SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

BIERZEMY UDZIAŁ W PROGRAMIE MEN "TECHNOLOGIE Z KLASĄ"

Scenariusze z klasą baner

Od listopada 2017 roku trzy klasy z naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie Technologie z Klasą, objętym honorowym patronatem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ. Organizatorem programu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.Udział w programie pozwoli dzieciom z klas: 1a, 1b oraz 3e w łatwy i przystępny sposób zrealizować atrakcyjne lekcje dotyczące między innymi zagrożeń płynących z sieci, nowoczesnych technologii, języków programowania. Program jest zgodny z podstawą programową i gwarantuje zdobywanie wiedzy w atrakcyjny i interesujący sposób – poprzez eksperymentowanie, doświadczanie, analizowanie i wyciąganie wniosków.

Realizacja programu jest podzielona na 2 etapy. Do grudnia zostały zrealizowane wybrane scenariusze lekcji dotyczące nowych technologii:

  • W jaki sposób Internet może mi pomóc?
  • Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?
  • Jak działa inteligentny dom?
  • Do czego człowiek wykorzystuje roboty?

W drugim semestrze będzie przeprowadzonych 6 lekcji z programowania. Program realizują: mgr Hanna Matuszewska, mgr Ewa Bednarek oraz mgr Ilona Bukowiecka.

 

DSC03693

DSC03701

techn 1

tech 2

tech 3

tech 4