WIZYTA „PANI JESIEŃ” W NASZEJ SZKOLE

„Złotem i purpurą liście drzew maluję,
promieniami słońca owoce całuję,
jarzębin, róż dzikich i śliw granatowych
do wyrobu przepysznych powideł gotowych.
Orzechy, dynie, jabłka i słodką żurawinę
rozdaję wszystkim wokół – bo z tego słynę,
że nie tylko o ludzkie dbam podniebienie,
ale także zwierzętom niosę pożywienie”.

23 wrzesień to dzień, który informuje nas o tym, iż zakończyło się lato i nad przyrodą zaczęła panować jesień. Ta pora roku obfituje nie tylko w pięknie przebarwione liście drzew, ale także liczne dary natury dające pożywienie człowiekowi i zwierzętom. To czas dojrzewania owoców, warzyw, licznych zapraw na zimę.
Do naszej szkoły również przyszła Jesień pod postacią pięknej panny, w którą wcieliła się Zosia Korpalska z klasy VI B. Częstowała uczniów naszej szkoły smacznymi jabłkami z polskich sadów. Pomagała jej koleżanka z klasy - Jaśmina Kudła.Pani Jesień wyrecytowała wiersz, następnie zapytała uczniów, czy ją poznają? Dzieci bezbłędnie rozpoznały porę roku i zasłużyły na poczęstunek. Pierwszy dzień jesieni przygotowały: Zosia Korpalska, Jasmina Kudla i pani Małgorzata Ulanowska-Dylik.