SP nr 41 im.Romualda Traugutta w Bydgoszczy

12
        DZIENNIK
   
ELEKTRONICZNY

obiady menu baner

logo sus niebieskie male

projekt po co dlaczego jak

SOiT - logo1

erasmus baner 2018a

pko sko 950x200 male

 

 

 

WYSTAWA „W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI” W NASZEJ PLACÓWCEDSC04610

W 2018 roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Jest to doskonała okazja do przypomnienia ważnych wydarzeń z tego okresu i budowania świadomości historycznej całego społeczeństwa polskiego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.
PERN S.A. i Bank Pocztowy S.A. działając we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i Archiwum Akt Nowych podjęły decyzję o wspólnej realizacji projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej”, którego celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jednym z elementów wspomnianego projektu jest wystawa, którą możemy oglądać na naszych szkolnych korytarzach. Na 30 planszach znajduje się kalendarium wydarzeń z lat 1914 – 1924 wzbogacone reprodukcjami zdjęć i dokumentów wraz z opisami ukazującymi długi proces budowania naszej wolności. Prezentowana  w szkole wystawa podróżuje po całej Polsce. Była i będzie prezentowana w licznych szkołach i instytucjach na terenie naszego kraju.
Dzięki staraniom Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 41 mamy okazję przez najbliższe dni oglądać ją w naszych murach. Mamy nadzieję, że wystawa wzmocni poczucie wspólnoty Polaków oraz zachęci wszystkich do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie wystawy.

 

DSC04607

DSC04605

DSC04617