"RATOWNICY DLA AFRYKI" - PODSUMOWANIE ZBIÓRKI ODBLASKÓW

odblaski 2017 - baner

W dniu 13 czerwca 2018 roku przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego dostarczył do punktu zbiórki przy ulicy Gdańskiej odblaski, które zbieraliśmy przez kilka miesięcy w naszej szkole w ramach akcji "Ratownicy dla Afryki". W krajach leżących w okolicach równika już ok. godz 18 zapada zmrok. Właśnie wtedy dzieci wracają ze szkoły lub pracy (dorabiają po lekcjach, żeby pomóc rodzicom opłacić swoją naukę). Niektórzy muszą chodzić po ulicach, bo w tym afrykańskim nie wszędzie są chodniki, przejścia dla pieszych czy lampy uliczne. Dla kierowców dzieci są zupełnie niewidoczne. Wiele z nich ulega wypadkom, a nawet ginie pod kołami samochodów. Dzięki naszej zbiórce duża liczba uczniów z Ghany, również naszych rówieśników, będzie widocznych na drogach i będzie mogło bezpiecznie wrócić po zajęciach w szkole do domu. Z czego bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni!

Miło mi poinformować, że udało się zebrać aż 326 odblasków. Przekazalismy także kilka czapek z daszkami, które na pewno ucieszą tamtejszych uczniów.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W AKCJI!
Robert Kamiński - zastępca przewodniczącej Rady Samorządu Uczniowskiego.

Odblaski 2018

F8AD8FBC-DD21-460F-972E-E989DF52D0C3