CZCIMY ŚPIEWEM I MALARSTWEM NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017

20171107 130055

Chęć uczczenia zbliżającej się 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę stała się okazją do udziału naszych uczniów w miejskim, interdyscyplinarnym projekcie „POLSKO, KOCHAM CIĘ”, który jest od kilku lat organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Bydgoszczy.
Uczniowie brali udział w konkursie plastycznym oraz w zmaganiach wokalnych w ww. projekcie. Konkurs muzyczny odbył się we wtorek, 7 listopada 2017 roku w Sali Widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. W czasie tego spotkania poznaliśmy wyniki konkursu plastycznego, którego tematem był osobisty odbiór kwestii patriotycznych, narodowościowych. Miło nam poinformować, że I MIEJSCE w ww. konkursie zdobyła uczennica klasy VIIa - JULIA DUDEK.
Trzy dziewczyny wzięły udział w konkursie pieśni i piosenki patriotycznej pt. „Polsko, kocham Cię”. Emilia Owczarczak z klasy 5c zaśpiewała piosenkę z serialu „Czas honoru” pt. „Dziewczyna z grantem”, Weronika Siwak z klasy 5a zaprezentowała utwór pt. „Mury”, Natalia Czerwińska – uczennica klasy 7a zaśpiewała pieśń harcerską pt. „Płonie ognisko i szumią knieje”.
Jest nam bardzo miło, że zacne Jury doceniło kunszt wokalny, kulturę sceniczną oraz świetną dykcję naszych uczennic, nagradzając: WERONIKĘ - I NAGRODĄ, a EMILIĘ - III NAGRODĄ.
Powyższe sukcesy są początkiem szkolnego celebrowania Narodowego Święta Niepodległości, którego kulminacja będzie miała miejsce w czasie czwartkowych i piątkowych akademii. Wtedy to także nasze laureatki będą prezentować swoje umiejętności wokalne przed społecznością szkolną.

DZIEWCZYNOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 41,
Gracjan Czapiewski – nauczyciel muzyki i plastyki.

20171107 125303

20171107 125927