SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

”Z NARODZENIA PANA DZIEŃ DZIŚ WESOŁY” – KOLĘDOWANIE 2018

 

 20181219 155832

 

Niecodzienna sceneria za oknem, miasto przyprószone śniegiem, a w środku pięknie oświetlona i udekorowana scena. Okoliczności wspaniałe, aby rozpocząć niezapomniane przedstawienie świąteczne. Podniosły nastrój towarzyszył wszystkim zgromadzonym późnym czwartkowym popołudniem w naszej szkole, dyrekcji szkoły, emerytowanym dyrektorom i nauczycielom, księdzu dziekanowi Andrzejowi Kłosińskiemu, kadrze pedagogicznej, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom . Jasełka Bożonarodzeniowe, to szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia, który powoduje, że ta uroczystość ma zawsze swój nastrojowy charakter, jest inna niż pozostałe, dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. W cieniu choinki pojawiły się biblijne postacie związane z przyjściem Boga na świat. Tuż obok nich oglądaliśmy ludzi ze współczesnego świata – harcerzy, dzieci, redaktora gazety polonijnej. Scenariusz tegorocznych jasełek, obrazował zdeterminowaną walkę trzech postaci symbolizujących zło, które to za wszelką cenę chciały odwrócić bieg historii sprzed dwóch tysięcy lat. Ostatecznie trzej królowie składając dary nowonarodzonemu, ogłosili cud tej nocy. Słowa narratora zakończyły to piękne przedstawienie:” Niech w to Boże Narodzenie w każdym sercu się narodzi wiara, miłość i nadzieja. Pokój ludziom dobrej woli”. To była bardzo mądra i głęboka część artystyczna, skłaniała do refleksji i zatrzymania się na chwilę w tym, „zabieganym” świecie. Wspaniałą grę aktorską z przyjemnością obejrzeliśmy w wykonaniu uczniów klasy 6a. Przygotowania do jasełek koordynowały panie Beata Leśniewska i Sylwia Przybysz we współpracy z kółkiem teatralnym pani Weroniki Grudzkiej. Nie zabrakło przepięknie wykonanych kolęd i przez nasz szkolny chór pod kierownictwem pana Gracjana Czapiewskiego. Kolęda „Cicha noc”. która w tym roku obchodzi swoją dwusetną rocznicę powstania, zabrzmiała w doskonałych indywidualnych wykonaniach dwóch uczniów – Weroniki Siwak i Jakuba Kluzy, uczniów klasy 6a. Niezapomniane wrażenia artystyczne nagrodzone zostały gromkimi brawami. Całości wrażeń artystycznych tego popołudnia dopełnił wspaniały występ kółka flażoletów prowadzonego przez panią Hannę Forbot.

Dyrektor szkoły pan Wojciech Konarski w ciepłych słowach podziękował zgromadzonym przybyłym gościom. Słowa podziękowań skierował również do występujących artystów oraz do przygotowujących jasełka katechetów. Dekoracje to zasługa pani Alicji Essuman-Mensah i pana Gracjana Czapiewskiego. Za przygotowanie profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia wyrazy szczególnego uznania skierowano do pana Jana Szafrańskiego, który co roku poświęca nam swój cenny czas i służy pomocą. Z panem Janem przy obsłudze multimediów współpracowali – Antoni Gburek i nasz absolwent Adam Gburek. Zdjęcia dokumentujące przebieg wydarzenia wykonywała pani Ilona Bukowiecka.

Nieubłaganie nadszedł czas zakończenia tego nastrojowego świętowania. Niezwykle miło było nam usłyszeć serdeczne życzenia świąteczno – noworoczne od dyrekcji szkoły, pana Wojciecha Konarskiego i pani Hanny Matuszewskiej. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie opłatkowe dla gości i pracowników szkoły.

