PROMOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA WŚRÓD DZIECI W RAMACH PROJEKTU BEZPIECZNA +

Piramidabanner2016

W czwartek, 27 października w murach naszej szkoły, w ramach projektu Bezpieczna + odbyło się spotkanie z dietetykiem, panią Moniką Jarzębską. Łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu, ciekawie zachęcała dzieci klas 0-4 do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji oraz o najważniejszym posiłku dnia – jakim jest śniadanie. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Pani dietetyk zaprezentowała wachlarz witamin niezbędnych dla naszego organizmu, a także w ciekawy sposób pokazała w jakich produktach występują. Finałem spotkania było wspólne zaśpiewanie znanej piosenki pt. „Witaminki”.

zdjecie

zdjecie1