SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

 

 

Wzorem lat ubiegłych obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Święto Pluszowego Misia. 25 listopada 2013 roku, odwiedziły bibliotekę dzieci z klas 0 oraz pierwszych naszej szkoły, przynosząc swoje ulubione pluszowe misie. Zajęcia w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom miały na celu zapoznanie z historią Święta Pluszowego Misia i posłuchaniu fragmentów bajek.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w
języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
Literatura dziecięca przytacza wiele przygód znanych misiów np. Miś Uszatek, Miś Paddington czy Kubuś Puchatek. Ich przygody są doskonale dzieciom znane.