SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

DZIEŃ PUSTEJ KLASY 2017 - SKORZYSTALIŚMY Z ZAPROSZENIA OD PRZYRODY!

 

logo-data-big-pl
9 czerwca 2017 roku - po raz kolejny- przyłączyliśmy się do obchodów DNIA PUSTEJ KLASY. Święto zostało zainicjowane w 2012 roku przez brytyjskich nauczycieli, a celem jest popularyzacja edukacji na świeżym powietrzu i sprawienie, aby klasy w tym dniu były puste! Wszystko po to, aby promować edukację terenową, która jest najbardziej uszczęśliwiającą formą edukacji dzieci http://emptyclassroomday.eu/pl/.

Do zorganizowania pełnego emocji Dnia Pustej Klasy nie trzeba mieć szczegółowego scenariusza. Jest to wydarzenie zupełnie spontaniczne, nastawione na dobrą zabawę i wspólne przeżywanie letniego dnia na łonie natury. Podobnie było w naszej szkole. Pogoda dopisała! Dzieci z klasy 2a i 3b wybrały się ze swoimi paniami do parku na Wzgórzu Dąbrowskiego. Uczniowie z klasy 3a i 2e spędzili czas bawiąc się i ucząc na boisku szkolnym. Klasa 3c również spędziła ten dzień poza szkołą - najpierw na audycji w Filharmonii Pomorskiej, a potem w parku. A działo się dużo: mierzyliśmy obwody drzew, liczyliśmy, rysowaliśmy, malowaliśmy na folii, tworzyliśmy obrazy z darów natury, graliśmy w piłkę i …oddychaliśmy świeżym powietrzem. Ilu nauczycieli, tyle pomysłów! Już czekamy na kolejne takie święto!

Z pamiętnika klas:

  • Klasa 2a: „Nie była to zwykła wycieczka. Najpierw podzieliliśmy się na grupy i z materiałów przyrodniczych budowaliśmy totem - znak grupy. Potem zgodnie ze wskazówkami na mapie szukaliśmy ukrytych zadań. Rozpoznawaliśmy drzewa, mierzyliśmy grubość pnia, rysowaliśmy pejzaż. Był też czas na zabawy ruchowe i gry matematyczne.”

  • Klasa 2e: „Dzień Pustej klasy spędziliśmy edukacyjnie na boisku szkolnym. Dla każdego coś miłego, można było malować farbami na rozwiniętej foli spożywczej między drzewami lub grać w gry matematyczne. Hitem była gra wymyślona przez chłopców z wykorzystaniem najmodniejszej zabawki – Spinnera. Zadania wymagały umiejętności współpracy i podziału ról. Na zakończenie udaliśmy się na szkolny plac zabaw. Pogoda i humory dopisały.”

 

DSC02572

DSC02573

DSC02574

DSC02575

DSC02576

DSC02579

DSC02580

DSC02581

DSC02584

DSCN1 2

DSCN5 2

DSCN4 2

DSCN3 2

DSCN8 2

DSCN7 2

DSCN6 2

zdjecie

zdjecie2

zdjecie3