SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

FERIE W MUZEUM. WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH!

 
FERIE W MUZEUM
 
W trakcie ferii zimowych, wszystkich chętnych zapraszamy na warsztaty organizowane przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Jeśli interesujesz się tworzeniem animacji, grafiki, chciałbyś poznać historię Bydgoszczy, a przy tym sam wykonać unikatowe rzeczy z rozmaitych materiałów, zapisz się na warsztaty zimowe i dołącz do wspólnej zabawy.  Tegoroczne zajęcia będą nawiązywały tematycznie m.in. do Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego (2018) oraz do 95-lecia, które będzie świętować bydgoskie Muzeum.
 
Informacje techniczne:
Termin: 13.02.2018 r. – 23.02.2018 r.
Miejsce: Obiekty na Wyspie Młyńskiej
Godziny: 11.00-13.15
Bilet wstępu - 3 zł
Grupy wiekowe, uczestnicy indywidualni: 6-7, 8-10 i 11-12 lat
 
Rodzaje warsztatów:
 • "Z książką ocalam dziedzictwo" - książka dziecięca
  Zapraszamy do niezwykłego, barwnego i fascynującego świata budowli, eksperymentów i wynalazków inspirowanych opowiadaniami przeznaczonymi dla naszych najmłodszych Gości.  Uczestnicy cyklu Ferii w Muzeum nie tylko rozwiną swoją wyobraźnię, ale i wezmą udział w wesołej zabawie.
   
 • "Moda na prehistorię" - rękodzielnictwo
  Biżuteria na miarę? Ceramika i mozaika wzorowana na prehistorycznych trendach? To możliwe! Chcemy, żeby te warsztaty były okazją do własnych poszukiwań, odkrywania i czerpania z bogactwa inspiracji jakie daje nam historia. 
   
 • "W czasach rycerzy" - dizajn
  Przenieśmy się w czasy rycerzy i wspólne zgłębijmy średniowieczne tajniki mody i ubioru. Spotkajmy się przy wspólnym stole i stwórzmy razem swoje autorskie projekty z użyciem rozmaitych materiałów.
   
 • "Śladami Leona" - grafika
  Zapraszamy do pracowni graficznej Leona Wyczółkowskiego. Warsztaty to zachęta do twórczych poszukiwań, eksperymentów z różnymi materiałami i narzędziami, do odkrywania nowych obszarów świata grafiki (monotypia, frottage, warzywne obrazy, szablon i technika sublimacji).
   
 • "Czym jest dla mnie bydgoskie Muzeum?" - animacja poklatkowa
  Weź udział w zajęciach i wspólnie z innymi uczestikami stwórz własny film! Warsztaty z animacji rozwijają wyobraźnię, pobudzają kreatywność, odkrywają nowe możliwości twórcze. To doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie.
Harmonogram poszczególych warsztatów znaleźć można pod [LINKIEM].
 
 
Zakończenie ferii wraz z pokazem prac oraz teatrzykiem lalek odbędzie się 23 lutego, o godz. 13:00 w budynku przy ul. Mennica 6. Bilety na zajęcia są dostępne w kasach muzealnych. Rezerwacja biletów i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 52 585 99 (11;14;10).