SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

logo

 

 

 

AKTUALNOŚCI, CZYLI CO SIĘ DZIEJE W NASZEJ SZKOLE:

BAL KARNAWAŁOWY POŁĄCZONY Z AKCJĄ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2018

 

WOŚP 2018

 

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS MUZYCZNY KOMPOZYTOR - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ 2018

 

vivaldi konkurs muzyczny2018

 

Miło mi poinformować, że Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy
- wzorem lat ubiegłych - organizuje wojewódzki konkurs muzyczny,
który w tym roku będzie poświęcony wybitnemu włoskiemu skrzypkowi
i kompozytorowi epoki późnego baroku

- ANTONIO VIVALDIEMU.

Celem konkursu jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych
sylwetki i twórczości barokowego kompozytora Antonio Vivaldiego,
z okazji 340. rocznicy urodzin artysty.

ANTONIO VIVALDI urodził się 4 marca 1678 roku w Wenecji, a zmarł w 28 lipca 1741 roku w Wiedniu, to jeden z najwybitniejszych muzyków późnego baroku, włoski kompozytor, wirtuoz skrzypiec, dyrygent, pedagog oraz ksiądz katolicki. Już za życia cieszył się ogromną sławą i uznaniem na europejskich dworach, a w rodzimej Wenecji otaczano go niemal boska czcią. Jego nowatorska technika gry na skrzypcach oraz niepohamowana wyobraźnia zrewolucjonizowały europejska muzykę początku XVIII wieku. „Rudy ksiądz”, bo tak nazywano go z powodu płomiennego koloru włosów, był najbardziej płodnym kompozytorem swojej epoki, a jego dorobek obejmuje niemal wszystkie gatunki muzyczne uprawiane w tym okresie.

Każdy zna jego muzykę  -  Cztery pory roku” to ikona baroku, może nawet w ogóle „muzyki klasycznej”, rozpoznawalna, jak symbole kultury masowej.  Przez długi czas interesowano się przede wszystkim muzyką instrumentalną Antonia Vivaldiego, głównie koncertami skrzypcowymi, którymi sam popisywał się przed publicznością, wielbiony, jako niezrównany wirtuoz (to aż 230 z blisko 500 jego koncertów). Przy dość konserwatywnych sonatach były polem eksperymentów. To on ustalił trzyczęściową budowę formy, z charakterystyczną wolną, niemal statyczną częścią środkową. Pisząc koncerty wiolonczelowe, sprawił,  że instrument ograniczany dotąd do roli akompaniatora, przemówił wreszcie pełnym i od razu wirtuozowskim głosem. To samo dotyczy fletu - koncerty op. 10 były pierwszymi pokazującymi w pełni możliwości tego instrumentu. Pisał także koncerty na fagot, obój, wiolę d’amore i mandolinę, czasem łącząc solistów w pary (koncerty podwójne) i większe grupy, niekiedy obsadzając w roli solistów cały zespół (koncerty smyczkowe). Vivaldi miał niezwykłą wyobraźnię. Wiele swoich koncertów opatrzył zapowiadającymi ukryty program tytułami (np. Burza morska”, „Niepokój”, „Szczygieł). Doskonale operował kontrastami (tempa, dynamiki, nastroju), wciąż zaskakując słuchaczy i dostarczając im bardzo silnych emocji. Jego muzyka instrumentalna, to wciągający także dzisiejszych słuchaczy barokowy teatr uczuć.

Twórczość Vivaldiego, całkowicie zapomniana przez blisko dwa stulecia, została ponownie odkryta dzięki transkrypcjom niektórych koncertów dokonanych przez Jana Sebastiana Bacha. Ale Prawdziwy renesans Vivaldiego rozpoczął się w 1939 roku w Sienie. Wtedy to muzykolodzy z tego miasta zorganizowali tygodniowy kongres poświęcony wyłącznie Vivaldiemu. Po raz pierwszy do długiego czasu wykonano wtedy operę „L’Olimpiade”, „Stabat Mater”, i „Gloria RV 589”. Po drugiej wojnie światowej fundacja Istituto Italiano Antonio Vivaldi oraz wydawca Ricordi podjęli trud publikacji kompletnej edycji dzieł Vivaldiego. Wobec tak szerokiej dostępności praktycznie nieznanych dotąd utworów ogromna rzesza słuchaczy błyskawicznie zakochała się w prostej, radosnej i pełnej ciepła muzyce, która odtąd święci triumfy na całym świecie.

