SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 2017

 

 Publikacja1

Święto Edukacji Narodowej, to dzień w którym wspominamy, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa szkoła. Stało się więc tradycją, że obchody DNIA EDUKACJI NARODOWEJ w naszej placówce są wyjątkowe. Pieczołowicie przygotowywana akademia odbyła się w piątek, 13 października 2017 roku w sali gimnastycznej. Przed godziną 14.00 sala zapełniła się pracownikami szkoły, rodzicami oraz uczniami. Wśród zaszczytnych gości byli emerytowani dyrektorzy i nauczyciele oraz dawni pracownicy administracji i obsługi naszej placówki.

Część artystyczną spotkania tworzyła klasa 4 c wraz z panią Hanną Forbot. Zobaczyliśmy tańce, które zostały zaprezentowane przez klasę 5 a i parę z Uczniowskiego Klubu Sportowego Bailamos. Do tanecznych występów uczniów przygotowali: pani Karolina Linowska i pan Tomasz Jabłoński. Tradycyjnie swój występ miał również chór szkolny, który do występu przygotował pan Gracjan Czapiewski. Wiersze o nauczycielach dla nauczycieli recytowali: Karolina Ratusińska i Bartosz Synakiewicz. Nowym akcentem uroczystości był występ zespołu muzycznego złożonego z rodziców naszych uczniów oraz zaproszonych gości. Piosenkę z zespołem wykonała Lena Lyczmańska, uczennica klasy 3 a. Uroczystość profesjonalnie i pięknie prowadziła pani Maja Grabowicz - mama Oliwiera, ucznia klasy 4  c.
Po prezentacjach artystycznych naszedł czas na nagrody i wyróżnienia dla pracowników szkoły. W tym roku Kapituła Słonecznego Orderu uhonorowała odznaczeniem panią Hannę Forbot, nauczycielkę informatyki i muzyki, którą uczniowie, w tajnym głosowaniu, uznali za najbardziej lubianego nauczyciela. Gratulujemy! Pan Marcin Hankiewicz, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców, w imieniu własnym i rodziców uczniów naszej szkoły, złożył pracownikom placówki życzenia oraz odczytał wyniki przeprowadzonego konkursu. Rodzice wybrali najbardziej oddanego uczniom, sympatycznego i sprawiedliwego pedagoga. Nauczycielem na szóstkę 2017 roku została pani Hanna Matuszewska. Serdecznie gratulujemy tego zaszczytnego tytułu!

Po części artystycznej głos zabrał pan dyrektor, Wojciech Konarski, który - wraz z panią wicedyrektor Hanną Matuszewską - złożył życzenia i wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się w pracy Nauczycielom i Pracownikom administracji i obsługi. Później przyszedł czas na prezenty od uczniów naszej szkoły. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Hanna Kapela złożyła serdeczne życzenia pracownikom szkoły, a następnie pozostali członkowie samorządu wręczyli własnoręcznie przygotowane, praktyczne i piękne zakładki w kształcie kredek i ołówków. Po uroczystości w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie gości i pracowników szkoły przy kawie w świetlicy, które przygotowały nasze wspaniałe Panie, które pracują w szkolnej stołówce.

Całość występów i wystąpień dopełniała dekoracja stworzona przez panią Alicję Essuman–Mensah i pana Gracjana Czapiewskiego. Nad nagłośnieniem czuwała pani Hanna Forbot oraz Robert z klasy 7 a. Tradycyjnie dokumentowaniem uroczystości, poprzez robienie pięknych zdjęć, które można obejrzeć pod tekstem, zajęła się pani Ilona Bukowiecka. Sale gimnastyczną do akademii przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była pokazem wzorowej współpracy między wieloma grupami naszej placówki. Przebiegła ona w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a efekty uroczystości spełniły zamierzone cele organizatorów.

 

DSC03076

DSC03078

DSC03081

DSC03082

DSC03096

DSC03088

DSC03102

DSC03103

DSC03104

DSC03110

DSC03113

DSC03117

DSC03126

DSC03128

DSC03151

DSC03153

DSC03162

DSC03166

DSC03167