 

20181219 155822

DSC06028

DSC06033

DSC06037

DSC06040

DSC06042

DSC06049

DSC06051

DSC06052

DSC06053

DSC06054

DSC06055

DSC06056

DSC06059

DSC06061

DSC06062

DSC06067

DSC06070

DSC06069

 

Piątek przed Bożym Narodzeniem to w naszej szkole dzień szczególnie podniosły i zarazem radosny. Biały opłatek, którym dzieliliśmy się w klasach, to namiastka prawdziwej wigilii. W tym dniu czuliśmy się wszyscy bliżej siebie, bardzo szczęśliwi że możemy wspólnie świętować, składać sobie życzenia, zapomnieć o troskach.

Wyjątkowo piękną tradycją, związana z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia, która wpisała się w obraz naszej szkoły, jest wspólne kolędowanie. Sala gimnastyczna zapełniła się uczniami i rozpoczął się koncert kolęd i pastorałek. Nauczyciel religii pan Marcin Marecki gorąco zaprosił wszystkich, nie tylko do słuchania tych pięknych utworów, lecz przede wszystkim do wspólnego śpiewania, kolędowania przepełnionego ciepłem i radością. Tak też się stało, również przy nieocenionym zaangażowaniu uczniów klasy 8a, prowadzących wspólne kolędowanie, Hanny Kapeli i Roberta Kamińskiego, którzy uwrażliwiali nas na piękno i wymowę kolęd. W tym szczególnym dniu, chór „anielski” naszej szkoły przygotowany i prowadzony przez pana Gracjana Czapiewskiego wykonał kolędy: „Z narodzenia Pana”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Gore gwiazdka”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”. „Cichą noc” wykonał Jakub Kluza z klasy 6a, którego solistyczny debiut został nagrodzony gromkimi brawami.

Po kolędowaniu został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „UBIERZ SZKOLNĄ CHOINKĘ”, którego zadaniem głównym było stworzenie recyklingowej ozdoby świątecznej. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski naszej szkoły, a nagrody ufundowała Rada Rodziców naszej placówki. Bardzo dziękujemy za owocną współpracę i wsparcie!

Na konkurs wpłynęły 44 prace, która zdobią tegoroczną szkolną choinkę. Jury, w którego skład wchodziło sześć osób, tj.: para uczniów, dwoje nauczycieli i dwie mamy - przedstawicielki Rady Rodziców, postanowiło nagrodzić 11. uczniów, w dwóch kategoriach: klas młodszych i klas starszych.

Miło nam poinformować, że w kategorii klas 0-3:

  • 1. miejsce otrzymał Tymon Wojcieszak z klasy 2a;
  • 2. miejsce zdobył Konrad Ligowski z Zerówki;
  • 3. miejsce przypadło Piotrowi Gburkowi z klasy 3b.
  • Wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy 2b: Paweł Kamiński i Mikołaj Wasielewski.

W kategorii klas 4-8:

  • 1. miejsce ex aequo otrzymały uczennice klasy 4c: Paulina Bolińska i Lena Kilichowska;
  • 2. miejsce zdobył Antoni Gburek z klasy 6c;
  • 3. miejsce ex aequo przypadło siostrom: Lenie Bartkowiak, uczennicy klasy 4a i Julii Bartkowiak z klasy 5a;
  • Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Borowiak z klasy 5a oraz Eryk Baczyński z klasy 5b.


ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY
I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie i pragniemy złożyć Wam ciepłe i serdeczne życzenia, by w domach Waszych gościły miłość, życzliwość i nadzieja. Niech światło choinki, symbolu radości z narodzenia Jezusa, oświetla zawsze Wasze życie i pozwala odnaleźć właściwa drogę. Niech w Nowym Roku 2019 wszystko nas łączy, zbliża ku sobie dla dobra nas wszystkich.

 

 DSC06082

DSC06088

DSC06092

DSC06095

DSC06097

DSC06100

DSC06101

DSC06103

DSC06105

DSC06125

DSC06114

DSC06118

DSC06119

DSC06120

DSC06129a

DSC06123

DSC06121

DSC06113