SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

OBCHODY ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA W NASZEJ SZKOLE

 

 

„Nadeszły Święta, Bóg na świat przyszedł, zbawienia łaski dał nam obficie…
Miłość Mu do nas zstąpić kazała, więc się raduje dziś ziemia cała.
My zaś, jak polski obyczaj każe,
jasełka chcemy nieść Jemu w darze, i ofiarować Bożemu Dziecku,
którego zabić chciano zdradziecko, uciekać musiał… historia znana
dzieciom, już nawet opowiadana…
My ją … inaczej troszkę powiemy, i troszkę też pofantazjujemy…
Lecz takie prawa są przedstawienia, że się niektóre fakty… hmm…
ciut zmienia, a może właśnie tak się zdarzyło? Któż z nas na pewno wie, jak to było?...
Wiec akt nam pierwszy niebo odsłania, wszyscy czekają wcielenia Pan
I będziemy pięknie śpiewać, tak, że nikt nie będzie ziewać.
Patrzcie tatusiowie, mamy i wy dzieci, zaczynamy.”


Tym optymistycznym wstępem, który odczytała pani katechetka Sylwia Przybysz rozpoczęły się główne i oficjalne obchody Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole. Jasełka odbyły w piątek, 20 grudnia 2013 roku w dwóch turach – dla klas młodszych i starszych w sali gimnastycznej. Przed i po jasełkach odbyły się klasowe wigilie szkolne.

Przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowali uczniowie klasy III c pod opieką wychowawcy, pani Sylwii Halas oraz pani katechetki Sylwii Przybysz. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod dyrekcją pana Gracjana Czapiewskiego oraz wybrani uczniowie z klasy IV a i IV b, przygotowani przez panią Małgorzatę Merską, którzy pięknie grali na flażoletach. Zespoły zaprezentowały znane i lubiane kolędy i pastorałki. Jasełka zakończyły uwielbiane przez uczniów piosenki bożonarodzeniowe pt. „A kto wie czy za rogiem” oraz „Pada śnieg”. Do ostatniego utworu chórzyści stworzyli ciekawy układ choreograficzny, do wykonania którego zaprosili wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej.

Życzenia świąteczne, zgromadzonej społeczności szkolnej złożył dyrektor szkoły, pan Wojciech Konarski oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, którzy wręczali również własnoręcznie przygotowane życzenia - w kształcie udekorowanej, papierowej choinki - wszystkim obecnym na jasełkach pracownikom szkoły.

Jak zawsze podniosłą atmosferę świąteczną w sali gimnastycznej stworzyła odpowiednio dopasowana dekoracja, którą zaprojektowali i wykonali: pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski oraz profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. Nad akustyką i dekoracją światłem czuwał pan Jan Szafrański, tata Róży uczennicy klasy VI a, który zawsze jest gotowy nam pomagać w artystycznych przedsięwzięciach. Przygotowaną muzykę i podkłady włączał Adam Gburek z klasy V c, którego był to bardzo udany debiut. Całą uroczystość fotograficznie udokumentowała pani Ilona Bukowiecka.

Ponadto, w czasie spotkania bożonarodzeniowego odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Wszystkie  prace konkursowe – było ich bardzo dużo - zdobiły tegoroczną choinkę szkolną, którą otrzymaliśmy od NADLEŚNICTWA ŻOŁĘDOWO. Za życzliwość i świąteczny dar wyżej wymienionej Instytucji bardzo dziękujemy! Organizatorem konkursu i fundatorem nagród był Samorząd Uczniowski i pani Gabriela Grzesińska.