SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

KLASA 1 B WZIĘŁA UDZIAŁ W GRZE TERENOWEJ PN. EKSPEDYCJA SMAKÓW

 

DSC04511

21 maja klasa 1b wyruszyła na EKSPEDYCJĘ SMAKÓW do sklepu Tesco. Ekspedycja to lekcja w formie gry terenowej, w ramach programu „Od uprawy do potrawy”.  Zajęcia zostały przygotowane przez metodyków Fundacji „Szkoła na Widelcu” – ekspertów w dziedzinie edukacji żywieniowej dzieci.

Nasza przygoda rozpoczęła się przy Punkcie Obsługi Klienta. Antek przez mikrofon przeczytał wiersz o zdrowym jedzeniu. Potem dzieci wspólnie układały rozsypankę, aby dowiedzieć się od którego stoiska rozpocznę wyprawę. Bez problemu ułożyły wyraz „Warzywa”. Tam mogliśmy zobaczyć, dotknąć, posmakować znane i mniej znane warzywa. W tym miejscu, po raz pierwszy, dzieci poszukiwały naklejek. Odwiedziliśmy jeszcze stanowiska z owocami, przyprawami, bakaliami, produktami zbożowymi. Dzieci zdobyły wiedzę o pochodzeniu produktów i ich sezonowości (w przypadku warzyw i owoców. Uczniowie mieli możliwość spróbowania m.in.: selera naciowego, kiełków rzeżuchy, orzechów pinii, makadamia, dzięki czemu poznali nowe smaki. Dowiedzieli się jaką drogę muszą przebyć niektóre owoce, by znaleźć się w naszych sklepach. Uczniowie biorący udział w wyprawie dowiedzieli się co oznacza każda cyfra i na co należy zwracać uwagę przy wyborze jaj w sklepie. Na koniec Ekspedycji Smaków przygotowali zdrowe śniadanie– jogurt naturalny z owocami i bakaliami. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał książeczkę edukacyjną.
Wyprawa bardzo się dzieciom podobała. W ciekawy i przystępny sposób zdobywały umiejętności potrzebne w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.

 

DSC04502

DSC04504

DSC04505

DSC04507

DSC04508

DSC04510

DSC04512

DSC04513

DSC04515

DSC04501