMY NA PAŹDZIERNIKOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE PT. "ZABAWY Z FILCEM"
 410. PIERWSZE SPOTKANIE W RAMACH III EDYCJI PROJEKTU 'OTWARTA SZKOŁA"
 411. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014
 412. O SZKOLNYM SZTANDARZE
 413. PIERWSZOKLASIŚCI Z NASZEJ SZKOŁY SĄ JUŻ PEŁNOPRAWNYMI UCZNIAMI
 414. DYPLOM I PODZIĘKOWANIA OD UNICEF POLSKA
 415. KONTYNUUJEMY MIEJSKI PROJEKT PN. "NA ŚCIEŻKACH ZDROWIA"
 416. RADA RODZICÓW OGŁASZA KONKURS PN. „NAUCZYCIEL NA SZÓSTKĘ”
 417. WARSZTATY Z SAVOIR-VIVRE W SZKOLE JUŻ ZA NAMI!
 418. ROZPOCZYNAMY ZBIÓRKĘ ZUŻYTYCH BATERII I AKUMULATORKÓW DO 2,5 KG!
 419. WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO JUŻ ZA NAMI!
 420. AKADEMIA PEDAGOGA - RADY DLA RODZICÓW NA PIERWSZE DNI SZKOŁY
 421. ZBIÓRKA PODRĘCZIKÓW UŻYWANYCH
 422. ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
 423. ŻYCZENIA NA NOWY ROK SZKOLNY 2014/2015
 424. ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
 425. W KOŃCU WAKACJE!
 426. UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
 427. BĄDŹ PARTNEREM PROGRAMU BYDGOSKA RODZINA 3 PLUS
 428. IV FESTYN RODZINNY JUŻ ZA NAMI!
 429. CZAS NAUKI POZA PLACÓWKĄ, CZYLI WYCIECZKI SZKOLNE
 430. ZDOLNI ZNAD BRDY - REKRUTACJA
 431. REALIZUJEMY MIEJSKI PROGRAM WSPIERANIA UCZNIA ZDOLNEGO
 432. INFORMACJE DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS PIERWSZYCH
 433. UROCZYSTY FINAŁ PROJEKTU „UNICEF” – SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA - III EDYCJA
 434. ZABAWY Z PIANKĄ NIESPODZIANKĄ ZA NAMI!
 435. KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
 436. OGROMNY SUKCES NASZYCH PIERWSZOKLASISTÓW!
 437. „CZAR 2 KÓŁEK”
 438. MALI RATOWNICY - NAGRODZENI!
 439. KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!
 440. GRATULACJE! KOLEJNY SUKCES TRZECIOKLASISTÓW!
 441. WYBORY MISS I MISTERA SZKOŁY 2014
 442. WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY
 443. ZDOBYLIŚMY II MIEJSCE W KONKURSIE O PATRONACH GÓRZYSKOWA I SZWEDEROWA
 444. MAŁY RATOWNIK – ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU OTWARTA SZKOŁA
 445. JUŻ NIEDŁUGO KOLEJNE WARSZTATY PLASTYCZNE. ZAPRASZAMY!
 446. PODZIĘKOWANIE ZA PRZEKAZANE LAURKI, KTÓRE TWORZYLIŚMY W RAMACH AKCJI 'BANK KARTEK'
 447. "MATEMATYCZNE ORŁY" ROZDANE
 448. ZBIÓRKA BATERII I AKUMULATORÓWMAŁOGAABARYTOWYCH DO 2,5 KG
 449. CERTYFIKAT PRZYZNANY
 450. NASZA UCZENNICA FINALISTKĄ KONKURSU PLASTYCZNEGO PN. "MÓJ ANIOŁ"
 451. KOLEJNE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU "OTWARTA SZKOŁA" ZA NAMI!
 452. OBCHODY KANONIZACJI PAPIEŻA JANA PAWŁA II ORAZ MAJOWYCH ROCZNIC
 453. KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI 10-LECIA POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ
