DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W RAMACH PROJEKTU BEZPIECZNA +

alarmpożarowy2016

Czuwając nad bezpieczeństwem uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców, w czwartek, 13 października br. na terenie naszej szkoły odbyła się próbna ewakuacja pożarowa w asyście Jednostki gaśniczo – pożarniczej Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy oraz Inspektora Zarządzania Kryzysowego.
Celem ewakuacji było sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia na przykład pożarem. Ewakuacja doraźna polega na natychmiastowym przemieszczeniu osób z rejonów, których nastąpiło nieprzewidziane, bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia w konsekwencji katastrofy, awarii, pożaru lub innych zdarzeń. Obserwatorzy podsumowali ewakuację i ocenili jej przebieg na wzorcowy. Dzieci w uporządkowanych dwuszeregach bez paniki udały się w miejsce przeznaczone do ewakuacji.

Kolejnym etapem Dnia Bezpieczeństwa było zapoznanie uczniów klas 1-4 z pracą Strażaka. Dzieci obejrzały wyposażenie wozu, odbyły się także pokazy skręcania węża strażackiego, celowanie strumieniem wody oraz zabawa w pianie. Na zakończenie spotkania jedną z atrakcji była możliwość wejścia do bojowego wozu strażackiego. Czas spędzony ze Strażakami na długo pozostanie w pamięci dzieci.