Drodzy Uczniowie klas 4-7!

Rezultatem waszego udziału w ww. konkursie będzie nie tylko pogłębianie wiedzy o muzyce i życiu Antonio Vivaldiego, ale przede wszystkim satysfakcja i dla laureatów atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz w rezultacie końcowym ocena celująca z muzyki! Zatem warto poczynić wysiłek, który może być miłym doświadczeniem i spełnieniem. Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmuję do końca stycznia 2018 roku.

PRZECZYTAJ INFORMACJE O KONKURSIE NA STRONIE INTERNETOWEJ FILHARMONII POMORSKIEJ

 

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W KONKURSIE O JEDNYM
Z NAJWYBITNIEJSZYCH WŁOSKICH MUZYKÓW!

mgr Gracjan Czapiewski

 

 

 

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA O OBIADACH

 

Szanowni Państwo,

Przedpłatę na obiady za styczeń 2018 roku w wysokości 59,40(22 obiadów x 2,70 zł) wpłacamy na konto szkoły: 35 1240 6452 1111 0010 4797 2132 Pekao SA w terminie 2-8 stycznia 2018 roku (data wpływu na konto szkoły). Dzieci na obiad można zapisywać u intendenta w sekretariacie szkoły. Osoby, które nie opłaciły obiadów w terminie nie będą otrzymywały posiłków do czasu uregulowania płatności. Odpisy można zgłaszać nie później niż na dwa dni robocze przed końcem miesiąca (zgłaszamy nieobecność powyżej 3 dni). Jeżeli rezygnujemy z obiadów w przyszłym miesiącu - zgłaszamy to na koniec obecnego miesiąca (niezgłoszenie rezygnacji skutkuje obciążeniem kosztami obiadów w następnym miesiącu). Osoby, które mają odpisy lub nadpłaty proszone są o uzgodnienie wpłacanej kwoty z intendentem. W tytule przelewu wpisujemy: imię nazwisko dziecka, za jaki miesiąc i nr obiadowy. Proszę, żeby nie wpłacać przypadkowych kwot za obiady.

mgr inż. Marzena Kowalewska
- intendentka szkoły

 

  

PROJEKT ETWINNING 2017/2018 – PUPPET TOURISTS

 

e11b60f19acc25e9f1a7f655bcedb5c4

W tym roku, już po raz kolejny (piąty), bierzemy udział w projekcie eTwinning. Na platformie tej współpracujemy z innymi szkołami z zagranicy , w tym roku - oprócz Grecji, także z Finlandią i Turcją. Wraz z naszymi partnerami realizujemy określone przez koordynatora zadania, zamieszczamy wypracowane przez nas materiały oraz uczymy się jak korzystać w bezpieczny sposób z narzędzi TIK i Internetu. Z naszymi rówieśnikami kontaktujemy się za pomocą owej platformy lub tradycyjnej poczty – snail mail.

Efekty naszych działań możecie obejrzeć na stronie projektu, na której również zamieszczono działania zeszłorocznego projektu, za który otrzymaliśmy Europejską Odznakę Jakości.

 

ZAJRZYJ NA STRONĘ PROJEKTU ETWINNING

 

 

 

„A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO I ZAMIESZKAŁO MIĘDZY NAMI” – JASEŁKA 2017

 

DSC03786

 

„Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony;
Ogień krzepnie, blask ciemnieje, ma granice Nieskończony:
Wzgardzony okryty chwałą, śmiertelny Król nad wiekami!
A Słowo ciałem się stało, i mieszkało między nami.

Pieśń o Narodzeniu Pańskim, Franciszek Karpiński.

