SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

logo

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl
W 2015 roku Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" przekazało naszej placówce 3143 zł. Kwota ta pozwoliła zakupić nowy Sztandar szkoły.

 

ŚLUBUJEMY! UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA 2016

 

DSC01381

 

Uczniowie klas pierwszych  są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 30 września 2016 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych.

Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Przedstawiciele klasy trzeciej b przywitali wszystkich zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów. Wyjątkowym gościem podczas uroczystości była Dobra Wróżka z dalekiej krainy. Niestety pojawiła się także nieproszona Zła Wróżka i wypowiedziała tajemnicze zaklęcie zaczarowując wszystkie pierwszaki w leniwe dzieci. W takiej sytuacji uroczystość postanowiono odwołać, lecz Dobra Wróżka znalazła radę na złe zaklęcie. Zaprosiła dzieci w podróż do Czterech Krain: Pracy, Muzyki, Mądrości i Miłości. Z każdej krainy dzieci musiały przynieść dar. Nie bojąc się trudów podróży dzieci wyruszyły na spotkanie z przygodą. Wspierani przez wychowawców nie dali się zastraszyć Złej Wróżce. Odwiedziły Krainę Muzyki i otrzymały symbol tej krainy – klucz wiolinowy. Udowodniły, że pięknie śpiewają. W Krainie Pracy wszystkie okazały się pracowite, otrzymały symbol pracowitości - pszczółkę. W Krainie Miłości pokazały jak bardzo kochają swoją ojczyznę. Otrzymały symbol miłości - serce. Z Krainy Mądrości przywiozły symbol mądrości - sowę. Udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania. Najważniejszym  momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.” Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Pana dyrektora Wojciecha Konarskiego oraz złożyli odcisk palca, który znajdzie się w kronice szkolnej. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach.Rodzice pierwszaków również złożyli uroczyste ślubowanie, że będą pomagać swoim dzieciom.
Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki z okazji ślubowania: akty pasowania, zakładki do książek, a także tarcze szkolne i legitymacje. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych, następnie zasadziły drzewko swojej klasy. Po tym udały się do swoich sal na słodki poczęstunek.

Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy 3b wraz z wychowawcą panią Iloną Bukowiecką, Karolina Linowska - występ taneczny. Dekoracje stworzyli pani Alicja Essuman–Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Nad nagłośnieniem czuwała pani Hanna Forbot i chłopcy z klasy 6a.

RODZICOM GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH POCIECH,
A PIERWSZAKOM ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW!

 

 

DSC01407

 

DSC01414

 

DSC01415

 

DSC01423

 

DSC01417

 

DSC01427

 

DSC01425

 

DSC01437

 

DSC01439

 

DSC01440

 

DSC01444

 

DSC01448

 

DSC01450

 

 

 

DSC01456

 

DSC01459