„HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA” – GOŚCINNY KONCERT CHÓRU SZKOLNEGO

Jak wszyscy wiemy, polska tradycja dopuszcza śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych do Święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada 2 lutego. Korzystając z tej okazji Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy zorganizował w ostatni dzień pierwszego semestru, czyli w piątek, 31 stycznia 2014 roku Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w czasie którego podopieczni wymienionej placówki i kilku innych szkół z naszego miasta, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i interpretacyjne.

Na ww. konkurs, w roli gościa specjalnego, został zaproszony chór naszej szkoły. Za możliwość udziału w konkursie, który był dla nas wielkim zaszczytem, pragniemy podziękować dyrektor SOSW nr 3 w Bydgoszczy, pani Alicji Kruzel, a przede wszystkim nauczycielce placówki, mamie naszej chórzystki - Alicji, pani Ewie Łabendzie.

Zajęliśmy miejsce na widowni, aby posłuchać śpiewu solistów, duetów i zespołów, podziwiając entuzjazm, muzykalność i radość występujących. Swój występ mieliśmy po części konkursowej. Zaśpiewaliśmy - jak najpiękniej potrafiliśmy, w swoich chóralnych, estetycznych strojach i czapkach mikołajkowych - wiązankę kolęd i pastorałek, których wykonania były nagrodzone gromkimi brawami. Po naszym śpiewie nastąpił moment ogłoszenia wyników wokalnych zmagań. Pani dyrektor SOSW nr 3 wręczyła dyplomy i nagrody wykonawcom oraz gratulacje dla Chórzystów SP nr 41 i podziękowanie za przygotowanie młodych śpiewaków dla dyrygenta, pana Gracjana Czapiewskiego. Dodatkową nagrodą, oprócz satysfakcji, były pięknie opakowane słodycze dla każdego chórzysty i poczętunek oraz miłe słowa słuchaczy o naszym występie, a także zapewnienia organizatorów konkursu o chęci dalszej współpracy.

OBEJRZYJ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MIEDZYSZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK