I NASI UCZNIOWIE CHCĄ "BYĆ JAK IGNACY"!

hqdefault

Koło Naukowe „Koledzy Ignacego” składające się z uczniów klas czwartych było z wizytą u pierwszoklasistów. Członkowie Koła przedstawili pokrótce życiorys Ignacego Łukasiewicza - sławnego Polaka. Zaprezentowali dzieciom na stronie internetowej „Być Jak Ignacy”, w jaki sposób można z niej korzystać. Omówili zasady gry „Kopalnie Ignacego”. Zademonstrowali swoje prace wykonane na spotkaniach Koła i to co najciekawsze, razem z pierwszakami przeprowadzili szereg doświadczeń chemicznych np.: sprawdzali eksperymentalnie jak duży jest płomień palącej się nafty, oleju rzepakowego i denaturatu; udowadniali, że w wydychanym powietrzu znajduje się dwutlenek węgla; wykazali, że w ziemniaku znajduje się skrobia; obserwowali zjawisko dyfuzji. Było to bardzo pouczające spotkanie. Nagrody otrzymały dzieci, które zapamiętały najwięcej wiadomości.

ODWIEDŹ STRONĘ PROJEKTU "BYĆ JAK IGNACY"

Publikacja1

Publikacja2