SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „BIEG TERENOWY Z ZADANIAMI – PARK NAD STARYM KANAŁEM”

 

 

W czwartek, 10 października 2013 roku Julka Wyczling z klasy IVa i Maciek Szymczak z klasy IVc wzięli udział w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym „Bieg terenowy z zadaniami – Park nad Starym Kanałem”. Niezwykłość tego konkursu polegała na tym, że część zadań uczestnicy wykonywali w terenie, w pięknym parku rozciągającym się po obu stronach Kanału Bydgoskiego. Między innymi należało zebrać liście określonych gatunków drzew, oszacować szerokość Kanału Bydgoskiego, wyznaczyć kierunki świata… W sali przyrodniczej zaś rozpoznawali gatunki ptaków i drzew na podstawie zdjęć, a także wykonywali preparaty mikroskopowe i … podglądali życie w kropli wody pochodzącej z kanału. W czasie oczekiwania na wyniki wszystkie zespoły świetnie się bawiły badając czystość wody z Kanału Bydgoskiego za pomocą specjalnych zestawów służących do tego celu. Ostateczny wynik zadowolił - IV miejsce- zadowolił uczestników. W nagrodę otrzymali zestaw upominkowy z … rośliną drapieżną.
Tak więc wszystkie muszki, muchy i komary unikajcie pokoików Julki i Maćka.