SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

TYDZIEŃ SUKCESÓW PLASTYCZNYCH UCZNIÓW KLAS STARSZYCH

 

Fotoram.io200

Przedostatni tydzień roku szkolnego 2017/2018 przyniósł kolejne sukcesy na polu plastycznym i spełnienie artystyczne uczniom klas starszych naszej szkoły.

13 czerwca 2018 roku Julia Dudek i Hanna Kapela - uczennice klasy 7 a odebrały nagrody, które uzyskały w miejskim konkursie plastycznym pt. „ARCHITEKTURA BYDGOSKA NA SZLAKU WODY, PRZEMYSŁU I RZEMIOSŁA”. Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice, w formacie A3, która propagowałaby piękno architektury Bydgoszczy i wskazywała przemiany jakie zachodzą w naszym mieście. Organizatorzy z Zespołu Szkół nr 29 w Bydgoszczy nagrodzili nasze uczennice i ośmiu uczniów z innych szkół, przyznając wszystkim równorzędne pierwsze nagrody.

 

Fotoram.io2


Dzień później, czyli w czwartek, 14 czerwca Bogumiła Paluszewska z klasy 6 a i Marco Lenart z klasy 5 a udali się wraz z panem Gracjanem Czapiewskim do Szkoły Podstawowej nr 10 w Bydgoszczy na uroczyste podsumowanie XXIII edycji miejskich imprez plastycznych o tematyce regionalnej pt. „BYDGOSZCZ PĘDZLEM, KREDKĄ I OŁÓWKIEM”. To już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły brali udział w tym wydarzeniu artystycznym, które odbywa się dzięki wsparciu Urzędu Miasta, w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego. W tej edycji Bogusia i Marco wywalczyli nagrody tworząc barwne prace, przedstawiające ciekawe wydarzenia z historii Bydgoszczy po 1918 roku oraz zabytki związane z historią miasta. Tytuł konkursu brzmiał „Bydgoszcz – 100 lat niepodległości”. W tym roku nasi uczniowie byli laureatami tego konkursu. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 125 prac, a nagrodzonych została 20. uczniów z bydgoskich szkół, w tym dwoje naszych młodych artystów.

Hania, Julia, Bogusia i Marco mogą być dumni z swojego kolejnego sukcesu plastycznego, który potwierdził ich ogromne umiejętności plastyczne. Uśmiechy na ich twarzach zdradzały radość i satysfakcję z podjętego trudu. Koniec roku to okres podsumowań. Warto więc dodać, że opisywane powyżej konkursy wydłużyły listę sukcesów artystycznych, które uczniowie klas starszych zdobyli w roku szkolnym 2017/2018 do niebagatelnej liczby, bo aż 26 nagród.

 

NAGRODZONYM UCZNIOM GRATULUJEMY
I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 

Fotoram.iofsfsf

Fotoram.iohhh