SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

AKCJE W RAMACH III FESTIWALU ZDROWEGO STYLU ŻYCIA - WARSZTATY KULINARNE

 

IMG 2878

 

Dnia 26 września br. uczniowie klas VII A i VII C brali udział w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy w ramach III FESTIWAL ZDROWEGO STYLU ŻYCIA. Przy pomocy nauczyciela technologa żywności oraz uczniów ZSG przygotowali pyszne potrawy wg przepisów. Wykonali: kaszotto z warzywami, leczo z kurczakiem, marchewkowe muffinki oraz deser owocowy z kefirem. Wszystkie dania spełniały warunki zdrowej żywności i były bardzo dobre. Warsztaty były też doskonałą lekcją zawodoznawczą dla uczniów. Dowiodły, iż młodzież naszej szkoły wykazuje wiele talentów, nie tylko naukowych czy sportowych, ale też kulinarnych. Uczniom w warsztatach towarzyszyła pani Małgorzata Ulanowska-Dylik. Proponujemy przyrządzić takie potrawy w domu. Załączamy przepisy. SMACZNEGO! 

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z PRZEPISAMI, KTÓRE PRZYGOTOWYWALI NASI UCZNIOWIE

 

IMG 2846

IMG 2848

IMG 2851

IMG 2854

IMG 2885

IMG 2887

 

 

"ZDROWO JEMY I NIENAGANNIE ZACHOWUJEMY SIĘ PRZY STOLE” - III FESTIWAL ZDROWEGO STYL ŻYCIA

 

IMG 2836

W ramach III Festiwalu Zdrowego Stylu Życia uczniowie klasy IV B naszej szkoły wzięli udział w prelekcji na temat zachowania się przy stole, którą przedstawiła pani Wiesława Wyszyńska. Prelegentka przypomniała dzieciom sposób wystroju stołu podczas posiłku, czego nie można robić przy stole, jak należy ułożyć sztućce i talerze oraz wiele innych ważnych informacji. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji i odpowiadali na pytania pani prowadzącej. Szczególnie trafne odpowiedzi, świadczące o dużej wiedzy z zakresu savoir vivre przy stole, padały z ust Mai i Nikodema. Razem z uczniami prelekcji wysłuchała pani Małgorzata Ulanowska-Dylik.

 

IMG 2830

IMG 2831

IMG 2834

IMG 2837

IMG 2838

IMG 2839

IMG 2841

IMG 2843

IMG 2842