SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

logo

pko sko 950x200 male

 

 

 

BOŻE NARODZENIE TUŻ, TUŻ, DLATEGO RUSZA "SZLACHETNA PACZKA" 2016

 

szlachetna-paczka-480

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,

po raz drugi nasza szkoła pragnie zorganizować "SZLACHETNĄ PACZKĘ" i pomóc tym, którzy tego potrzebują. Zeszłoroczna zbiórka pokazała jak wielkie serce Państwo mają i dlatego też w tym roku postanowiliśmy znów wesprzeć akcję. Tym razem nasza rodzina to Pani Maria (58 lat) i pan Piotr (64 lat) mieszkają razem ze swoim ośmioletnim wnukiem Filipem. Rodzina pani Marii jest w trudnej sytuacji, gdyż jej mąż choruje na złośliwego raka języka. Pani Maria zajmuje się również swoim wnukiem, dla którego jest rodziną zastępczą. Nie może podjąć pracy, ponieważ otrzymuje zasiłek specjalny na męża, którego warunkiem jest zakaz podejmowania pracy. Przez tę sytuację jedynym źródłem utrzymania są zasiłki oraz program 500+ - łączny miesięczny dochód to 2361 złotych. 

Ich potrzeby:
1. Żywność trwała: ryż, cukier, budyń, galaretki, płatki czekoladowe itp.,
2. Środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, szampon itp.,
3. Materiały szkolne dla wnuka: kredki, kleje, plastelina, plecak itd.,
4. Ubrania zimowe dla wnuka na rozmiar 122 cm: kurtka zimowa, bluza, spodnie, piżama polarowa męska na 176 cm. Najbardziej istotną rzeczą, której brakuje w domu jest pralka, gdyż nie posiadają jej wcale, a także meble kuchenne, gdyż sa w bardzo złym stanie. Mogą być oczywiście używane. Ze szczególnych upominków wymienione zostały klocki Lego dla chłopca, czarna torebka dla pani Marii i spodnie jeans w pasie d 92 cm dla pana Piotra.

Bardzo liczymy na Państwa zaangażowanie i pomoc w organizacji. Artykuły można zostawiać w szatni, bądź dostarczyć do sali nr 16.

Szkolne Koło Wolontariatu z opiekunem panią Gabrielą Grzesińską.