SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MIEJSKIM KONKURSIE „CZYSTE POWIETRZE = ZDROWIE”

 

IMG 0178

 

Co mają wspólnego potrzeba dbania o środowisko i umiejętność ładnego mówienia? Jak się okazuje te dwie kwestie mają ze sobą wiele wspólnego. Przekonali się o tym uczniowie klas piątych i szóstej „a”, którzy wzięli udział w konkursie „Czyste powietrze = zdrowie”. Konkurs ten, zorganizowany przez kadrę nauczycielską Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy, miał charakter dwuetapowy. Na pierwszy etap należało przygotować broszurkę na temat konieczności dbania o czystość powietrza. Jej atutami musiały być autorskie wiersze, hasła, itp. W I etapie rywalizowało ze sobą 21 osób tylko z naszej szkoły (nie licząc innych uczestników z terenu miasta). Do II etapu zakwalifikowali się: Oskar Salwik z Va, Filip Olejniczak z Vb i Antoni Gburek z Vc. Chłopcy nie tylko musieli przygotować prezentacje nawiązujące do broszurki, ale przedstawić je i omówić przed specjalną czteroosobową komisją. Wymagało to opanowania tremy i sporych umiejętności krasomówczych. Wszyscy trzej nasi reprezentanci zajęli czwarte miejsca, co jest dużym sukcesem, biorąc pod uwagę konkurencję, zwłaszcza ze starszych klas. Zwycięzcom gorąco gratulujemy.

Beata Nowicka

 

IMG 0171

IMG 0172

IMG 0174