SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

logo

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl
W 2015 roku Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" przekazało naszej placówce 3143 zł. Kwota ta pozwoliła zakupić nowy Sztandar szkoły.

 

DWA KONKURSY ARTYSTYCZNE ZAKOŃCZONE SUKCESAMI!

 

20161108 132827

 

We wtorek, 8 listopada 2016 roku, w murach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej przy ul. Toruńskiej 55 odbyła się gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 10 w Bydgoszczy.  Zadaniem piątej edycji, której tytuł brzmiał: "Pół metra nad ziemią z Marcem Chagallem", było zrealizowanie konkretnego zadania dotyczące twórczości Marca Chagalla, jednego z najbardziej cenionych artystów malujących na granicy jawy i snu. Zadaniem części literackiej było napisanie przeżyć jednej z latających postaci z obrazów Chagalla, zaś prace plastyczne miały być inspirowane twórczością artysty. Galę uświetniły swoją obecnością rektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej pani Prof. dr Helena Czakowska oraz wicedyrektor Zespołu Szkół nr 10 pani Elżbieta Pac-Jankowska.

W powyższym konkursie wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły, tj.: Alicja Kosińska, Julia Dudek, Gracjan Grabiec, Bogumiła Paluszewska, Hanna Kapela i Robert Kamiński. Miło mam poinformować, że jury i organizatorzy konkursu wyrazili podziw dla prac plastycznych wszystkich uczniów naszej szkoły. Na podium tego wymagającego konkursu, oprócz gimnazjalistów, stanęło dwoje uczniów naszej podstawówki, czyli Hanna Kapela i Robert Kamiński, z klasy 6a, którzy zdobyli 3. NAGRODĘ. Laureaci otrzymali mnóstwo pochwał, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

 

Drugi konkurs plastyczny, w którym braliśmy udział nosił tytuł "Drzewa i krzewy mojej okolicy"  i odbył od koniec października w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Gimnazjum nr 20 w Bydgoszczy. Kolejne artystyczne zamagania również zakończyły się dla nas sukcesem! Nagrodzone zostały dwie uczennice z klasy 6a, tj. Hanna Kapela zdobywając 3. MIEJSCE oraz Julia Dudek, która otrzymała WYRÓŻNIENIE.

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY ZAANGAŻOWANIA I TALENTU,
A NAGRODZONYM GRATULUJEMY TAKŻE ZWYCIĘSTWA.