SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

UCZNIOWIE I RODZICE WYSTĄPILI DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY

 LogoDEN2015

"Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości."
- Albert Einstein

We wtorek, tj. 13 października 2015 roku, przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, w sali gimnastycznej naszej placówki odbyła się uroczystość związana ze świętem polskiej szkoły.
W gali Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział nauczyciele, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, uczniowie oraz rodzice. W części oficjalnej głos zabrał Dyrektor Szkoły, pan Wojciech Konarski, który w okolicznościowym przemówieniu podziękował nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz życzył sukcesów w dalszej pracy. Gospodarz placówki przyznał nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora Szkoły. Były również gratulacje, kwiaty od Rady Rodziców oraz od Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie przygotowali dla pracowników szkoły upominki w postaci jesiennych sówek ze słodkościami. Uroczystość poprowadziły panie z Rady Rodziców: Agnieszka Wyczling i Joanna Szuberska. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas: I c i III a oraz chór szkolny. Młodych artystów przygotowały panie: Sylwia Hałas i Karolina Linowska oraz pan Gracjan Czapiewski. Nad nagłośnieniem uroczystości czuwali uczniowie z klasy V a, tj.: Patryk Wasilewski oraz Robert Kamiński. Dekoracje stworzyli: pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Wiersze, tańce, piosenki wprowadziły wszystkich uczestników uroczystości we wspaniały, radosny, a momentami nostalgiczny nastrój.

Bardzo miłym i uroczystym momentem było rozstrzygnięcie trzech konkursów, które zorganizowane zostały z okazji tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej. Kapituła Słonecznego Orderu uhonorowała odznaczeniem panią Martę Tracz, nauczycielkę wychowania fizycznego i kajaków, którą uczniowie, w tajnym głosowaniu, uznali za najbardziej lubianego pedagoga.
Rozstrzygnięto również II edycję konkursu Rady Rodziców pn. "Nauczyciel na szóstkę". Rodzice wybrali najbardziej oddanego uczniom, sympatycznego, sprawiedliwego pedagoga. Nauczycielem na szóstkę 2015 roku została pani Małgorzata Merska. Ostatnim, zorganizowanym po raz pierwszy, był konkurs pt. „Nauczyciel w czterech odsłonach”. Nauczyciele spośród siebie wybierali liderów w czterech kategoriach.
W pierwszej kategorii - NAUCZYCIEL TWÓRCZY, czyli taki, którzy tworzy nowe projekty, wprowadza nowe akcje, innowacje pedagogiczne, zwyciężył pan Gracjan Czapiewski; NAUCZYCIEL NOWOCZESNY, który podczas zajęć systematycznie wykorzystuje nowe technologie została pani Joanna Gralak; W trzeciej kategorii pn. „ZŁOTE SERCE” – nauczyciela, z którym można zawsze porozmawiać, który znajduje dla Ciebie czas i w razie potrzeby służy mądrą radą zwyciężyła pani Beata Nowicka; Tytuł NAUCZYCIELA WYMAGAJĄCEGO „PIŁA ROKU 2014/2015”, wymagającego przede wszystkim od siebie i również od innych zdobyła pani Joanna Pstrong. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy tych zaszczytnych tytułów!

 

12088157 930031107078527 5310891182218103588 n

DSC09898

DSC09905

DSC09907

DSC09911

DSC09913

DSC09915

DSC09924

DSC09925

DSC09931

DSC09933

DSC09935

DSC09936

DSC09937

DSC09938

DSC09939

DSC09941

DSC09953