SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

logo

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl
W 2015 roku Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" przekazało naszej placówce 3143 zł. Kwota ta pozwoliła zakupić nowy Sztandar szkoły.

 

WIZYTA „PANI JESIEŃ” W NASZEJ SZKOLE

 

IMG 2825

„Złotem i purpurą liście drzew maluję,
promieniami słońca owoce całuję,
jarzębin, róż dzikich i śliw granatowych
do wyrobu przepysznych powideł gotowych.
Orzechy, dynie, jabłka i słodką żurawinę
rozdaję wszystkim wokół – bo z tego słynę,
że nie tylko o ludzkie dbam podniebienie,
ale także zwierzętom niosę pożywienie”.

 

23 wrzesień to dzień, który informuje nas o tym, iż zakończyło się lato i nad przyrodą zaczęła panować jesień. Ta pora roku obfituje nie tylko w pięknie przebarwione liście drzew, ale także liczne dary natury dające pożywienie człowiekowi i zwierzętom. To czas dojrzewania owoców, warzyw, licznych zapraw na zimę.
Do naszej szkoły również przyszła Jesień pod postacią pięknej panny, w którą wcieliła się Zosia Korpalska z klasy VI B. Częstowała uczniów naszej szkoły smacznymi jabłkami z polskich sadów. Pomagała jej koleżanka z klasy - Jaśmina Kudła.Pani Jesień wyrecytowała wiersz, następnie zapytała uczniów, czy ją poznają? Dzieci bezbłędnie rozpoznały porę roku i zasłużyły na poczęstunek. Pierwszy dzień jesieni przygotowały: Zosia Korpalska, Jasmina Kudla i pani Małgorzata Ulanowska-Dylik.

 

IMG 2789

IMG 2796

IMG 2807

IMG 2810

IMG 2809

IMG 2814

IMG 2815

IMG 2816

IMG 2820

IMG 2819

IMG 2824

IMG 2827

IMG 2823