Tradycyjnie w jedno popołudnie przed świętami Bożego Narodzenia sala gimnastyczna naszej szkoły zamienienia się w scenę, a na niej odgrywana jest w różnych odsłonach historia, która miała miejsce na ziemi palestyńskiej przeszło 2000 lat temu. W tym roku opowieść o narodzinach Jezusa w bardzo ciekawy i barwny sposób przedstawiła klasa 5a, która do występu przygotowywała się pod okiem naszych katechetów, czyli: pani Sylwii Przybysz i pana Marcina Mareckiego. Przed godz. 15:00, w czwartek, 21 grudnia 2017 roku w sali gimnastycznej zgromadzili się: dyrekcja, emerytowani i obecni pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice, aby obejrzeć tegoroczne jasełka i w ten sposób oficjalnie rozpocząć szkolne bożonarodzeniowe świętowanie. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznych życzeń, które społeczności szkolnej przekazał dyrektor szkoły, pan Wojciech Konarski. Następnie zabrzmiała angielska pieśń: „Deck the halls”, którą w polskiej wersji językowej wykonał chór szkolny pod kierunkiem pana Gracjana Czapiewskiego. Kolęda wprowadziła widzów w opowieść o Herodzie Wielkim i jego niecnych zamiarach wobec nowonarodzonego Władcy; o pastuszkach, którym blask gwiazdy i głos anioła ogłaszały narodziny Jezusa oraz o Trzech Królach, którzy zdążali, wiedzeni gwiazdą do Betlejem, aby oddać pokłon i złożyć drogocenne dary Mesjaszowi. Każda scena przeplatana była odpowiednio dobranymi kolędami i pastorałkami, które swoją treścią dopowiadały narrację jasełek. Wykonywał je – oczywiście – chór szkolny. Swój występ miał także utworzony w tym roku szkolnym zespół flażoletowy. Uczniowie z klas czwartych zgrali pastorałkę pt. „Gdy śliczna Panna”. Była to bardzo udana i miła prezentacja. Dzieci do występu przygotowała pani Hanna Forbot. Wszyscy wykonawcy byli wspaniali - włożyli sporo umiejętności i wysiłku, aby powierzone im zadanie w tym przedstawieniu było wykonane perfekcyjnie i przyniosły widzom niebywałe wrażania estetyczne. Należy podkreślić profesjonalizm, swobodę sceniczną i wspaniałą dykcję aktorów. Na końcu zabrzmiała pastorałka „Bosy pastuszek”, którą w towarzystwie chóru brawurowo wykonała Weronika Siwak.

Dodatkowo świąteczną atmosferę w sali gimnastycznej stworzyła odpowiednio dopasowana dekoracja. Zaprojektowali i wykonali ją: pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie zapewnił pan Jan Szafrański, który od lat pomaga nam w realizacji bożonarodzeniowego przedstawienia. To dzięki panu Janowi nasze przedstawienie co roku nabiera bajkowego charakteru. Za współpracę bardzo dziękujemy. Przygotowaną muzykę i podkłady włączali: Robert Kamiński z klasy 7a i Antoni Gburek z klasy 5c. Całą uroczystość fotograficznie udokumentowała pani Ilona Bukowiecka. Jej dzieło możecie Państwo oglądać pod artykułem. Po jasełkach, w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie opłatkowe dla gości i pracowników szkoły.

Następnego dnia, czyli w piątek, 22 grudnia miało miejsce klasowe świętowanie. W ten dzień uczniowie spotkali się z wychowawcami na wigiliach klasowych, które poprzedziło wspólne kolędowanie w sali gimnastycznej. Uroczystość prowadziła pani Sylwia Przybysz. Pani katechetka przedstawiała historię kolędy, którą później wszyscy wykonali pod przewodnictwem chóru szkolnego. Zaśpiewaliśmy następujące kolędy i pastorałki: „Czas radości”, „Północ już była”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem” i „Bosy pastuszek”.

Po kolędowaniu został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Inspiracje Nadwiślańskie – zabytki, które oglądają Wisłę”, który został ogłoszony w ramach Projektu „Patroni Roku”. Miło nam poinformować, że:

 • I miejsce otrzymał Robert Kamiński z klasy 7a;
 • II miejsce zdobyła Kamila Zbytniewska z klasy 6b;
 • III miejsce przypadło Amelii Just z klasy 4a.

Wyróżnienia otrzymały: uczennica z klasy 4a - Oliwia Charczenko oraz Hanna Kapela z klasy 7a.
Wręczyliśmy także dyplomy oraz nagrody za szczególne zaangażowanie w konkurs dla uczniów klasy 4a, czyli: Julii Bartkowiak, Agaty Jóźwiak, Izabeli Krzemińskiej oraz Wiktora Żydaka.


ZWYCIEZCOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

Szkolne kolędowanie upłynęło w miłej, radosnej i uroczystej atmosferze i tego również na święta Bożego Narodzenia i Nowy 2018 Rok życzymy wszystkim przyjaciołom naszej placówki; niech blask płynący z betlejemskiej stajenki zawsze pomaga nam odszukać dobrą drogę.

