ZBIÓRKA ZABAWEK NA MISJE ZAKOŃCZONA WIELKIM SUKCESEM!

IMG 20150923 092511

W ramach tegorocznej realizacji projektu „Mój szkolny kolega z misji” społeczność naszej szkoły przystąpiła do zbiórki zabawek na rzecz dzieci na misjach. Jak nietrudno się domyślić, zabawki to ostatni artykuł, który jest niezbędny do życia. Goszczący latem na urlopie w bydgoskiej bazylice ksiądz Marek Maszkowski wyraził jednak nadzieję, że może bydgoszczanie pomogą mu ubogacić wyposażenie kilku malgaskich przedszkoli i przywołać radosny uśmiech na twarze dzieci. Przeprowadzona we wrześniu i październiku w naszej szkole zbiórka zabawek przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Setki pluszaków, lalek, samochodzików, układanek, a nawet grzechotek - słowem wszystko, co ucieszy dzieci w każdym wieku, trafiło najpierw do czternastu dużych worów, a potem zostało przekazane misjonarzom z bydgoskiej bazyliki, którzy postanowili pokryć koszty wysyłki darów. W samym pakowaniu „skarbów” bardzo pomagali uczniowie z klas szóstych, członkowie Samorządu Szkolnego, pani Agnieszka Wyczling – przewodnicząca Rady Rodziców, a przewiezienie takiej „góry” zabawek było możliwe dzięki ścisłej współpracy nauczycieli, niezawodnych rodziców i samych dzieci. Zakrystia kościelna została dosłownie zarzucona workami, księża podjęli więc szybką decyzję, że część podarowanych zabawek trafi też na misję do Beninu.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy, zwłaszcza tym, którzy oddali swe ukochane maskotki, te z którymi nie rozstawali się od wczesnego dzieciństwa i te które bardzo kochali (a takich skarbów było sporo). Na kolejnym apelu podziękujemy Wam osobiście, wręczając dyplomy i drobne upominki.

W imieniu wszystkich organizatorów akcji: Beata Nowicka