SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MIEJSKIM KONKURSIE „CZYSTE POWIETRZE = ZDROWIE”

IMG 0178

Co mają wspólnego potrzeba dbania o środowisko i umiejętność ładnego mówienia? Jak się okazuje te dwie kwestie mają ze sobą wiele wspólnego. Przekonali się o tym uczniowie klas piątych i szóstej „a”, którzy wzięli udział w konkursie „Czyste powietrze = zdrowie”. Konkurs ten, zorganizowany przez kadrę nauczycielską Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy, miał charakter dwuetapowy. Na pierwszy etap należało przygotować broszurkę na temat konieczności dbania o czystość powietrza. Jej atutami musiały być autorskie wiersze, hasła, itp. W I etapie rywalizowało ze sobą 21 osób tylko z naszej szkoły (nie licząc innych uczestników z terenu miasta). Do II etapu zakwalifikowali się: Oskar Salwik z Va, Filip Olejniczak z Vb i Antoni Gburek z Vc. Chłopcy nie tylko musieli przygotować prezentacje nawiązujące do broszurki, ale przedstawić je i omówić przed specjalną czteroosobową komisją. Wymagało to opanowania tremy i sporych umiejętności krasomówczych. Wszyscy trzej nasi reprezentanci zajęli czwarte miejsca, co jest dużym sukcesem, biorąc pod uwagę konkurencję, zwłaszcza ze starszych klas. Zwycięzcom gorąco gratulujemy.

Beata Nowicka

IMG 0171