 

DSC03793

DSC03792

DSC03795

DSC03803

DSC03806

DSC03811

DSC03814

DSC03824

DSC03821

DSC03829

DSC03825

DSC03831

 

DSC03864

DSC03866

 

DSC03863

DSC03878

 

 

 

WIZYTA W NASZEJ SZKOLE „PANI ZIMY”

 

20171221 081949 

 
Nagie konary drzew liściastych i coraz krótsze dni sygnalizują koniec panowania jesieni. Przed nami najdłuższa noc w roku. 22 grudnia zagości w naszym klimacie i naszych domach zima. Do naszej szkoły przybyła dzień wcześniej, z samego rana, tuż przed Jasełkami. Odziana w białe szaty, przyozdobiona w błyszczące, lodowe sople. We włosach jasnych jak śnieg miała upięty lodowy wianek. W prawej dłoni trzymała srebrną różdżkę roztaczającą wokół mroźny nastrój. Odwiedziła dzieci, aby poczęstować je pysznymi piernikami i przypomnieć, iż niedługo nadejdą najpiękniejsze w roku święta – Święta Bożego Narodzenia. Przedstawiła się wierszem:

„MROŹNYMI WICHRAMI SMAGAM DRZEW GAŁĘZIE,
BIAŁY SZRON ROZRZUCAM NA POLACH WSZĘDZIE,
TWARDYMI LODAMI KUJĘ RZEKI, JEZIORA,
DLA ZWIERZĄT I LUDZI JEST TO TRUDNA PORA.
SOPLE PRZEPIĘKNE ROZWIESZAM POD DACHAMI,
CO JAK DIAMENTY MIENIĄ SIĘ BARWAMI
W PROMIENIACH SŁOŃCA NISKO PŁYNĄCEGO
NAD HORYZONTEM NIEBA WIECZORNEGO.
LIŚCIE Z DRZEW ZRZUCAM BY CHŁODNĄ PORĄ
BYŁY NA ZIEMI DLA ZWIERZĄT OSŁONĄ,
BY ŚWIAT PRZYRODY ODPOCZĄĆ RACZYŁ,
WYCISZYŁ SIĘ, ZAMARŁ I WE ŚNIE ZATRACIŁ”.

W postać Zimy wcieliła się uczennica klasy 7a – Hania Kapela, a pomagały jej dwie wróżki z klasy 4 b – Maja i Julka oraz pani Małgorzata Ulanowska-Dylik.

20171221 081405

20171221 080343

20171221 080922

20171221 081746

20171221 082932

20171221 085311

20171221 090911

20171221 091532

20171221 091636

20171221 092324

20171221 095511

 

 

  

CO SIĘ DZIAŁO W CZASIE PRZEDŚWIĄTECZNYCH WARSZATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ?

 

DSC03739


14 grudnia odbyło się kolejne spotkanie Warsztatów Twórczości Rodzinnej.
Uczestniczyły w nim dzieci z bydgoskich przedszkoli wraz z opiekunami. Tradycyjnie, zajęcia rozpoczęły się na holu III piętra-dzieci i rodzice wzajemnie się powitali, a następnie wszyscy wykonali ćwiczenia relaksacyjne. Te zabawy poprowadziła studentka IV roku UKW – Dominika.
Warsztaty przypadły w czasie przedświątecznym, dlatego tematem przewodnim zajęć plastycznych były ozdoby. Najpierw powstały bombki ze styropianu i ryżu, które na pewno będą piękną dekoracją domów. Potem wszyscy tworzyli aniołki i świąteczne girlandy. To było bardzo mile spędzone popołudnie. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i zapraszamy na kolejne warsztaty w styczniu 2018 roku, na robotykę i zabawy ruchowe Weroniki Sherborne.

 

DSC03709

DSC03711

DSC03717

DSC03720

DSC03722

DSC03725

DSC03727

DSC03728

DSC03729

DSC03732

DSC03733

DSC03734

 

 

 

SUKCESY PLASTYCZNE UCZNIÓW KLASY 1B

 

IMG 20171220 102618

 

W listopadzie i grudniu uczniowie klasy 1b wzięli udział w kilku konkursach plastycznych organizowanych przez inne placówki oświatowe oraz Urząd Miasta Bydgoszczy. Zakończyły się one wielkim sukcesem.

