SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

ZNAMY LAUREATÓW MIEJKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PN. "WSZYSCY LUDZIE SĄ RÓWNI"

 

DSC03905
 

„Nasze życie się nie zmieni, gdy nietolerancyjni będziemy. Zatem bądźmy otwarci na nowe, zablokujmy przemocy mowę!”
- Monika Ciesielska, absolwentka naszej szkoły.

We wtorek, 16 stycznia 2018 roku w naszej szkole miało miejsce ważne i niecodzienne wydarzenie. Tego dnia został podsumowany i rozstrzygnięty miejski konkurs plastyczny pt. „Wszyscy ludzie są równi”. Było to już szóste przeprowadzone w tym roku szkolnym działanie w ramach miejskiego Projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”. Jego adresatami byli najmłodsi uczniowie bydgoskich szkół. Za organizację, przebieg i podsumowanie konkursu był odpowiedzialny pan Gracjan Czapiewski, który wraz pięcioma innymi nauczycielami bydgoskich placówek edukacyjnych i instytucji społecznych został, w listopadzie 2017 roku, po uprzednim przygotowaniu jego programu, powołany przez Wiceprezydent Miasta Bydgoszczy, panią Iwonę Waszkiewicz do komitetu wykonawczego ww. Projektu.

Celem konkursu plastycznego pt. „Wszyscy ludzie są równi” było zwrócenie uwagi najmłodszych na ważność przejawu tolerancji i akceptacji w życiu codziennym każdego człowieka. Uczniowie nie zawiedli. Chętnie odpowiedzieli na to wyzwanie i za pomocą środków plastycznych szukali odpowiedzi na pytanie: Czym jest tolerancja? Co to znaczy być tolerancyjnym? Stworzyli oryginalne pracew dowolnej technice, w formacie A3 lub A4, w których zawarli aspekt tolerancji i otwartości na różnorodność.

O godz. 14.00 sala gimnastyczna naszej szkoły zapełniła się znakomitymi gośćmi. Zaproszenie do udziału w uroczystej gali przyjęli: pani Marlena Richert z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, pan dr Łukasz Kosiński – dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, pan Wojciech Konarski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy, gospodarz dzisiejszej uroczystości, pani Hanna Matuszewska – wicedyrektor naszej szkoły, pan Przemysław Nowakowski – koordynator Miejskiego Projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna oraz pani Monika Kania i pani Joanna Kotwicka z Komitetu Wykonawczego Projektu. Na spotkaniu obecni byli również: nauczyciele - szkolni koordynatorzy projektu oraz bohaterowie tego dnia, czyli uczniowie – uczestnicy miejskiego konkursu „Wszyscy ludzie są równi”, a także przedstawiciele uczniów klas starszych naszej placówki.

Po przywitaniu głos zabrała pani Marlena Richert, wyrażając radość z faktu, że może rozstrzygać konkurs w tak ważnej, potrzebnej i ciekawej tematyce. Następnie pan Gracjan Czapiewski podsumował i ogłosił laureatów konkursu. Koordynator powiedział: „Jest moim niebywałym zaszczytem, że mogę podsumować drugi już konkurs w ramach miejskiego Projektu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna”. Ogromną radością jest również możliwość ogłoszenia laureatów miejskiego konkursu plastycznego pt. „Wszyscy ludzie są równi”. W konkursie brało udział 12 bydgoskich szkół, tj.: SP nr 4, SP nr 12, SP nr 25, SP nr 27, SP nr 30, SP nr 32, SP nr 38, SP nr 41, SP nr 48, SP nr 62, SP nr 66, SP nr 67. Otrzymaliśmy 51 prac plastycznych. Oceny prac dokonali: pani Monika Kania, pani Joanna Kotwicka oraz pan Gracjan Czapiewski, jako koordynator tego konkursu. Jury oceniając prace konkursowe brało pod uwagę następujące kryteria:

  • zgodność z tematyką konkursu,
  • oryginalność przedstawienia tematyki,
  • samodzielność wykonania pracy,
  • estetyka wykonania pracy,
  • ciekawa technika, kompozycja.

