SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

CZYTAMY FREDRĘ...

 

 

7 września 2013 roku odbyła się  II edycja „Narodowego czytania” dzieł mistrzów literatury polskiej.
W tym roku wybór prezydenta Rzeczypospolitej, który patronuje akcji padł na Aleksandra Fredrę. Nasza szkoła wzięła udział w tym szczytnym przedsięwzięciu i uczestniczyła w publicznym czytaniu utworów Fredry, które miało miejsce w amfiteatrze przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy. Do udziału zgłosiło się 5 uczniów naszej szkoły. Hania Kapela i Natalka Czerwińska z klasy III a zaprezentowały słuchaczom bajkę „Małpa w kąpieli”, zaś Adrian Banaszek, Kinga Dziurkiewicz i Tomek Straszewski z VI c „Pawła i Gawła”.Organizatorzy:
mgr Joanna Pstrong
akcji w szkole: mgr Ewa Baednarek

 

Naszych uczniów ani trochę nie speszyło publiczna publiczne
wystąpienie ani towarzystwo aktorów i bydgoskich oficjeli.

 

Na udział w „Czytaniu Fredry” zdecydowała się mama
Hani Kapeli, pani Katarzyna Kapela, która odczytała bajkę „Osiołek”.

 

Udział w sobotnim, miejskim czytaniu nie zakończył naszego udziału w akcji. W poniedziałek zorganizowaliśmy szkolne „Czytanie Fredry”. Uczniowie, którzy uczestniczyli w spotkaniu przy ul. Grodzkiej zaprezentowali się tym razem kolegom i koleżankom.

 

W spotkaniu uczestniczył także pan dyrektor, Wojciech Konarski - przeczytał dzieciom bajkę „Osiołek”.
Na tym spotkanie się nie zakończyło – uczestnicy spotkania zapoznali się z życiorysem Aleksandra Fredry oraz najzabawniejszymi fragmentami „Zemsty”.