WIELKI SUKCES SZYMONA OWCZARCZAKA W KONKURSIE WIEDZY O NATO

NATO  95
Fot.: Robert Sawicki. Zdjęcie umieszczone na stronie za zgodą autora.

W sobotę, 15 września 2018 roku na Polanie Różopole w Myślęcinku odbywał się Dzień NATO w Bydgoszczy. Była wystawa sprzętu wojskowego, występy orkiestr dętych, biegi przełajowe, a także koncerty i wiele atrakcji dla najmłodszych.
Jednym z punktów festynu było też rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników
Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o NATOpod patronatem JFTC w Bydgoszczy oraz honorowym patronatem prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Pierwszy etap konkursu odbył się jeszcze w czerwcu, tuż przed wakacjami. Uczniowie, którzy dostali się do finału, mieli za zadanie nakręcić krótki film popularyzujący i przybliżający jak najszerszemu gronu wiedzy na temat NATO i JFTC.
Z wielką radością informujemy, że zwycięzcą w całym konkursie i zdobywcą I
miejsca został Szymon Owczarczak z klasy 8c. Nagrody Szymonowi wręczyli prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski oraz zastępca dowódcy i szef sztabu JFTC w Bydgoszczy generał brygady Ladislav Jung.
Ponadto w gronie finalistów był Robert Kamiński z klasy 8a, a w konkursie wzięli udział: Zofia Korpalska z klasy 7b, Hanna Kapela z 8a i Krystian Błoński z 8b. Wszyscy uczestnicy również otrzymali upominki od organizatorów.

JESZCZE RAZ GRATULUJEMY SUKCESU SZYMONOWI
i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Nato 2018 Szymon O

NATO  89