 454. CO SIĘ DZIAŁO NA KWIETNIOWYCH ZAJĘCIACH ARTYSTYCZNYCH?
 455. ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI TRZECH WAŻNYCH WYDARZEŃ:
 456. EKOLOGICZNY KONKURS EKO-PISANKA I EKO-ZAJĄC ROZSTRZYGNIĘTY!
 457. ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH
 458. OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI 2014
 459. PODSUMOWANIE DOTYCHCZASOWEJ ZBIÓRKI BATERII I AKUMILATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH
 460. AUDYCJA MUZYCZNA W RAMACH OBCHODÓW ROKU OSKARA KOLBERGA
 461. ZAPRASZAMY NA KWIETNIOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 462. ŻYCZENIA WIELKANOCNE
 463. ZAPROSZENIE NA KWIETNIOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
 464. SUKCESY UCZNIÓW KLAS TRZECICH
 465. PRZYPOMINAMY O ZAPISACH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
 466. HANIA KAPELA Z KL. 3A FINALISTKĄ KONKURSU MATEMATYCZNEGO - LICZYDEŁKO
 467. TWORZYLIŚMY KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA DZIECI AUTYSTYCZNYCH
 468. SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014 JUŻ ZA NAMI!
 469. OGROMNY SUKCES NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE MEN
 470. REGIONALNE ELIMINACJE ODYSEI UMYSŁU W POZNANIU
 471. LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO INACZEJ!
 472. REKOLEKCJE WIELKOPOSTENE 2014, CZYLI DNI NAUKI I SKUPENIA PRZED OŁTARZEM
 473. GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
 474. MARCOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ ZA NAMI
 475. WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE
 476. WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH
 477. DZIEŃ ŚW. PATRYKA – IRLANDZKIE ŚWIĘTO W POLSKIEJ SZKOLE 2014
 478. WEŹ UDZIAŁ W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE MUZYCZNYM O OSKARZE KOLBERGU
 479. OBCHODY DNIA KOBIET W NASZEJ SZKOLE
 480. DRZWI OTWARTE NASZEJ SZKOŁY
 481. OGROMNY SUKCES KONRADA W KONKURSACH KURATORYJNYCH
 482. SPOTKANIE Z OLIMPIJKĄ, MEDALISTKĄ, KAJAKARKĄ
 483. PIJEMY KOKTAJLE NA ZDROWIE!
 484. POPULARYZUJEMY WIEDZĘ O PATRONACH ROKU 2014
 485. ZAPRASZAMY NA WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 486. SPOTKANIE Z GIMNAZJALISTAMI
 487. KONKURS NA NAJBARDZIEJ POMYSŁOWĄ CZAPKĘ Z OKAZJI DNIA ŚW. PATRYKA
 488. MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLAS SZÓSTYCH
 489. ZAPRASZAMY NA LUTOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE
 490. BAŚŃ O DWUNASTU MIESIĄCACH Z MORAŁEM W RAMACH "OTWARTEJ SZKOŁY"
 491. „HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA” – GOŚCINNY KONCERT CHÓRU SZKOLNEGO
 492. POGRATULOWALIŚMY WYRÓŻNIAJĄCYM SIĘ UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY
 493. WOJEWÓDZKI KONKURS PN. KOMPOZYTOR - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 2014 JUŻ ZA NAMI!
 494. PEDAGOG RADZI - UZALEŻNIENIE OD ALKOHOLU WPŁYWA NA CAŁĄ RODZINĘ (*)
 495. DRUGA EDYCJA PROGRAMU INICJATYW LOKALNYCH „5/6” BUDŻET OBYWATELSKI ROZSTRZYGNIĘTA!
 496. FINAŁ II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
 497. BAL KARNAWAŁOWY I AKCJA CHARYTATYWNA NA WOŚP ZA NAMI
 498. PRÓBNY SPRAWDZIAN KLAS SZÓSTYCH Z OPERONEM ZA NAMI!
 499. POCZTA WALENTYNKOWA ZAKOŃCZONA - ROZDALIŚMY WALENTYNKI...
 500. I EDYCJA NOWOROCZNEGO KONKURSU KULINARNEGO