SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

BAL WSZYSTKICH ŚWIETYCH I ANIOŁÓW 2017

HOLYWINS2015

W dniu 30 października, w poniedziałek, w godzinach 14.30-16.00 odbędzie się na terenie szkoły na 3 piętrze dla klas 1-3 BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

NIEBIAŃSKIE ATRAKCJE DLA UCZESTNIKÓW

  1. Konkurs plastyczny na najlepszy portret świętego – prace oddajemy do świetlicy do czwartku, 26 października 2017 roku.
  2. Konkurs na przebranie świętego na balu.
  3. Konkurs na samodzielnie wykonany z papieru, tektury, materiału atrybut świętego (szukamy w internecie) – przynosimy na bal.
  4. Konkurs na najlepszą wiedzę na temat wybranego świętego – quiz z nagrodami.
  5. Gry i zabawy przy muzyce.
  6. Konkurs piosenki religijnej (przede wszystkim piosenki ze słowami „ święty, anioł”).
  7. Prosimy o przyniesienie słodkości w poniedziałek do godz. 10.00 na wspólny stół do podzielenia się z innymi.

Nagrody czekają!

Osoby nie posiadające przebrania jakiegoś świętego zapraszamy w białych ubraniach , otrzymają aureolki i wystąpią w roli aniołów. Zakaz wstępu dla wiedźm, kościotrupów i wszelkiego rodzaju straszydeł!

Każdy święty czy błogosławiony ma swoje cechy charakterystyczne i określone atrybuty. Do wyboru jest cały „katalog” świętych. Biletem wstępu jest niebieska chmurka z imieniem świętego i narysowanym, namalowanym lub naklejonym jego atrybutem. Oto przykładowe postacie do wyboru: św. Maksymilian – 2 korony, św. Weronika – chusta, św. Piotr- klucze, św. Mikołaj- pastorał, św. Sebastian- strzały, św. Józef – narzędzia stolarskie, św. Franciszek – ptaki (inni święci do wyboru z internetu pod hasłem atrybuty świętych).