W międzyszkolnym konkursie „Jesienna wyliczanka” Paweł Kamiński zdobył I miejsce, Amelia Ollesz- II miejsce, a Natalia Bonk- wyróżnienie. Wyniki konkursu i prace naszych uczniów może obejrzeć na stronie: KLIKNIJ TUTAJ.

W międzyszkolnym konkursie plastycznym  "W podmorskich głębinach” Natalia Bonk otrzymała wyróżnienie. Wyniki konkursu: KLIKNIJ TUTAJ.

Fotoram.io1

IMG 20171220 095221

20 grudnia 2017 w Ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Świąteczna kartka”. Zadanie polegało na stworzeniu kartki świątecznej która stanie się oficjalną kartką bożonarodzeniową prezydenta Bydgoszczy i przewodniczącego Rady Miasta. Miło poinformować, że Mikołaj Wasielewski zdobył wyróżnienie i odebrał dyplom i nagrodę z rąk Prezydenta Bydgoszczy. Więcej informacji na stronie: KLIKNIJ TUTAJ.


GRATULUJEMY SUKCESÓW I ŻYCZYMY KOLEJNYCH!

 

IMG 20171220 103554

DSC03880

 

 

 

Więcej artykułów…

 1. TWORZĘ PRZEZ CAŁY ROK - OZDOBY BOŻONARODZENIOWE
 2. WARSZTATY FLORYSTYCZNE – „ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE”
 3. MIKOŁAJKOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS PIĄTYCH 2017
 4. ŚWIETLICOWY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2017
 5. "CZEKAMY NA ŚWIĘTA" - KOLEJNE SPOTKANIE "OTWARTEJ SZKOŁY" ZA NAMI!
 6. MIKOŁAJKI 2017 – SZKOLNY CZAS RADOŚCI I SŁODKICH PREZENTÓW…
 7. KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW KLASY 3C
 8. LISTOPADOWE WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ 2017 ZA NAMI
 9. XII MIESIĄC I PRZESTWORZA: TWORZYLIŚMY SWÓJ WŁASNY KOSMOS
 10. AKTYWNIE UCZESTNICZYLIŚMY W MEDICALIACH, CZYLI W DNIACH NAUKI NA CM UMK
 11. 1 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS
 12. OPOWIEŚCI O WIŚLE I STARYM FORDONIE PODSUMOWAŁY PROJEKT "PATRONI ROKU 2017"
 13. ZAWÓD-PRACA-SUKCES - DNI KARIERY 2017
 14. DOKĄD TUPTA NOCĄ JEŻ – MOŻESZ WIEDZIEĆ JEŚLI CHCESZ… - DZIĘKI JEŻOWYM WARSZTATOM 2017
 15. ZAKOŃCZENIE SEZONU KAJAKOWEGO 2017 CWZS ZAWISZA ORAZ „PASOWANIE NA KAJAKARZA”
 16. W ŚWIEŻYCH SOKACH MOC WITAMIN! KOLEJNA AKCJA PROZDROWOTNA ZA NAMI.
 17. SZAFARSKIE ZMAGANIA Z CHOPINEM 2017 ZOSTAŁY ROZSTRZYGNIĘTE!
 18. XI MIESIĄC I X MUZA: PROJEKTUJEMY PLAKATY FILMOWE W MIEJSKIEJ GALERII BWA
 19. WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ W SP 41
 20. ZBIERAMY ODBLASKI W RAMACH AKCJI „RATOWNICY DLA AFRYKI”. POMAGAJMY INNYM I SOBIE!
 21. ODWIEDZINY KLOWNA MIETKA 2017
 22. WEŹ UDZIAŁ W SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM - CZEKAJĄ NAGRODY!
 23. OSTATNIA W TYM ROKU DYSKOTEKA - NIE MOŻE CIĘ NA NIEJ ZABRAKNĄĆ!
 24. WEŹ UDZIAŁ W SZKOLNYM KONKURSIE NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ!
 25. WĘDRÓWKA PRZEZ HISTORIĘ POLSKI W 99. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 26. CZCIMY ŚPIEWEM I MALARSTWEM NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017
 27. LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ZOSTALI NAGRODZENI!
 28. KOLEJNY SUKCES PLASTYCZNY NASZYCH UCZNIÓW
 29. „PROFILAKTYKA URATUJE CI ŻYCIE!” - LISTOPAD MIESIĄCEM PROFILAKTYKI NOWOTWOROWEJ
