SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

logo

pko sko 950x200 male

 

 

 

PADEREWSKI NA SZÓSTKĘ – FINAŁ ZMAGAŃ MUZYCZNYCH ZA NAMI

Paderewski2016 

Stało się tradycją, że uczniowie naszej szkoły z powodzeniem biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Muzycznym „Kompozytor – życie i twórczość”, organizowanym przez Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy, jak i Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. Finał tegorocznego konkursu, którego bohaterem był Ignacy Jan Paderewski, odbył się w poniedziałek, 6 czerwca 2016 roku w bydgoskiej Instytucji Muzycznej. O godzinie 9.00 w sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej wypełniła się przeszło 50. finalistami i ich nauczycielami z różnych stron naszego województwa. W konkursowe szranki stanęło dwoje uczniów z naszej szkoły, tj.: Julia Wyczling z klasy VI a i Maciej Szymczak z klasy VI c.
Tradycyjnie konkurs składał się z trzech etapów. Dwa pierwsze odbywały się w szkole, a była to część teoretyczna i słuchowa. Po bezbłędnym rozwiązaniu testu teoretycznego i słuchowego, wyłonieni uczniowie uczestniczyli w finale. Konkurs finałowy składał się także z trzech części:  słuchowej, krzyżówki i serii szczegółowych pytań teoretycznych. Utwory konkursowe wykonywane były na żywo, w  ramach koncertu przez specjalnie zaproszonych na tę okoliczność artystów. Usłyszeliśmy, a uczniowie musieli rozpoznać, siedem z dwunastu konkursowych utworów Paderewskiego nadesłanych przez organizatora. Były to następujące kompozycje:

1. Menuet G-dur op. 14 nr 1
2. Pieśń: Piosnka dudarza op. 18
3.
Legenda As-dur op. 16 nr 1
4. Symfonia h-moll op. 24, cz. 3
5. Chant d`amour op. 10 nr 2
6.
Pieśń: Szumi w gaju brzezina op. 7
7. Symfonia h-moll op. 24, cz. 1

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z wykładowców Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i z organizatorów, powołana przez Dyrektora Filharmonii Pomorskiej, pana Macieja Puto, który na początku spotkania przywitał uczestników konkursu. W swoim przemówieniu wspomniał również o najważniejszych dokonaniach Patrona Filharmonii Pomorskiej, robiąc uczniom powtórkę przez finałową rozgrywką.

Miło nam poinformować, że MACIEJ SZYMCZAK został finalistą konkursu, a JULIA WYCZLING zdobyła TRZECIĄ NAGRODĘ w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE MUZYCZNYM IGNACY JAN PADEREWSKI – ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ”. Laureatka otrzymała dyplom oraz kilka atrakcyjnych nagród rzeczowych, a oboje uczniowie - satysfakcję oraz – co najważniejsze – wiedzę o życiu i twórczości największego polityka wśród kompozytorów i najwspanialszego kompozytora pośród polityków. Jury pogratulowało nauczycielom wysokiego przygotowania uczestników oraz ambitnych i zdolnych uczniów.

 

MY RÓWNIEŻ PRZYŁĄCZAMY SIĘ DO GRATULACJI I ŻYCZYMY NASZYM
ZWYCIĘZCOM DALSZYCH SUKCESÓW NA WSZELKIM POLU NAUKI I SZTUKI.

 


paderewski-Julia - dyplom 

 20160606 095307

20160606 095723

20160606 095706

20160606 091450

20160606 095322

20160606 103254