SPOTKANIE Z DYREKTOREM BYDGOSKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

BEZPIECZNA ZWIERZĘTA

W ramach realizacji projektu ,,Bezpieczna+”, w dniu 17 listopada 2016 roku zaprosiliśmy do szkoły dyrektora Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy - panią Izabelę Szolginię, której towarzyszyła czworonożna podopieczna o imieniu Bibi. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy przedszkolnej oraz klas pierwszych i drugich naszej szkoły. Dzięki niezwykłym opowieściom naszego gościa uczniowie poznali kilka przejmujących historii o zwierzakach, ponadto dzięki zabawnym pacynkom dzieci dowiedziały się, co robić w przypadku spotkania z bezdomnym, nieznanym lub chorym zwierzęciem.
Celem spotkania było kreowanie pozytywnych postaw dzieci wobec zwierząt oraz pokazanie sposobów opiekowania się i dbania o naszych milusińskich. Poza tym mieliśmy okazję przekazać liczne dary dla schroniska, które, jak co roku, w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego pn. "Październik - miesiącem dobroci dla zwierząt" zbierały dzieci ze wszystkich klas.