 30. MOC SUKCESÓW PLASTYCZNYCH KLASY 3C
 31. KOLEJNY PROJEKT ETWINNING ZA NAMI…
 32. LISTOPADOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI I AKCJA MIKOŁAJKOWA
 33. MOBILNE I BEZPIECZNE MIASTECZKO OTWIERA VI EDYCJĘ PROJEKTU OTWARTA SZKOŁA
 34. MEDYCZNA ŚRODA 2017 - WSPÓŁCZESNE OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TRANSPLANTOLOGII...
 35. SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MIEJSKIM KONKURSIE „CZYSTE POWIETRZE = ZDROWIE”
 36. OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE W NASZEJ SZKOLE
 37. MUZYKOTERAPIA W FILHARMONII POMORSKIEJ
 38. HEJŻE! CHYŻO PO SUKCESY!
 39. WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE - ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY!
 40. ROZPOCZYNAMY AKCJĘ PN. "STOP PUSTYM MISKOM - WSPOMÓŻ SCHRONISKO!" 2017
 41. BAL WSZYSTKICH ŚWIETYCH I ANIOŁÓW 2017
 42. PRZYRODNICZY PIĄTEK - WARSZTATY PN. „DRZEWA WOKÓŁ NAS”
 43. ŚWIATOWY SUKCES NASZEJ UCZENNICY!
 44. IV EDYCJA INTERNETOWEGO KONKURSU "MAKS MATEMATYCZNY"
 45. III FESTIWAL ZDROWEGO STYLU ŻYCIA
 46. RUSZYŁA SAMORZĄDOWA AKCJA "SZCZĘŚLIWY NUMEREK" 2017
 47. SUKCES NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE WIEDZY O NATO 2017
 48. CZY TWOJE DZIECKO LUBI TWORZYĆ? ZAPRASZAMY ZATEM NA WTR 2017
 49. UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 2017
 50. ŚLUBUJEMY! – UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA 2017
 51. MEDYCZNA ŚRODA 2017 - TAJNIKI KARDIOLOGII I KARDIOCHIRURGII
 52. OGLASZAMY ZBIÓRKĘ ŻOŁĘDZI I KASZTANÓW!
 53. WARSZTATY PRZYRODNICZE: „PTAKI WOKÓŁ NAS-PRZYRODA CZĘŚCIĄ NAS”.
 54. RADA RODZICÓW OGŁASZA IV EDYCJĘ KONKURSU "NAUCZYCIEL NA SZÓSTKĘ"
 55. WIZYTA GOŚCI PROGRAMU ERASMUS+ ZA NAMI - ZAPRASZAMY NA BLOGA
 56. GRA MIEJSKA "BYDGOSZCZ - BEZ TAJEMNIC"; TAKA JUŻ JEST DLA KLASY 4 A
 57. WIADOMOŚCI MATEMATYCZNE: 1) ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
 58. AKCJE W RAMACH III FESTIWALU ZDROWEGO STYLU ŻYCIA - WARSZTATY KULINARNE
 59. UCZNIOWIE KLASY V B NA WARSZTATACH PN. „GRZYBY WOKÓŁ NAS - PRZYRODA CZĘŚCIĄ NAS”
 60. WIZYTA „PANI JESIEŃ” W NASZEJ SZKOLE
 61. "SPRZĄTANIE ŚWIATA" 2017 WEDŁUG KLASY 4 A I 4 B
 62. WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017/2018
 63. ZOBACZ JAK OBCHODZILIŚMY DZIEŃ KROPKI 2017
 64. VIII BIEG MĘCZEŃSTWA I PAMIĘCI NARODOWEJ NA SZWEDEROWIE
 65. JAK PO RAZ PIERWSZY ZALOGOWAĆ SIĘ DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO?
 66. WIZYTA PARTNERSKA W NASZEJ PLACÓWCE W RAMACH PROJEKTU ERASMUS +
 67. PRZEBIEG AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017" W NASZEJ SZKOLE
 68. ZBIERAJ Z NAMI ZUŻYTE SUROWCE - BATERIE, NAKRĘTKI I MAKULATURĘ
 69. WRZEŚNIOWE SPOTKANIA Z RODZICAMI
 70. UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
 71. OGŁOSZENIE DLA UCZNIÓW O NABORZE DO PROJEKTU "PO CO? DLACZEGO? JAK?"
 72. PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018
 73. ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2017/2018
 74. WAKACJE CZAS ZACZYNAĆ!
 75. PODSUMOWANIE I UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
