SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

XVIII DZIEŃ PAPIESKI – PROMIENIOWANIE OJCOSTWA

 

20181009 123550

 

We wtorek, 16 października będziemy obchodzili w naszej szkole XVIII Dzień Papieski. Właśnie w tym dniu przypada wspaniała, pamiętna czterdziesta rocznica wyboru Polaka, kardynała Karola Wojtyły na papieża. Pragniemy również przeżywać ten dzień w radosnej atmosferze nawiązującej do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Myślą przewodnią tegorocznego Dnia Papieskiego jest tytuł dramatu Karola Wojtyły – „Promieniowanie ojcostwa”. Jan Paweł II wskazywał w swoim nauczaniu na niezwykle istotną rolę ojcostwa w życiu dziecka, a wspominając swojego ojca, przy którym się wychowywał po śmierci matki w wieku 9 lat, mówił tak:„Moje lata chłopięce i młodzieńcze łączą się przede wszystkim z postacią ojca, którego życie duchowe po stracie żony i starszego syna niezwykle się pogłębiło. Patrzyłem z bliska na jego życie, widziałem, jak umiał od siebie wymagać, widziałem, jak klękał do modlitwy. Ojciec, który umiał sam od siebie wymagać, w pewnym sensie nie musiał już wymagać od syna. Patrząc na niego, nauczyłem się, że trzeba samemu sobie stawiać wymagania i przykładać się do spełniania własnych obowiązków. Mojego Ojca uważam za niezwykłego człowieka”.

Wybranych przedstawicieli klas 6,7 i 8 zapraszamy do udziału w konkursie pt: „Biografia św. Jana Pawła II w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę”.