SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

PODSUMOWANIE DOTYCHCZASOWEJ ZBIÓRKI BATERII I AKUMILATORÓW MAŁOGABARYTOWYCH

 

 

Miło nam poinformować Państwa, że do tej pory zebraliśmy i oddaliśmy do recyklingu 230 kg zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych do 2,5 kg. Jednocześnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzinom, znajomym oraz nauczycielom i pracownikom administracji za pracę na rzecz ochrony środowiska. Zużyte baterie to odpad niebezpieczny, który wymaga specjalnego traktowania po zużyciu ze względu na zawartość takich pierwiastków jak: kadm, rtęć, ołów. Jednak zużyte baterie to także źródło cennych surowców, które poprzez recykling są w bezpieczny sposób odzyskiwane.


 RAZEM DBAJMY WIĘC O ŚRODOWISKO!

Organizatorzy akcji:
p. Sylwia Hałas
p. Ilona Bukowiecka