SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKOWYCH AKCJI I KONKURSÓW DLA NASZYCH PUPILI

 

DSC01662

 

Październik był miesiącem dobroci dla zwierzaków. W tym czasie przypadał także Dzień Kundelka. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaprezentowali swoje czworonogi na plakatach na holu III piętra. Przedstawione zostały zarówno kundelki, jak i psy rasowe. Już po kilku zdaniach o pupilu i zdjęciach, można było się przekonać, jak bardzo właściciele kochają swoje psy, a psy swoich właścicieli. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się prezentacja pana Gracjana Czapiewskiego z Jego chow-chowem. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

 

DSC01663

DSC01665

DSC01664

DSC01666

DSC01667


Dzień apeli z okazji Narodowego Święta Niepodległości stał się okazją do wręczenia nagród naszym uczniom za okazane serce zwierzętom. Hanna Kapela rozstrzygnęła dwa październikowe konkursy samorządowe, tj.: na zbiórkę karmy dla zwierząt w ramach akcji "Październik – miesiącem dobroci dla zwierząt" oraz na najciekawszy strój z okazji Halloween. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego podziękowała wszystkim klasom, które włączyły się w zbiórkę karmy dla bydgoskiego schroniska dla zwierząt i poinformowała, że w tym roku zebraliśmy 230 kg. To kolejny sukces, który sprawi, że zima stanie się znośniejsza dla naszych pupili.
Zwycięzców konkursów przedstawił pan dyrektor, Wojciech Konarski, który również wręczył upominki. Nagrodziliśmy dyplomami i tytułem klasy przyjaznej zwierzętom oraz upominkami te klasy, które zebrały najwięcej zwierzęcego pożywienia. Zwycięzcami zostały: KLASA 2e, która zebrała przeszło 35 kg karmy(!), ZERÓWKA, która oprócz 25 kg karmy, zgromadziła kilkanaście koców i zabawek dla zwierząt. Nagrodzona została również KLASA 3b, która zgromadziła 27,5 kg karmy. W grupie starszej zwyciężyła KLASA 4c. Uczniowie tej klasy po raz drugi zgromadzili rekordową ilość karmy. W tym roku 60 kg(!). Podziękowanie i upominki otrzymał również Szymon Owczarczak z klasy 6c, który dostarczył 10 kg psiej karmy. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom dziękujemy za udział w tym dobroczynnym konkursie. 

 

DSC01811

DSC01813

DSC01839