Jury przyznało 1., 2. i 3. miejsce oraz dwa wyróżnienia."

Pani Marlena Richert z WEiS Urzędu Miasta Bydgoszczy wręczyła każdemu uczestnikowi konkursu słodki upominek, a następnie przekazała dyplomy i nagrody laureatom ww. konkursu.

Wśród zwycięzców konkursu znaleźli się następujący uczniowie:

  • I miejsce zdobył Kacper Lewandowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy;
  • II miejsce przypadło Emilii Skibińskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Bydgoszczy;
  • III miejsce otrzymał Sebastian Szubert, uczeń Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy;
  • wyróżnienie zdobyła Kinga Balcerek, uczennica Zespołu Szkół nr 7 w Bydgoszczy;
  • wyróżnienie przypadło Jakubowi Dominiakowi, uczniowi Szkoły Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy.

Po części oficjalnej konkursu odbył się koncert, w czasie którego wystąpił zespół wokalny z zaprzyjaźnionej z nami szkoły. Usłyszeliśmy wiązankę pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu Chóru „Septyma” z VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Chór jest znany bydgoskiej społeczności. Często jest zapraszany na uroczystości okolicznościowe w całej Bydgoszczy, m.in. przez Wydział Promocji Miasta Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty i zaprzyjaźnione placówki. Rozpoczął swoją działalność w 2003 roku. Dyrygentem chóru jest pani mgr Elżbieta Guzman – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W roku 2009 roku chór zdobył wyróżnienie w regionalnym konkursie Ogólnopolskiego Programu "Śpiewająca Polska", a rokrocznie wyśpiewuje nagrody w regionalnym Konkursie Zespołów Wokalnych i Chórów Amatorskich "Wokalis". Poza piękną prezencją na scenie zespół cechuje doskonała atmosfera, co podkreślają „śpiewający absolwenci”.

W czasie koncertu zabrzmiały następujące utwory: Dzieciątko się narodziło”, „Kolęda dla Tęczowego Boga”, „Mędrcy świata monarchowie”, „Baby, it's cold outside”, „O, gwiazdo Betlejemska”, „Północ” oraz „Na Boże Narodzenie”.

Po części muzycznej konkursu Gospodarz szkoły wręczył okolicznościowe podziękowania Artystom oraz dokonał podsumowania spotkania. Pogratulował uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom konkursu plastycznego pt. „Wszyscy ludzie są równi”, podkreślając, że każdy jest zwycięzcą przez fakt uczestnictwa w nim. Podziękował również wszystkim Gościom za przybycie, zachęcając jednocześnie, po raz kolejny, do obejrzenia prac konkursowych.

Całą galę w brawurowy prowadzili uczniowie klasy 7a: Hanna Kapela i Robert Kamiński. Fotorelację z gali stworzyła pani Ilona Bukowiecka i pani Joanna Kotwicka. Nad nagłośnieniem imprezy czuwali: Gracjan Niezbecki z klasy VII c oraz Robert Kamiński. Jako organizator tej imprezy bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jej uświetnienia!

Gracjan Czapiewski - koordynator konkursu.

 

ZAJRZYJ NA STRONĘ BYDGOSKIEGO PROJEKTU "SZKOŁA OTWARTA I TOLERANCYJNA"

 

DSC03911

 DSC03912

DSC03909

DSC03914

DSC03916

DSC03917

 20180116 141207

DSC03918

DSC03920

DSC03922

DSC03923

DSC03924

DSC03925

DSC03926

DSC03928

DSC03930

20180116 142223

DSC03937

DSC03939

20180116 144110

DSC03944

20180116 144226

20180116 144459

20180116 144526

20180116 144716

20180116 144804