WARSZTATY PRZYRODNICZE: „PTAKI WOKÓŁ NAS-PRZYRODA CZĘŚCIĄ NAS”.

IMG 2957

We wtorek, 3 października 2017 roku uczniowie klasy VI B brali udział w warsztatach przyrodniczych organizowanych przez UKW w Bydgoszczy. Zajęcia odbywały się na terenie Uniwersytetu oraz Ogrodu Botanicznego. Prowadził je mgr Dawid Kilon - ornitolog. Uczniowie zapoznali się z karmnikami dla ptaków oraz budkami lęgowymi. Na terenie parku dokonali obserwacji przez lornetki różnych gatunków ptaków schowanych przed deszczem w koronach drzew. Deszczowa aura uniemożliwiła obserwacji ptaków z bliska, jedynie słyszeliśmy ich głosy dochodzące z ogrodu. W salce wykładowej pan Dawid przedstawił „młodym ornitologom” gatunki ptaków różne pod względem szybkości lotu, długości tras przelotu, pokazał ptaki najmniejsze, najcięższe, najmądrzejsze. Przedstawił pióra ptaków z siedlisk wodnych, żurawi i sów. Duże zaciekawienie wzbudził model bielika. Uczniowie naśladowali głosy sów i gołębi. Zapoznali się ze sposobem kamuflażu. Z równym zainteresowaniem co uczniowie w warsztatach brała udział pani Małgorzata Ulanowska-Dylik.

IMG 2952

IMG 2959