SUKCES UCZENNIC KLASY V A W KONKURSIE PRZYRODNICZYM

DSC 1306

W czwartek, 15 października 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 46 w Bydgoszczy odbył się konkurs pn. „BIEG PRZYRODNICZY Z ZADANIAMI”PARK NAD STARYM KANAŁEM. W konkursie udział wzięły uczennice klasy Va: Hania Kapela i Sara Gniecka i zajęły III miejsce.
Celem konkursu była promocja walorów przyrodniczych oraz edukacyjnych Parku nad Starym Kanałem. Zadaniem uczniów było wykonanie wszechstronnych prac badawczych, obserwacji i doświadczeń przyrodniczych, z których część odbyła się w pracowni przyrodniczej, zaś część w terenie.
Dla zespołów uczestniczących w konkursie przewidziano następujące zadania:
- bieg terenowy z zadaniami – min. wyznaczanie kierunków świata w terenie, rozpoznawanie gatunków drzew, krzewów i ptaków, prowadzenie prostych prac badawczych oraz pobranie próbek wody do prowadzenia badań w pracowni szkolnej;
-
w pracowni szkolnej – wykonanie preparatu mikroskopowego oraz dokonanie obserwacji pod mikroskopem i sporządzenie dokumentacji przyrodniczej.

DSC 1273

DSC 1291