AKCJA PROZDROWOTNA AKTYWNIE PO ZDROWIE

Od marca 2012 roku nasza szkoła przystąpiła do programu AKTYWNIE  PO ZDROWIE, który jest zorganizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Program ma  charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.       Głównym celem programu jest   wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad  zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących  zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych, oraz  uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a  występowaniem wielu chorób ,a także  podkreślenie roli codziennej aktywności  fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.       Aby zachęcić  dzieci  do zdrowego odżywiania  na holu III  piętra została przygotowana wystawka ziół uprawianych przez uczniów z klasy 1b.  Znalazły się tam między innymi:  cząber,  majeranek, rozmaryn, rzeżucha, bazylia, oregano.  Dzieci przygotowały także bogato ilustrowane  dzienniki swoich upraw.       Ponadto zaprezentowane zostały rozliczne przepisy kulinarne  z dodatkiem ziół uprawnych.  Zaproszeni uczniowie z młodszych klas mogli  dowiedzieć się co nie co o rodzajach  ziół i ich zastosowaniu, zapoznać się z wzrostem roślinek,  a także degustować sałatkę  wiosenną z bazylią przygotowaną przez uczniów  z klasy 1b. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wszystkie zioła, słuchały  informacji o uprawie roślin, ale strzałem w dziesiątkę okazała się  smakowita  sałatka, którą uczniowie z  apetytem  schrupali.

Zajrzyj na stonę internetową, która promuje akcję: http://aktywniepozdrowie.pl/

Koordynatorka akcji:   Marzena Jelińska

AKTYWNIE PO ZDROWIE

Już drugi rok nasza  szkoła realizuje PROGRAM AKTYWNIE PO ZDROWIE organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.  Program ma charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.
Główne cele programu to:

• wykształcenie u dzieci postaw  prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie  wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia  szkodliwych,
    •  uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a  występowaniem wielu chorób ,
    •  podkreślenie roli codziennej aktywności  fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

W ramach realizacji programu odbywają  się są na terenie szkoły liczne akcje prozdrowotne, konkursy oraz prowadzone są zajęcia dydaktyczne o tematyce żywieniowej.

Opracowanie mgr Marzena Jelińska