KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI 10-LECIA POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ

1. CELE KONKURSU

Celem konkursu jest:

1. Promowanie członkostwa Polski w Unii Europejskiej w ramach obchodów 10. rocznicy wstąpienia naszego Kraju w szeregi Organizacji oraz promowanie świadomości interkulturowej uczniów naszej szkoły.
Rozwijanie umiejętności plastycznych.
3. Wizja Polski i innych krajów członkowskich Unii Europejskiej w nowoczesnej Europie.
4.
Budzenie świadomości i dumy z różnic poszczególnych krajów członkowskich, a jednocześnie poczucia wspólnoty europejskiej.

2. ORGANIZATOR KONKURSU

Organizatorem Konkursu o nazwie „To już 10 lat - Polska w Unii Europejskiej” jest Rada Samorządu Uczniowskiego i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy.

3. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

1. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

• klasy 1-3, 7–9 lat,
  • klasy 4-6, 10–13 lat.

2. Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi.
3. Prace powinny być wykonane w następujących technikach plastycznych: pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki, grafika, collage; na papierze typu brystol, w formacie A3 (praca płaska).
4. Praca plastyczna powinna być opisana na odwrocie według poniższego wzoru:

Imię, nazwisko autora, wiek, klasa,

z dopiskiem: Konkurs plastyczny „To już 10 lat – Polska w Unii Europejskiej”.

5. Temat prac powinien obejmować wybrany aspekt członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
6. Udział w Konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem praw autorskich, na wykorzystanie prac w celach promocyjnych Konkursu.
7. Prace zgłoszone do Konkursu nie będą zwracane autorom.
8. Prace nie spełniające zasad uczestnictwa, nie będą podlegały ocenie konkursowej.
9.
Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez Organizatorów dla celów organizacyjnych i promocyjnych Konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych./Dz.U.Nr.101 z 2002r.,poz.926 z póź. zm./.

4. OCENA PRAC KONKURSOWYCH

1. Prace należy dostarczać do 23 maja 2014 roku osobiście lub poprzez wychowawcę panu Gracjanowi Czapiewskiemu (sala nr 31).
2.
O wyłonieniu laureatów Konkursu decyduje jury powołane przez Organizatora.
3. W skład jury wejdzie dyrektor szkoły, 2 nauczycieli SP nr 41 w Bydgoszczy, 2 przedstawicieli Rady Samorządu Uczniowskiego i Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły.
4. Jury pod uwagę weźmie:

• oddanie głównego przesłania konkursu,
  • walory estetyczne,
  • oryginalność,
  • jakość wykonania.

5. Decyzje Jury są ostateczne.

5. OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU I NAGRODY

1. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy: www.sp41.bydgoszcz.pl/joomla/.
2.
Osoby wyróżnione otrzymają nagrody w czasie apeli podsumowujących rok szkolny 2013/2014.
3. Organizator uhonoruje uczniów w dwóch kategoriach – klas młodszych i starszych 1, 2 i 3 nagrodą oraz dwoma wyróżnieniami.
4.
Prace laureatów będą prezentowane w Placówce na wystawie pokonkursowej od 23 maja do 13 czerwca 2014 roku.

Fot. 1. i 2. Wystawa pokonkursowa szkolnego konkursu plastycznego
pt. "To już 10 lat - Polska w Unii Europejskiej".

W czasie apeli podsumowujących II seemstr roku szkolnego 2013/2014, rozstrzygnięto samorządowy konkurs pn. "To już 10 lat -  Polska w Unii Europejskiej". Miło nam poinformować, że:

• I miejsce otrzymała Julia Wyczling z klasy IVa,
  • II miejsce zdobyła Alicja Łabenda z klasy VIa,
  • III miejsce zdobyła Daria Padzikowska z klasy VIa.

Wyróżnienia otrzymali:

• Daniel Brzuskiewicz z klasy IIb,
  • Weronika Jendraszak z klasy VIa,
  • Robert Strehl z klasy VIc,
  • Patryk Zdaniuk z klasy VIa.

Fot. 3. Laureatka konkursu, Julia Wyczling po otrzymaniu dyplomu i nagród pozuje do zdjęć.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU O UNII EUROPEJSKIEJ DZIĘKUJEMY,
A ZWYCIĘZCOM DODATKOWO GRATULUJEMY!

Dyrekcja,
i Samorząd Uczniowski