PRZEDSZKOLAKI ZDOBYŁY SPRAWNOŚĆ „MAŁEGO RATOWNIKA” W RAMACH ZAJĘĆ "OTWARTEJ SZKOŁY"

Odznaka

Dnia 7 maja 2015 roku, tradycyjnie już w czwartkowe przedpołudnie, naszą szkołę odwiedziły zaprzyjaźnione przedszkola. Po raz kolejny spotkaliśmy się w ramach projektu „ Otwarta szkoła”. Po południu przybyły dzieci 3 i 4-letnie wraz z rodzicami. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonania  czynności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania się w czasie wypadku i w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Gośćmi na zajęciach byli Policjanci, Strażnicy Miejscy oraz Wolontariusze Służby Maltańskiej. Zajęcia przygotowali nauczyciele szkoły: mgr Marzena Jelińska i mgr Iwona Szymczak i mgr Ewa Bednarek.
Dzieci nauczyły się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, dowiedziały się jak należy postąpić , gdy ktoś się zadławi, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zabawa z prądem oraz miały możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem służb mundurowych . Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się małymi ratownikami a spotkanie pomogło utrwalić wiedzę. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom nasi goście dzieci z Przedszkola nr 11, 66, 70, Sióstr Elżbietanek, Alf, Wesołe serduszka i szkolnych klas 0, nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego pomocy. Nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości pozwolą przyczynić się do uratowania komuś życia. Po licznych zmaganiach przedszkolaki zdobyły sprawność „Małego ratownika”.