SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

logo

pko sko 950x200 male

 

 

 

ŚLUBUJEMY! UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA 2016

 

DSC01381

 

Uczniowie klas pierwszych  są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 30 września 2016 roku o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych.

Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Przedstawiciele klasy trzeciej b przywitali wszystkich zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów. Wyjątkowym gościem podczas uroczystości była Dobra Wróżka z dalekiej krainy. Niestety pojawiła się także nieproszona Zła Wróżka i wypowiedziała tajemnicze zaklęcie zaczarowując wszystkie pierwszaki w leniwe dzieci. W takiej sytuacji uroczystość postanowiono odwołać, lecz Dobra Wróżka znalazła radę na złe zaklęcie. Zaprosiła dzieci w podróż do Czterech Krain: Pracy, Muzyki, Mądrości i Miłości. Z każdej krainy dzieci musiały przynieść dar. Nie bojąc się trudów podróży dzieci wyruszyły na spotkanie z przygodą. Wspierani przez wychowawców nie dali się zastraszyć Złej Wróżce. Odwiedziły Krainę Muzyki i otrzymały symbol tej krainy – klucz wiolinowy. Udowodniły, że pięknie śpiewają. W Krainie Pracy wszystkie okazały się pracowite, otrzymały symbol pracowitości - pszczółkę. W Krainie Miłości pokazały jak bardzo kochają swoją ojczyznę. Otrzymały symbol miłości - serce. Z Krainy Mądrości przywiozły symbol mądrości - sowę. Udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania. Najważniejszym  momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.” Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Pana dyrektora Wojciecha Konarskiego oraz złożyli odcisk palca, który znajdzie się w kronice szkolnej. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach.Rodzice pierwszaków również złożyli uroczyste ślubowanie, że będą pomagać swoim dzieciom.
Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki z okazji ślubowania: akty pasowania, zakładki do książek, a także tarcze szkolne i legitymacje. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych, następnie zasadziły drzewko swojej klasy. Po tym udały się do swoich sal na słodki poczęstunek.

Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy 3b wraz z wychowawcą panią Iloną Bukowiecką, Karolina Linowska - występ taneczny. Dekoracje stworzyli pani Alicja Essuman–Mensah i pan Gracjan Czapiewski. Nad nagłośnieniem czuwała pani Hanna Forbot i chłopcy z klasy 6a.

RODZICOM GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH POCIECH,
A PIERWSZAKOM ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW!

 

 

DSC01407

 

DSC01414

 

DSC01415

 

DSC01423

 

DSC01417

 

DSC01427

 

DSC01425

 

DSC01437

 

DSC01439

 

DSC01440

 

DSC01444

 

DSC01448

 

DSC01450

 

 

 

DSC01456

 

DSC01459