WIOSNA NIE TYLKO W NASZEJ SZKOLE, ALE I W EUROPIE!

DSCN1507

Czemu nie? Ilu z Was wie, że w skład Unii Europejskiej wchodzi 28 państw, a najmniejszym państwem członkowskim jest Malta? Z tymi i podobnymi zagadnieniami musieli zmierzyć się, w środę, 21 marca 2018 roku uczniowie klas IV-VII, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Okazało się, że ich wiedza na ten temat jest naprawdę obszerna, ponieważ pierwszy etap konkursu zakończył się remisem, a więc trzeba było rozegrać kolejną rundę. Wtedy wyniki były już jasne. I tak jury przyznało:

- na poziomie klas IV-V:
I miejsce – klasa 5b,
II miejsce – klasa 5a,
III miejsce – klasa 4a.

- na poziomie klas VI-VII:
I miejsce – klasa 7a,
II miejsce – klasa 7c,
III miejsce – klasa 6a.

Ciekawym urozmaiceniem konkursu była dyskusja na temat EuroWeeka, obozu szkoleniowego, w którym uczestniczyło w marcu 14. uczniów naszej szkoły. Uczestnicy obozu zaprezentowali efekty swojej pracy podczas warsztatów, a filmik przygotowany przez Hannę Kapelę niesamowicie trafnie oddał atmosferę tam panującą. Za co ogromnie dziękujemy, Haniu!

ZWYCIĘZCOM KONKURSU GRATULUJEMY! Mamy także nadzieję, że nasza opowieść o ciekawej przygodzie z EuroWeek zachęci Was do udziału w tego typu szkoleniach w przyszłym roku… Zapisy ruszają we wrześniu.

DSCN1492

DSCN1495