WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE - ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY!

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE!

W nawiązaniu do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata”
, Samorząd Uczniowski naszej szkoły, po raz drugi już w tym roku szkolnym, zaprasza do aktywnego uczestnictwa ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem:

„ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY”.

W pierwszej, jesiennej edycji konkursu nie udało się zdobyć narody dla szkoły, chociaż zebraliśmy 4,5 kg telefonów. Musimy zatem tym razem jeszcze bardziej się zaangażować, aby zwiększyć ilość zebranego surowca i... zwyciężyć.

Zebrane zużyte lub uszkodzone telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego.

SZCZEGÓŁY KONKURSU I WAŻNE DATY – PRZECZYTAJ UWAŻNIE

1. Do 15 MAJA 2015 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły przeprowadzi zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony.
  2. Telefony należy dostarczać do sali nr 31 lub oddawać wychowawcom.
  3. Po 15 maja br., opiekun Samorządu Uczniowskiego spakuje i wyśle paczkę oraz powiadomi organizatorów konkursu, poprzez wysłanie e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o wysłaniu zebranych telefonów.
  4. Szkoły, które zbiorą największą ilość telefonów w przeliczeniu na ucznia i zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymają nowoczesne, atrakcyjne cyfrowe aparaty fotograficzne. Każda szkoła ma jednakowe szanse na nagrody, ponieważ liczy się aktywność wyrażona w relacji ilości kg telefonów do ilości uczniów w szkole, np. 3 kg telefonów zebrane przez 200 uczniów daje wynik 0,015, ale 2 kg zebrane przez 100 uczniów daje lepszy wynik 0,02.
  5. Zwycięskie szkoły zostaną opublikowane w czerwcu 2015 roku na stronie www.ekophone.pl.

Mamy nadzieję i wierzymy, że przez włączenie się do tej akcji i nie tylko wygramy dla naszej szkoły nagrody, ale także przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych wśród naszej społeczności szkolnej, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

Zacznijmy porządkowanie i sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia.

DZIĘKUJEMY ZA EKOLOGICZNĄ POSTAWĘ I OCZEKUJEMY NA WASZE TELEFONY.

PAMIĘTAJ, BĄDŹ EKO!