KOLEJNA EDYCJA KONKURSU „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI” ROZPOCZĘTA

SZKOLNYKOLEGA Z MISJI

W tym roku szkolnym społeczność naszej szkoły kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. Hasło wiodące tegorocznej edycji brzmi: „Wszyscy jesteśmy uczniami – misjonarzami”.

Realizując konkursowe zadania zamierzamy:

• przeprowadzić zbiórkę zabawek dla dzieci, którymi opiekują się polscy misjonarze w misyjnych przedszkolach na Madagaskarze,
  • zorganizować festyny świąteczne z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy,
    a pozyskane fundusze przekazać na potrzeby konkretnego ośrodka misyjnego, wskazanego przez ogólnopolskiego organizatora konkursu,
  • zorganizować konkursy literackie i plastyczne o tematyce misyjnej,
  • zebrać pomoce szkolne dla mieszkańców Afryki i przekazać je fundacji „Assante”.

Zapraszamy wszystkich - uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły do współpracy.

w imieniu organizatorów: Beata Nowicka