SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

DEBATA UCZNIOWSKA ZORGANIZOWANA Z OKAZJI 100-LECIA NIEPODLEGOŚCI POLSKI

 

skanowanie0020

 

25 października 2018 w auli Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyła się sesja naukowa połączona z debatą pt. „Patriotyzm – łączy czy dzieli?” Na zaproszenie organizatorów, tj. Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 i Samorządu Uczniowskiego ZSO nr 5, przybyli uczniowie bydgoskich szkół wraz z opiekunami.

Podczas spotkania prelekcje wygłosili zaproszeni goście, m. in. Danuta Kuroń - żona wybitnego działacza opozycji demokratycznej z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, współzałożyciela Komitetu Obrony Robotników, działacza NSZZ Solidarność – Jacka Kuronia. W dalszej części debaty rozwinęła się żywiołowa dyskusja dotycząca współczesnych przejawów patriotyzmu i nacjonalizmu, z czego i kogo jesteśmy dumni jako Polacy, jak powinien zachowywać się człowiek, który określa siebie mianem patrioty, czego wstydzimy się jako Polacy i patrioci, kto współcześnie ma wpływ na to , czy jesteśmy patriotami.

Na zakończenie reprezentanci szkół obecnych na debacie wypracowali propozycje okazywania na co dzień postaw patriotycznych godnych naśladowania tworzą model idealnego patrioty.

W debacie wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły: Sara Charczenko, Katsiaryna Savan i Robert Kamiński pod opieką Pana Andrzeja Kowalewskiego.

 

IMG 20181025 131124

IMG 20181025 131959