 76. WARSZTATY WIŚLANE NA ZAPROSZENIE STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW STAREGO FORDONU
 77. OTRZYMALIŚMY KOLEJNY CERTYFIKAT I PODZIĘKOWANIE
 78. INNOWACJE W RAMACH PILOTAŻOWEGO WDRAŻANIA NAUKI PROGRAMOWANIA
 79. PODSUMOWANIE ZBIÓRKI BATERII W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
 80. NABÓR DLA NAUCZYCIELI W RAMACH PROJEKTU „PO CO? DLACZEGO? JAK?"
 81. UWAGA! PREZENTUJEMY PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI REKRUTACYJNEJ ERASMUS+
 82. DZIEŃ PUSTEJ KLASY 2017 - SKORZYSTALIŚMY Z ZAPROSZENIA OD PRZYRODY!
 83. NASI UCZNIOWIE LAURATAMI KONKURSU PN. "MÓJ INNOWACYJNY WYNALAZEK"
 84. SUKCESY POLONISTYCZNE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH
 85. WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU YOUNG MASTER OF ENGLISH
 86. NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI SAMORZĄDOWEGO KONKURSU PN. "LIDER KREATYWNOŚCI"
 87. CO SIĘ DZIAŁO W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA 2017 W NASZEJ SZKOLE?
 88. POZNALIŚMY JUŻ NAJPIĘKNIEJSZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
 89. KONKURSY ZORGANIZOWANE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KOTA ZOSTAŁY ROZSTRZYGNIĘTE!
 90. „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” RÓWNIEŻ NA BOISKU SZKOLNYM
 91. ZAJĘCIA OTWARTE UCZNIÓW KLASY 2C Z AKTYWNYM UCZESTNICTWEM RODZICÓW
 92. SZKATUŁKA DLA MAMY - UCZNIOWIE NA WARSZTATACH DECOUPAGE W MDK NR 2
 93. SPOTKANIE OTWARTEJ SZKOŁY – MAJ 2017 ROK
 94. CO ROBILIŚMY NA MAJOWYCH WARSZTATACH TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ?
 95. NASZE UCZENNICE LAUREATKAMI MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO!
 96. SUKCESY MATEMATYCZNE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
 97. UCZYMY SIĘ NIE TYLKO W SZKOLE – WYCIECZKA DO TORUNIA
 98. UWAGA! EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2017
 99. NASZA SZKOŁA UZYSKAŁA DYPLOM W RAMACH PROGRAMU „SZKOŁY UCZĄCEJ SIĘ”
 100. 8 MAJA – ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ
 101. WARSZTATY TWÓRCZOŚCI RODZINNEJ
 102. JAK ZROBIĆ ROBOTA? ODPOWIEDŹ UZYSKALIŚMY NA ZAJĘCIACH Z ROBOTYKI
 103. RECYTATORSKI SUKCES UCZENNICY Z KLASY 3D
 104. MAMY SIĘ CZYM POCHWALIĆ – SUKCES W KONKURSIE „MAŁA LIGA ZADANIOWA”
 105. „PIĘKNO DRZEMIĄCE W WULKANACH” – PROJEKT PLASTYCZNO-GEOGRAFICZNY
 106. UCZCILIŚMY 226. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
 107. POZNALIŚMY JUŻ LAUREATÓW XVIII BYDGOSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
 108. SUKCES W KONKURSIE "BYDGOSZCZ – KANAŁ BYDGOSKI WCZORAJ I DZIŚ"
 109. UWAGA! RUSZA REKRUTACJA DO KLAS SPORTOWYCH!
 110. SZKOLNE KOŁO NAUKOWE NA WARSZTATACH "KOLOROWA CHEMIA" W ZSCH
 111. REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018
 112. AKCJA „KREDKI DLA AFRYKI” W NASZEJ SZKOLE JEST CHWILOWO ZAKOŃCZONA, RÓWNOCZESNY POCZĄTEK NOWEJ ZBIÓRKI…
 113. DZIECKO NA WARSZTAT – KWIECIEŃ I KWIATY - ZAJĘCIA W GALERII MIEJSKIEJ BWA
 114. WEŹ UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ „W DARZE SERCA – DZIECI DZIECIOM”
 115. VII EDYCJA RODZINNEGO KONKURSU KULINARNEGO