erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

VI RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO JUŻ ZA NAMI!

STUDIO-ES 40

W sobotnie przedpołudnie 24 stycznia 2015 roku rozegrany został VI Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Patrona szkoły Romualda Traugutta. Ideą zawodów było wspólne (wraz z rodzicami) spędzenie czasu wolnego od zajęć dydaktycznych w najlepszy sposób dla zdrowia. Rodziny uczniów SP 41 rywalizowały w duchu sportowego współzawodnictwa. Do turnieju zgłosiło się 17 rodzin uczniów klas IV – VI, jednakże z różnych względów losowych wystartowało ostatecznie 15 rodzin. Zawody rozgrywane były w sali gimnastycznej SP 41 na 5 stołach równocześnie. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć niespodzianek, każdy grający uczeń nagrodzony został piłką do koszykówki lub zestawem małego sprzętu sportowego. Były również nagrody niespodzianki dla czterech dziewczynek startujących w turnieju i dla trzech odważnych mam. Sędziami zawodów byli uczniowie naszej szkoły, którzy znakomicie wywiązali się z powierzonej im roli. Rodzinna „potyczka” składała się z pojedynku dziecka z dzieckiem następnie rodzica z rodzicem oraz wspólnej gry deblowej. Każdej grze towarzyszyły niesamowite emocje. Osiem pierwszych rodzin wyróżnionych zostało dyplomami a trzy najlepsze okolicznościowymi pucharami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Dyrekcję Szkoły oraz Radę Osiedla Szwederowo. Ostateczna kolejność rodzin wyglądała następująco:

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW!

W I semestrze roku szkolnego 2014/2015 reprezentacje dziewcząt i chłopców  szkół podstawowych rywalizowały podczas mistrzowskiego turnieju  tenisa stołowego w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy.  Nasza szkolna reprezentacja to dziewczęta klas V: Dorota Balcerek i Nicola Ziniewicz i chłopcy z klas V: Rafał Paczkowski i Dominik Martynów. Rozegrano turniej indywidualny i drużynowy. Mimo ogromnej chęci i starań dziewczęta nie awansowały do  kolejnych rozgrywek. Chłopcy za to spisali się znakomicie!!! W turnieju indywidualnym Rafał Paczkowski zajął II miejsce a w drużynowej rywalizacji chłopcy pokonali wszystkich awansując do rozgrywek wojewódzkich.