SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

ZBIERAMY ODBLASKI W RAMACH AKCJI „RATOWNICY DLA AFRYKI”. POMAGAJMY INNYM I SOBIE!

 odblaski 2017 - baner

W krajach leżących w okolicach równika już około godziny 18 zapada zmrok. Właśnie wtedy dzieci wracają ze szkoły lub pracy (dorabiają po lekcjach, żeby pomóc rodzicom opłacić swoją naukę). Muszą iść po ulicy, bo w tym afrykańskim kraju nie ma chodników. Dla kierowców dzieci są zupełnie niewidoczne. Wiele z nich ulega wypadkom, a nawet ginie pod kołami samochodów.

Okoliczności, o których napisaliśmy wyżej oraz szczera i niegasnąca chęć pomocy innym przez naszych uczniów, rodziców i nauczycieli spowodowała, że zgłosiliśmy chęć udziału w akcji „RATOWNICY DLA AFRYKI” i tym samym dołączamy do kilku szkół z naszego regionu, które podarowały już około 1500 odblasków dla dzieci z Ghany.
Mamy nadzieję, że również nasza szkoła stanie na wysokości zadania i będzie szczycić się sporą ilością zabranych odblasków różnego typu m.in.: opasek, zawieszek, breloczków czy kamizelek odblaskowych mniejszych rozmiarów, które już od czwartku, 2 listopada 2017 roku do końca roku kalendarzowego będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanego pojemnika, który będzie znajdował się na parterze szkoły. O szczegółach akcji informują plakaty umieszczone w szkole, który zostały przygotowane przez panią Hannę Hanasz i jej synów: Roberta - ucznia klasy 7a oraz Pawła, który uczęszcza do klasy 1b.

Włączenie się w akcję będzie miało wymierne korzyści dla naszej szkoły. Organizatorzy akcji „Ratownicy dla Afryki” współpracują z Fundacją Care Unit Foundation, która organizuje specjalne zajęcia w szkołach. Najmłodsi uczą się na nich podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Do dzieci trafiają razem odblaski i wiedza. Dzięki nim będą lepiej widoczne i bezpieczne.


PODARUJ ODBLASK I BEZPIECZNĄ DROGĘ DO DOMU!
Samorząd Uczniowski z opiekunem
oraz Rada Rodziców naszej szkoły.

 

 

OFICJALNA STRONA PROJEKTU "RATOWNICY DLA AFRYKI" 

OBEJRZYJ SPOT ZESPOŁU SZKÓŁ MENEDŻERSKICH W ŚWIECIU,
KTÓRY PROSTO I KRÓTKO WYTŁUMACZY, DLACZEGO ZBIERAMY ODBLASKI.

 

 DSC03321

DSC03319

Fot.: Nasz ZBIERACZ ODBLASKÓW, który znajduje się na parterze, naprzeciwko głównego wejścia do szkoły.