SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

logo

pko sko 950x200 male

 

 

 

KOLĘDOWANIA NADSZEDŁ CZAS… - JASEŁKA 2016

 

DSC01875

„W ten świąteczny dzień niech Was błogosławi Bóg,
niech da szczęście by znów każdy cieszyć się mógł!”

Tradycją naszej szkoły są coroczne JASEŁKA przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku; w środę, 21 grudnia 2016 roku o godzinie 15.30 w sali gimnastycznej zebrali się: dyrekcja, emerytowani i obecni pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Do nich i małego Jezuska przybyli pasterze oraz tak honorowi goście jak trzej mędrcy, którzy złożyli Dzieciątku pokłon i dary. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, Heroda, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, śpiewaków, solistów, instrumentalistów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także sposobność zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń od dyrekcji szkoły. Pan dyrektor Wojciech Konarski wyraził również wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację przedstawienia bożonarodzeniowego. Podziękowanie skierował do artystów ich i opiekunów, czyli uczniów z klasy 2d oraz pani Kingi Mastalerskiej-Paczkowskiej i pani Gabrieli Grzesińkiej. Pan dyrektor podkreślił, że: "Godna podziwu była gra aktorska, ilość zapamiętanego tekstu i bogate stroje małych artystów". Wyrazy uznania, za piękny i tworzący atmosferę śpiew, usłyszeli chórzyści oraz solistki: Weronika Siwak z klasy 4a za piękne solo w kolędzie pt. „Kolędowania nadszedł czas” oraz Vanessa Frydrich z klasy 3a i Martyna Netka z klasy 6b za solowe partie w kolędzie „Wśród nocnej ciszy”. Śpiewaków do występu przygotował pan Gracjan Czapiewski. Podziękowanie należy się także instrumentalistom z klasy 3c, którzy zagrali na flażoletach i zaśpiewali kolędę "Mizerna cicha"oraz pani Hannie Forbot, dzięki której z saksofonu popłynęła jedna z najsłynniejszych kolęd, czyli "Cicha noc". Klasę 3c do występu przygotowała pani Małgorzata Merska, za co bardzo jej dziękujemy. 

Świąteczną atmosferę w sali gimnastycznej stworzyła odpowiednio dopasowana dekoracja, którą zaprojektowali i wykonali: pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie zapewnił pan Jan Szafrański, który od lat pomaga nam w realizacji bożonarodzeniowego przedstawienia. Przygotowaną muzykę i podkłady włączali: Patryk Wasielewski i Robert Kamiński z klasy 6a. Całą uroczystość fotograficznie udokumentowała pani Ilona Bukowiecka. Jej dzieło możecie Państwo oglądać pod artykułem.
Po jasełkach, w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie opłatkowe dla gości i pracowników szkoły.

 

DSC01866

DSC01869

DSC01876

DSC01878

DSC01886

DSC01888

DSC01890

DSC01893

DSC01898

 

Następnego dnia, czyli w czwartek, 22 grudnia br. miało miejsce klasowe świętowanie. W ten dzień uczniowie spotkali się z wychowawcami na wigiliach klasowych, które poprzedziło wspólne kolędowanie w sali gimnastycznej. Uroczystość prowadziły: Hanna Kapela i Sara Charczenko z klasy 6a. Dziewczyny przedstawiały historię kolędy, którą później wszyscy wykonali pod przewodnictwem chóru szkolnego. Zaśpiewaliśmy następujące kolędy i pastorałki: „Kolędowania nadszedł czas”, „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Przybieżeli do Betlejem” i „Bosy pastuszek”. Był i występ solistyczny. Pastorałkę pt. „Aniołek najładniejszy” zaśpiewała Katarzyna Czerwińska z klasy 2c. Końcowym, miłym akcentem spotkania był walc angielski, który zatańczyła klasa 4a. Uczniów do występu przygotował pan Tomasz Jabłoński.

Było miło, świątecznie i uroczyście... i tego również na święta Bożego Narodzenia i Nowy 2017 Rok życzymy wszystkim przyjaciołom naszej placówki; niech blask płynący z betlejemskiej stajenki zawsze pomaga nam odszukać dobrą drogę.

 

DSC01924

DSC01916

DSC01919

DSC01922

DSC01925