ZIELONO MI, CZYLI DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 2016 W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku, 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ ŚW. PATRYKA. Jak na to święto przystało, cała nasza szkoła tętniła zielonym kolorem i radosnymi nastrojami naszych uczniów. Dzieci z klas 0-III uczestniczyły w lekcji kulturowej przygotowanej przez panią Iwonę Masiak i koło teatralne. Podczas lekcji uczniowie poznawali za pomocą kart obrazkowych, prezentacji oraz piosenek czym jest Dzień św. Patryka i dlaczego obchodzony jest tak hucznie we wszystkich krajach anglojęzycznych. Aktorkom: Weronice Siwak, Oliwii Tomszy, Nicoli Kundzie, Wiktorii Piaseckiej oraz Nicoli Wasielak bardzo dziękujemy!

Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na najlepsze przebranie okazji irlandzkiego święta.
Na osoby, które wykazały się największa pomysłowością i zaangażowaniem czekają NAGRODY I DYPLOMY, które wręczymy na najbliższym apelu.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, którą stworzyła pani Ilona Bukowiecka.

MOC ATRAKCJI Z OKAZJI DNIA ŚW. PATRYKA

Jak co roku, 17 MARCA OBCHODZIMY DZIEŃ ŚW. PATRYKA, czyli irlandzkie święto narodowe. Od czasu, kiedy po raz pierwszy w murach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli irlandzkich szkół współpracujących z nami w ramach projektu SOCRATES COMENIUS, świętujemy  ten dzień także w naszej szkole. Placówki, które z nami współpracowały, to dwie szkoły z Dublina: Good Shepherd National School oraz Scoil Mhuire.

Najważniejszą tradycją obchodów Dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczynka, która jest także jednym z symboli wiązanych tradycyjnie z Irlandią. Według legendy o św. Patryku, wykorzystał on tę roślinę aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat o Trójcy Świętej. Nie mogli oni zrozumieć jak to jest możliwe, że są trzy osoby Boskie a jednocześnie są one jednym Bogiem.

Z okazji DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA, czyli irlandzkiego święta narodowego,
zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy
w czwartek, 17 marca 2016 roku.

Znajdź w swojej garderobie coś zielonego, ubierz się i baw się wesoło.
Jeśli nie masz ubrań koloru zielonego, przypnij zielony listek koniczynki wycięty
z papieru lub wykonaj inny gadżet charakterystyczny dla Irlandii.
Wykaż się pomysłowością.
Na najciekawszy strój czeka … NAGRODA.

Oprócz konkursu na strój, przygotowaliśmy również dla Was kilka innych atrakcji na holu II piętra, w tym, m. in.:

• tradycyjną loterię – cena losu będzie wynosić 1 zł, a do wygrania są … maskotki - miśki z zieloną koniczynką;

Szanowni Rodzice uczniów klas I-III i drodzy Uczniowie!

17 marca w czwartek będziemy w naszej szkole obchodzić Dzień świętego Patryka. Z okazji tego wyjątkowego dnia w naszej szkole jak co roku czeka Was mnóstwo atrakcji.

• Wszystkie klasy I-III zapraszamy na przedstawienie i lekcje kulturowa na temat źródeł święta, jego patronie i zwyczajach z nim związanych.

Konkurs!

• Wszystkie chętne dzieci z klas I-III zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawsza czapkę Leprikona. Leprikon jest skrzatem, który według legendy strzeże garnca ze zlotem. Jest on postacią bardzo kolorowa, wesołą, ma ruda brodę i zabawny zielony kapelusz. Jeśli macie ciekawy pomysł na kapelusz, wykonajcie go i przynieście do pani Iwony Masiak lub pani Joanny Gralak do 16 marca. Na najciekawsze czapki czekają nagrody!

Wear Green Or Orange!

• Dzień świętego Patryka to zielone święto. Ludzie ubierają się wówczas na zielono i pomarańczowo, przyczepiają sobie do ubrań koniczynki, w niektórych miastach farbują nawet rzeki na zielono. Zadbajmy o to by i u nas w szkole tego dnia było zielono i pomarańczowo.

Pamiętajmy! 17 marca wszyscy ubieramy się na zielono lub pomarańczowo i przyczepiamy do ubrań koniczynki.