JASEŁKA – ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku. To czas radości, spotkań, śpiewania kolęd, poznawania tradycji.

Czwartkowe spotkanie w ramach projektu OTWARTA  SZKOŁA odbyło się 19 grudnia 2013 roku. Tradycyjnie w godzinach przedpołudniowych odwiedziły nas dzieci  5 i 6 -letnie wraz z nauczycielami  z  zaprzyjaźnionych przedszkoli. Popołudniu spotkaliśmy się z dziećmi 3 i 4 -letnimi  wraz z rodzicami.  Bajkowe Jasełka przygotowali uczniowie klasy 3c oraz 4 a i b pod bacznym  okiem panimgr Sylwii Przybysz i mgr Sylwii Hałas, towarzyszył im  chór szkolny pod kierunkiem pana mgra Gracjana  Czapiewskiego. Zajęcia dotyczące tradycji bożonarodzeniowych przygotowali nauczyciele naszej szkoły mgr Ewa Bednarek, mgr Jadwiga Salus, mgr Hanna Podosek i mgr Gabriela Grzesińska. Spotkania przebiegały w atmosferze magicznego nastroju bożonarodzeniowego. Dzieci przy dwóch stanowiskach poznawały tradycje związane z Bożym Narodzeniem.  Wykonywały ozdoby na choinkę i śpiewały  kolędy. Działanie i umiejętności przyczyniły się do zdobycia kolejnej  sprawności. Dla dzieci jest to chyba najpiękniejszy wieczór w roku, w którym  atmosfera baśni urzeczywistnia się na parę godzin, gdy pod pięknie ubraną  choinką, w świetle kolorowych lampek   znajdują prezenty, o których marzyły. Na zakończenie spotkań każde  dziecko otrzymało upominek – gipsową figurkę z życzeniami dla siebie i  najbliższych.

Opracowała: mgr Ewa Bednarek

PRZECZYTAJ ARTYKUŁ O JASEŁKACH NA BYDGOSZCZ.GAZETA.PL